arkadaşlar servet 80 çift sıra fimaks sılaj makinesini çevirirmi

Ynt: arkadaşlar servet 80 çift sıra fimaks sılaj makinesini çevirirmi

oozgurefee09 link=topic=49302.msg484920#msg484920 date=1323369214' Alıntı:
yoksa tümo mu alsak tümo ya karşıda hiç güvenç yok içimde...
siteden cihan kardeş beline vuruyor silajın tümo ve çift sıra fimaks ile bir danış derim

MAkina erkuuntu çevirmesin sonra :D bence çok yakar mısır boylu oldumu motoru sıkıştırır sigorta fln hatta daha büyük sıkıntı açabilir ikinci elden 100lük motor alıp bu işe girebilirsiniz.. :) e

çift sıra silaj makinaları hp gereksinimi markadan markaya değişiyor... fimaks çift sıralıda en az hp ile çalışan makinalardan biridir...normalde çift sıralı makinalarda min hp gereksinimi 105 hp..ama kullananlardan biliyorum fimaks çift sıralıları tümosan 90-80 ve 95-80 rahat bir şekilde çalıştırmaktadır... nh td 85 in yeterli gelmediğini de görmüştüm...anlıyacağın çok sıkıntılı olur...servet 80 nin çalıştıracağını düşünmüyorum açıkçası...en aşağı 95- hp gücünde bir traktör şart...

100 hpnin altı randımanlı yürümez çift sırada bizim burda bi arkadaşa yardıma gittim ben geçen sene nh 72 86yla tek sırayla biçtim biçok yerde tek sıra dahi çok sıkıştırıyodu 72 bglik motoru aynı kişide nh 110 90 var ona çift sıra almayı düşünüyodu destekleme çıkarsa..

evet bende mudanyalıya katılıyorum çünkü burda bi abimiz bu yıl hattat a110 çift sıralı taktılar iki sıralı makina en az 100 beygirden aşağı olmaması lazım diye biliyoruz

oozgurefee09 link=topic=49302.msg485038#msg485038 date=1323378335' Alıntı:
cihan sen ne diyorsun bu işe
özgür efe kesinlikle olmaz hatta imkansız diyorum 3 silindir 80 hp traktör için.onun ideali tek sıra bir makinadır vede azyakıtla çok randımanlı bi slaj işi yapılır düşüncesindeyim.

Cihan_özece link=topic=49302.msg485656#msg485656 date=1323453124' Alıntı:
özgür efe kesinlikle olmaz hatta imkansız diyorum 3 silindir 80 hp traktör için.onun ideali tek sıra bir makinadır vede azyakıtla çok randımanlı bi slaj işi yapılır düşüncesindeyim.
Bahsi geçen 3 silindir Fenod olursa, birde 90 hp olursa, yinede olmamı..:S