AZİZim sen kimsin NESİN

Hrant Dink’i öldürene 22 sene verdiler. Münevver’in kafasını testereyle kesip, çöpe atana 24 sene...
Henüz 13 yaşındaki N.Ç.’ye tecavüz eden sapıklara iyi hal’lerinden ötürü 4 sene yeterli bulundu. İnsanları boğup oturma odasına gömenleri serbest bıraktılar, insanları otelde diri diri yakanları zaten yakalamıyorlar. Rüşvetten tutuklu sanığı tahliye etmek için rüşvet isteyen savcı, alt tarafı 2 ay meslekten uzaklaştırıldı. 13 milyon liralık Hazine arazisini, avanta alıp 4 bin liraya tescil eden hâkim ise, 2 ay 15 gün uzaklaştırmayla kurtuldu. 8 kişiyi 49 dakikada katarakt ameliyatı yapıp, hepsini kör eden doktor, başka şehre tayin edilirken... Katarakt ameliyatı olması gereken kadının rahmini alan doktora hepi topu 3 ay hapis isteniyor. Kuvözdeki bebeler öldü, klimadan, üniversiteliler rahmetli oldu, kombiden, uçak düştü, radardan, sürat yaptırılan dandik tren şarampole uçtu, contadan, ruhsatsız fabrika patladı, kazandan, Kuran kursu çöktü, tüpten, çocuklar lağıma düşüp can verdi, rögardan dediler... Marmara depreminde 20 bin kişi hayatını kaybetti, 2100 dava açıldı, 1800’ü affa girdi, 110’u zamanaşımına uğradı, 189’unun cezası ertelendi, sadece 1’i günah keçisi ilan edildi, Veli Göçer, o da 7 senede yırttı. Ağca bile... Papa’yı vurdu anca 19 sene yattı, Abdi İpekçi’yi katletti, 10 senede sıyırdı, çıktı.

Aziz Yıldırım...
138 sene isteniyor.

Gazeteci vursaydı, Münevver’i doğrasaydı, N.Ç.’nin ırzına geçseydi, domuz bağı yapıp, Madımak’a kibrit çaksaydı, rüşvet alsaydı, göz çıkarıp, sakat bıraksaydı, uçak düşürüp, tren uçursaydı, çürük stat dikip, Papa’yı mıhlasaydı... 52 sene daha az yerdi.

İster misin, soykırım’ı da Aziz Yıldırım’a bağlasınlar...

Ynt: AZİZim sen kimsin NESİN

Yıllardan beri molotoflarla ortalığı ve insanlarımızı yakanların ortalıkta dolaşmalarına ne demeli? Neyse ki molotof kokteylinin meyve kokteyli olmadığını anca anladılar da silah kapsamına aldılar... Ülkemizdeki adaletin tam manasıyla işlediğini düşünen hiç kimseye rastlamadım ben. noo-*-s

Valla öyle bir milletizki akillara zarar. Simdi yeri gelince övünüyoz, söyleyiz böyleyiz diye, ama biz buyuz. Anayasada, devlette orda. Kimse gocunmasin, biz buyuz....Levent abi yazmis biseyler, ben yazarsam sabaha kadar yazarim ama konuya konusmayi bilmeyenler karisirsa isin icinden cikamayiz diye susuyorum...

Neden hakkıyla maç almadı acaba merak ediyorum 138 sene fazla ama tabiki ceza yemesi lazım tüm takımlar hakkıyla mücadele ederken bu adam alemin uyanığımı şike yapıyor ?

vale link=topic=49185.msg483017#msg483017 date=1323188554' Alıntı:
memlekette adalet var.ben bi kavga ettim 3 sene önce 1500 tl ceza ödedim .vatandaş adam bıçaklıyor birşey yok ,nasıl iştir anlamadım gitti muhtarım
Ha yaşa bende aynı dangalağın biri şikayet etti diye kendi evimize polis bastı! adamlar bizden çıktıda yemedik ceza fln ama millet komşusunu öldürür gram ceza almaz..

aziz nesin ' e vurgu var ama yeni çıkan kanunla cezalar hafifletiliyor zaten ,ceza caydırıcı olmalı aynı zamanda orantılı olmalı aşırı olmamalı . benim pek futbolla alakam yoktur galatasarayın başkanı kim hatırlamıyorum ama içeride olan aziz yıldırım değilde gs başkanı olsaydı aynı şeyleri yazarmıydın muhtarım merak ediyorum

