ERKUNTUN HAZİN SONU

bizim köyde bi abimiz yeni erkunt 70s 4x4 kabinli klimalı almıştı pek kullanmıyordu gecen çift süürmü sıralarında bi deneme yapmış traktör ileri giderken4.vitesde geri vitese almış arka dişliyi dağıtmış şimdi kendisini göremedim ama yaptırmıs getırmıs görürsem tam detaylı bilgi alıp size aktarırım arkadaslar

Ynt: ERKUNTUN HAZİN SONU

ömer konu başlıgı biraz erkunta dusman sın gibi olmus :) durmadan ileri geri yapacaksa e serisi alacaktı. zf şanzumanlılar ı yaparsan eger oyle şanzumanı dagıtır zarar verir :) levyeli olsa bile durmadan geçirmeyeceksin geçirirsen ileride sorun oluyo dişlilerinde zarar olmasın diyosan kubota gibi hidrolik shutle li motor alacaksın :)

erkuntun hazin sonu deyince çok korktum.fabrika iflas etti sandım.üretimi durdurdular sandım. hele şükür.yahu.aklıma ikiye bölündü parçalandı sandım.hele böyle olsun kırılan dişli
olsun. çok korktum.bir an.

şimdi ben erkunt en iyi traktör demiyorum sonuçta elinde ne varsa iyidir şimdi zaten yeni çıkan traktörlerin hepsi iyi ama sen çıkmışın erkuntun hazin sonu demişsin tümosanın ortadan bölündüğünüde gördük remork çekerken , new hollandın arkaya devirmeli remorku kaldıramadığınıda ama bazı şeyleri kasti yapmak ayrı mesele dişlide dağıtır motor yatakta sardırır ortadan bölünürde ama tek bildiğim yıllardır massey fergusona fiata ve aklıma gelmeyen diğer markalara döküm vermesi

arkadaş sen erkunt u kötülemişsin belli yav akıl var mantık var senin çok güvendiğin motorla yani tümosanla 3-4 kez yap bakalım sertcene ileri geri noluyor şanzumanın bizim köyde tümosan 90-80 i kepçede kullanıyordu adam sırf ileri geri yaptığı için sanzuman kalmadı tümosanda yani bazı şeyler çok abartılarak söylenmemeli

YALNIZTÜRK_TR link=topic=49218.msg483658#msg483658 date=1323259566' Alıntı:
bizim köyde bi abimiz yeni erkunt 70s 4x4 kabinli klimalı almıştı pek kullanmıyordu gecen çift süürmü sıralarında bi deneme yapmış traktör ileri giderken geri levye çekmiş arka dişliyi dağıtmış şimdi kendisini göremedim ama yaptırmıs getırmıs görürsem tam detaylı bilgi alıp size aktarırım arkadaslar

zannetmiyorumki s serisinde ileri geri levye yok ilk önce öğren gel kulaktan duyma laflarla dedi kodu yapma genelde bizim buralarda sokakta toplanan koca karılar yapar dedikoduyu ve görmediğin anlamadığın hiç bişeyi konuşma buda senin seviyeni düşürür eğer s yani zf ise ileri giderken geriye takabilecek zor biz durunca takabiliyoz diğer türlü carlıyor ama öküz olmak lazım heralde benim düşüncem ama e serisindede yani levyelide ileri giderken geri taksa yine büyük sorun olacağını sanmıyorum çünkü yolda değil tarlada olmuş

YALNIZTÜRK_TR link=topic=49218.msg483667#msg483667 date=1323260127' Alıntı:
erkunta kızgınlığım dunyada tek ve en ıyı marka gıbı kendini övüp reklam yapışı erkunt traktör kardesım sana bu yorumum

evet tekiz ama en iyi motor gamında değil fent e ulaşamıyoruz ama kötülemiyoruzda marka olarak ise zaten herkez bilir erkuntu fiatın gövdesindede massyin gövdesindede ERKUNT yazısını görebilirsin onun için neredeyse her evde erkunt var derim ben

oha noldu be kardesim iflas mı etti yoksa ilk dişli kıran traktörmü erkunt yoksa yoksa bir mf bir fiat tın mı yok bunların hepsinde biraz erkunt wardır döküm kalitesini herkes iyi bilir sende öldürmüşün erkuntu ben kardeşim zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

bizim 3635 te mekanik şhuttle debriyajsız atayım dedim carıladı. yani hidrolik şatıl ile mekanik şatıl farklı kavramlar sadece şatıl demek anlam belirsizliğine yol açıyor kanaatimce. kullanırken sade şatıl yanlış oluyor gibi felan )))

ekselans01 link=topic=49218.msg483695#msg483695 date=1323262533' Alıntı:
bizim 3635 te mekanik şhuttle debriyajsız atayım dedim carıladı. yani hidrolik şatıl ile mekanik şatıl farklı kavramlar sadece şatıl demek anlam belirsizliğine yol açıyor kanaatimce. kullanırken sade şatıl yanlış oluyor gibi felan )))
aynen

Semih_ link=topic=49218.msg483682#msg483682 date=1323261432' Alıntı:
arkadaş sen erkunt u kötülemişsin belli yav akıl var mantık var senin çok güvendiğin motorla yani tümosanla 3-4 kez yap bakalım sertcene ileri geri noluyor şanzumanın bizim köyde tümosan 90-80 i kepçede kullanıyordu adam sırf ileri geri yaptığı için sanzuman kalmadı tümosanda yani bazı şeyler çok abartılarak söylenmemeli

adamlar zaten durmadan levye ileri geri yapmayın dıyor sol tarafda kabinde yıne fabrıka uyarı koymus sen hala yapıyosan benım suçum ne kardesım )))

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49218.msg483685#msg483685 date=1323261643' Alıntı:
zannetmiyorumki s serisinde ileri geri levye yok ilk önce öğren gel kulaktan duyma laflarla dedi kodu yapma genelde bizim buralarda sokakta toplanan koca karılar yapar dedikoduyu ve görmediğin anlamadığın hiç bişeyi konuşma buda senin seviyeni düşürür eğer s yani zf ise ileri giderken geriye takabilecek zor biz durunca takabiliyoz diğer türlü carlıyor ama öküz olmak lazım heralde benim düşüncem ama e serisindede yani levyelide ileri giderken geri taksa yine büyük sorun olacağını sanmıyorum çünkü yolda değil tarlada olmuş
ne konustugunu bilde yaz gardaşşşşşşşş senin öküzlüğün senın salaklığın benı ılgılendırmez koca karılara da SELAMIMI soyle oap*-s

YALNIZTÜRK_TR link=topic=49218.msg483658#msg483658 date=1323259566' Alıntı:
bizim köyde bi abimiz yeni erkunt 70s 4x4 kabinli klimalı almıştı pek kullanmıyordu gecen çift süürmü sıralarında bi deneme yapmış traktör ileri giderken geri levye çekmiş arka dişliyi dağıtmış şimdi kendisini göremedim ama yaptırmıs getırmıs görürsem tam detaylı bilgi alıp size aktarırım arkadaslar

bende bereket 60e 4x4 var. tarlada levyeyi her şekilde kulanıyorum. hiç sorun yok çok rahat ve kullanışlı.ileri giderken geriye - geri giderken ileriye takıyorum. canavar gibi iş görüyor. dişliyi dağıtan arkadaş mutlaka kendi hatasından dolayı kırmış olabilir.