deutzda şok karar sizde yorum yazın arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: deutzda şok karar sizde yorum yazın arkadaşlar

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=49276.msg494755#msg494755 date=1324397081' Alıntı:
bendede hanomag 500 var 1969 model geçen sene şanzuman gövdesini taşa vurdum el kadar bir parça koptu öylece kenara çektim halen yatıyor ama tadını unutamıyorum yakıt çok azdı güçse muhteşem biraz performans konusunda iyi değildi ama sonuçta 1969 bir alman efsanesi valla

bendeki 1952 hidroliksiz r45 di :D 90hp çekili 5 li 12 no pulluk takıyoduk 5 ileri vitesli 3 vitesle çift sürüyodu :D yakıtı sömürüyodu ama yaktıgına helal olsun. pancar tarlasında tm140 bmc çıkamıyodu ben küçügüm üstünde 16 ton pancar var babam hanomagla geldi tarlya ilk önce bizim römorku taktı üstünde 8 ton pancar var sonra tm140 ıda bizim romörkun arkasına bagladılar 1 vitesle bi zorlattı baam önü 1 metre havada kamyonu asfalta kadar çıkardı :D

Hanomag R45 Oldtimer tractorpulling

yüke asılışı işte uyy-*s

1006 link=topic=49276.msg494041#msg494041 date=1324318904' Alıntı:
abi sen biliyomusun eski deutzların pompasında regilatör olduğunu..sabahları ısıncaya kadar bi garip çalışıyolar...sence ne işe yarıyor abi..ben ne işe yaradığını biliyorum..bide senden duymak isterim abicim..
regilator bir mazot otomatiği parçası mazotu ayarlı bir şekilde veriyor eski deutzlarda olduğunu biliyordum her halde birde caselerde var özellikle sabahları soğuk havalarda çalışanda motor tam kızmadığı için mazotu düzenli bir şekilde yakamaz ve buda ayarlı bir şekilde verdiği için yakıt sarfiyatının önüne geçer o zamanda düşünülmüş alman deutz teknolojilerinden birisi şimdiki teknolojide kullanılan common railin farkı tekleme yapmaz ve yakıtı şeçicidir....

furkan efendibeyoğlu link=topic=49276.msg495249#msg495249 date=1324448895' Alıntı:
regilator bir mazot otomatiği parçası mazotu ayarlı bir şekilde veriyor eski deutzlarda olduğunu biliyordum her halde birde caselerde var özellikle sabahları soğuk havalarda çalışanda motor tam kızmadığı için mazotu düzenli bir şekilde yakamaz ve buda ayarlı bir şekilde verdiği için yakıt sarfiyatının önüne geçer o zamanda düşünülmüş alman deutz teknolojilerinden birisi şimdiki teknolojide kullanılan common railin farkı tekleme yapmaz ve yakıtı şeçicidir....
sağol verdiğin bilgi için..bende yıllarca 25, 30 yıl kadar deutz kullanmış bi abimden öğrendimki bu regüleli pompa motorun zorlanmasına göre güç üretiyor..yani düşük devirlerde motor zorlansa bile yakıt sarfiyatı artmıyor..bulunduğu zorluğa göre güç üretiyo...az yakıtlı olmasına rağmen güçlü bi motor sunuyor...ve çok uzun ömürlü bir pompa yıllarca çekişten düşmeden çalışır..yağlı pompa çok önmli bi şey...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=49276.msg507823#msg507823 date=1326131153' Alıntı:
şahsuvaroğlu büyüklüğünü gösterdi motoru komple değişti allah razı olsun hepsinden
Hadi geçmiş olsun,yeni motorun hayırlı olsun, İnşallah sorun tekerrür etmez.

kardeş senin traktör beyaz duman atıyor tamam motor bir şekilde arızalı anlamına geliyor öyle ise deutzdan uzak durmak lazım

şerefli1 link=topic=49276.msg508025#msg508025 date=1326139800' Alıntı:
kardeş senin traktör beyaz duman atıyor tamam motor bir şekilde arızalı anlamına geliyor öyle ise deutzdan uzak durmak lazım
firma motoru değiştirdi kardeş noo-*-s
şahsuvaroğlu kendine yakışanı yaptı konusuna bak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...