138 Sene belki çok ağır olabilir.
Ancak yukarıda sayılan onca vahşete bakarak bu durumuda mazur göstermeye çalışmanın manası da yok.
Bu çirkin kapıyı masumluk penceresi gibi açarak, milyonlarca futbol severi ahmak yerine koymak, onlar, heyecandan heyecana sürüklenirken; sonucu önceden belli maçları nasılda alaycı gözlerle izliyorlardı kimbilir?
Türk sporunun Dünyadaki başarısı ortada!
Şikelerle ırzına geçilmiş başarıların!!!!
Temiz spor dünyasıyla boy ölçüşmesini düşünmek????
Fenerbahçeli arkadaşalar inanıyorum ki, şike ile kirletilmiş şampiyonluktansa hiç şampiyon olamamayı yeyleyeceklerdir.
Evet 138 yıl belki çok ama şike yapmayı masum göstermeye kimsenin de hakkı yok.
Cezada caydırıcılık esas olmalıdır.
Sevgi ve saygılarımla.

n_cebeci link=topic=49185.msg483280#msg483280 date=1323201357' Alıntı:
138 Sene belki çok ağır olabilir.
Ancak yukarıda sayılan onca vahşete bakarak bu durumuda mazur göstermeye çalışmanın manası da yok.
Bu çirkin kapıyı masumluk penceresi gibi açarak, milyonlarca futbol severi ahmak yerine koymak, onlar, heyecandan heyecana sürüklenirken; sonucu önceden belli maçları nasılda alaycı gözlerle izliyorlardı kimbilir?
Türk sporunun Dünyadaki başarısı ortada!
Şikelerle ırzına geçilmiş başarıların!!!!
Temiz spor dünyasıyla boy ölçüşmesini düşünmek????
Fenerbahçeli arkadaşalar inanıyorum ki, şike ile kirletilmiş şampiyonluktansa hiç şampiyon olamamayı yeyleyeceklerdir.
Evet 138 yıl belki çok ama şike yapmayı masum göstermeye kimsenin de hakkı yok.
Cezada caydırıcılık esas olmalıdır.
Sevgi ve saygılarımla.
yanış anlamada şike yapmayan büyük takım varmı .en çok fb yapmış olabilir.dediğine katılıyorum şikeli başarıyı kimse istemez

kız-*sw kız-*sw hala şike diy0rlar....işin içinde başka işler var arkadaşlarım.....bu zamana kadar teşvikti şimdimi şike 0ldu....tayyip h0ca bu işi sayemizde iyi götürüy0r...futb0lla uğraşacağına ihalelere fesat karıştırmasın...mecliste pkk lılarla yanyana 0turuy0r dağda adam aramaya gerek y0k

arkadaşlar bütün yazdıklarınızı okudum. herkes kendi bakış açısından yorumlar yapmış. ama arkadaşlar herşeyi dışarıdan göründüğü gibi yorumlamayın. eğer işler bu kadar basit olsaydı, hukuk fakültesi okumaya gerek kalmadan, kanunu okuyup okuyup cezalar verilirdi. türk ceza hukuku sisteminde, suçların ve cezaların kanuniliği ilkesi geçerlidir. hiç kimse kafasından suç uyurup ceza veremez. her şey mevzuata uygun olarak cezalandırılır. ' ' bilmem kimin davasında şu kadar ceza verildi, bu olay da aynı, bunda neden az verildi veya çok verildi? ' ' diye düşünen arkadaşlar olabilir. her olaydaki küçük bir ayrıntı cezayı iki katına çıkarabileceği gibi yarı yarıya da düşürebilir. onun için başka olaylarla kıyaslayarak cezaya hükmedilmez. aziz bey için iddianamede 138 yıl hapis istenmiş olması illa ki o cezayı alacağını göstermez. belki de alabilir belli olmaz. henüz kovuşturma aşaması yeni başlayacak. asıl cezaya mahkeme hükmedecektir. dediğim gibi her olay kendi içinde değerlendirilir. burada da işlenen veya işlendiği iddia edilen suçların cezası olarak bu kadar yaptırım öngörülmüştür. son kararı mahkeme hükmedecektir...

Bütün yorumları okudum, okuyorumda konuyu gerçekten okunmaya değer buluyorum.
Üzülerek söylemek gerekir ki, hala olaylara siyasi gözlükle bakmaya çalışan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın şunu dikkatlerine sunmak istiyorum;
Veto edilen bu çalışma 3 Partinin ortak kararı ile meclisten geçirildi.
İyiki veto edildi çünkü toplum vicdanda çok büyük bir yara açmıştı.
Buna rağmen olaylara siyasi bir yön yüklemeye çalışmak veya başka başka anlamlar yüklemek nasıl izah edilir bilemiyorum.
Şen ve esen kalın.