İşte sofralarınıza gelen kahvaltılık sofra zeytini....

bu konuyu açıp açmamak konusunda çok düşündüm çünkü sitede konulara bakıyorum gerekli bilgi amaçlı paylaşılan yorum yapan yok ama bi erkunt çekişmesini paylaşan olduğu zaman sayfa sayfa yorum patlaması oluyo benim bu sitedeki amacım herkes bilmediğini öğrensin bilgi sahibi olsun yediğinin içtiğinin nasıl ne şartlarda yetiştirildiğini görsün...

bu zeytin silkeleme makinası..

bunlarda zeytin kuyuları zeytinlerin tuzlanıp salamura olduğu yer. ve son olarak zeytinlerin yaprak ve boy ayırma makinası..
Cifarelli sc800 zeytin silkeleme

Ynt: İşte sofralarınıza gelen kahvaltılık sofra zeytini....

Zeytin çok güzel bir nimet. resimleri görünce aklıma geldi. bir zamanlar bu memlekette vatandaşı margarin yemeye yönlendirmek için, zeytin ağacı uğursuzluk getirir yalanını uydurup insanları, zeytin ağaçlarını kesmeye teşvik ettiklerini okumuştum..

Ahmet745 link=topic=49227.msg483755#msg483755 date=1323268425' Alıntı:
bu konuyu açıp açmamak konusunda çok düşündüm çünkü sitede konulara bakıyorum gerekli bilgi amaçlı paylaşılan yorum yapan yok ama bi erkunt çekişmesini paylaşan olduğu zaman sayfa sayfa yorum patlaması oluyo benim bu sitedeki amacım herkes bilmediğini öğrensin bilgi sahibi olsun yediğinin içtiğinin nasıl ne şartlarda yetiştirildiğini görsün...

Kardeş bereketli olsun yorumuna çok katılıyorum bencede gereksiz tarktör tartışmalarındansa bu şekildeki konular daha önemli,formda ilk galiba zeytin tarımı yapıyorsunuz,bende çok severim zeytini evimde zeytinsiz kahvaltı yapılmaz paylaşım için teşekkürler eline sağlık.

ahmet bereketli olsun. hasadı bitirmediysen 30 kg. ayır bana. zeytini her yıl kendim yaparım. geçen yıl yörük ali köyünden aldım.
yalnız bu sene 5 - 5,5 kg zeytinden 1 kg zeytinyağı çıkıyor.

hepinize yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...
DONAT_01 link=topic=49227.msg483764#msg483764 date=1323269173' Alıntı:
Elinize sağlık, bu işletme sizin mi
teşekkürler evet işletme bizim.
mf_ford link=topic=49227.msg483819#msg483819 date=1323271370' Alıntı:
bereketli olsun ahmet abi.ağaçlar seninmi
sağol kardeşim ağaçlar benim ağırlıklı işim bu...
hacimmet link=topic=49227.msg483854#msg483854 date=1323272728' Alıntı:
Kardeş bereketli olsun yorumuna çok katılıyorum bencede gereksiz tarktör tartışmalarındansa bu şekildeki konular daha önemli,formda ilk galiba zeytin tarımı yapıyorsunuz,bende çok severim zeytini evimde zeytinsiz kahvaltı yapılmaz paylaşım için teşekkürler eline sağlık.
aynen kardeşim yararlı bi konu paylaşıldığında bakıyorumda ilgi çok az ne zamandır dikkatimi çekiyo.
mete26 link=topic=49227.msg483923#msg483923 date=1323276214' Alıntı:
ahmet bereketli olsun. hasadı bitirmediysen 30 kg. ayır bana. zeytini her yıl kendim yaparım. geçen yıl yörük ali köyünden aldım.
yalnız bu sene 5 - 5,5 kg zeytinden 1 kg zeytinyağı çıkıyor.
bu sene yağ oranı çok iyi ben 3 parti yağlık götürdüm bu sene ortalama 4.2 kgden 1lt yağ verdi sen nerde oturuyosun mete abi bende hasköy ' den yörükaliye çok yakınım hatta orda bi parça zeytinliğim var...
Ağır Abi link=topic=49227.msg483936#msg483936 date=1323277444' Alıntı:
Bereketli olsun ahmet kardeş acaba makına cevız ağaçlarında iş yaparmı kullanan varmı yörede
sağol kardeşim ceviz ağaçlarındada kullanan var bu makinanın sopası 5metreye kadar uzuyo ve çok randımanlı oluyo...