Tigem Emektarları Açık artırmada sattı

08122011151503.jpg

Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi konumundaki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 52 traktör, açık artırmayla satışa sunuldu.

Bakım ve onarımı tamamlanan 1969 ile 1975 model arasındaki toplam 52 traktör için Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Zafer Öz başkanlığında 8 kişiden oluşan komisyon üyeleri önünde açık artırma yapıldı. Daha önce teminat yatıran 10 kişinin katıldığı açık artırmada, traktörler tek tek tanıtılıp, katılımcılara araçlar hakkında bilgi verildi.

Yaklaşık 2 saat süren açık arttırmada satışa sunulan 52 traktörden 5 tanesi, 6 bin 800 ile 11 bin 300 lira arasında satıldı.
Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı ve ihale komisyonu başkanı Öz, ekonomik ömrünü tamamlamış, bakım ve onarımları yapılan 52 traktörün açık arttırmayla satışa sunulduğunu, bunlardan 5 tanesinin satıldığını kalan 47 adet traktör için ise bir hafta sonra tekrar ihale yapılacağını söyledi.

Traktör ihalesi için Elazığ'dan geldiğini belirten Kerem Aslan, bütçesine uygun traktör almak istediğini, ancak belirlenen fiyatların satışa çıkarılan traktörler için yüksek olduğunu savundu.

Ynt: Tigem Emektarları Açık artırmada sattı

bu traktörler ekonomik değil mekanik ömrünüde tamamlamıştır o çiftlikte kimbilir kimler geçti üstünden bilinçli şöfrden çok bilinçsiz şoförler kullanmıştır onları ne çekmiştir zavallı fordlar dışı seni içi beni yakar hesabına dönmüş bunlar....

mf_ford link=topic=49323.msg485779#msg485779 date=1323461304' Alıntı:
alcaktık bi tw 50 bini geçmez.içi geçmiş ne alcan diyolar bana

Doğru diyorlar.İlla bir tarafında her sene arıza çıkar.Bizim Ford da öyleydi iyi gibi gidiyordu sonra rektefiye,marş dinamosu,hidrolikler,lastikler sürekli vites karıştırırdı(takılı kalırdı daha doğrusu) imkan varsa eskiyle uğramak gereksiz...İlanlar vs. gördüğüm çoğu 3000 likten temiz di ama 40 sene geçmiş kolay değil,etsen daha bir sürü masraf çıkardı.

demir45 link=topic=49323.msg485804#msg485804 date=1323462004' Alıntı:
Doğru diyorlar.İlla bir tarafında her sene arıza çıkar.Bizim Ford da öyleydi iyi gibi gidiyordu sonra rektefiye,marş dinamosu,hidrolikler,lastikler sürekli vites karıştırırdı(takılı kalırdı daha doğrusu) imkan varsa eskiyle uğramak gereksiz...İlanlar vs. gördüğüm çoğu 3000 likten temiz di ama 40 sene geçmiş kolay değil,etsen daha bir sürü masraf çıkardı.
3000 likler pek iyi değil diyolar fren leri vs. benim 6610 süper(6610 s değil :D ). tw ler ondanda süper.her sene arıza çıkmaz adam akıllı bi bakım yaparsan ford sağlam motordur

mf_ford link=topic=49323.msg485870#msg485870 date=1323465494' Alıntı:
3000 likler pek iyi değil diyolar fren leri vs. benim 6610 süper. tw ler ondanda süper.her sene arıza çıkmaz adam akıllı bi bakım yaparsan ford sağlam motordur

Frenlerde tutmayacak kadar kötü değil.Bastığımızda kaydıracak kadar tutuyordu. Sağlamlığına kalitesine laf yok ama eskidiler artık.Bizim Ford 73 modeldi.İş bitmemişti ama eskiydi yani... :)
Motorun yarı parası kadar masraf edildi.6500 satıldı ama 3500 kadar masraf oldu Forda masraf etsende fiyatları çok ucuz...

demir45 link=topic=49323.msg485876#msg485876 date=1323465932' Alıntı:
Frenlerde tutmayacak kadar kötü değil.Bastığımızda kaydıracak kadar tutuyordu. Sağlamlığına kalitesine laf yok ama eskidiler artık.Bizim Ford 73 modeldi.İş bitmemişti ama eskiydi yani... :)
Motorun yarı parası kadar masraf edildi.6500 satıldı ama 3500 kadar masraf oldu Forda masraf etsende fiyatları çok ucuz...
benim frenler bastığın zaman anında duruyo.hiç arızası yoktu bana fordlar nedense hiç eski gelmiyor 80 model forda yeni 70 öncesine eski derim