TD 75 BALYA YARDIM!!!

Arkadaşlar td 75 d ye önumuzdekı sezon balya alıcaz balya calıstıran varmı td 75 ile yakıt konusunda bılgıye ıhtıyacımız var lutfen görüş ve önerilerinizi belirterek bize yardımcı olunuz...

Ynt: TD 75 BALYA YARDIM!!!

Ben 75 56s gördüm çalışırken değil ama yolda giderken 3 yada 4 olaması lazım tam hatırlamıyorum...Onunla aynı motor var şanzuman farklı ama rahat çalıştırır.

abi bence buçu ğu olan bi motor kulan çünkü 3 le gidersin seri gelir 2 yle gidersin yavaş gider ama 2 nin arası olursa normal gider ve günlük sayıdan kazanırsın biz busene 285 ii koştuk ama motoru baya bi yoruyo onun için fent 106 lık veya john dere 2040 almayı düşünüyoruz hem böylece motor yansa bile zaten 8 9 milyardı deriz :D

td 75 in yakıtı ile ilgili bi bilgim yok ama bizim bu sene günde 1800 balya bastımı 700 balya ip parası adambarsı kısacası günlük bütün masrafına gidiyodu 1100 balya bize kalıyodu seninde fazla bi değişikilik olmaz sanırım

td 75 balya makınasını rahat cevirir yakıt konusuna gelıce bız 70-56 yla otta bır depo 1500 tane yapıyo saman da 1000 tane zor yapıyo vites konusuna gelınce bucuklu olması cok onemlı same argon 55 lede yapıyorum daha kullanıslı vıtes cok olusu ıyı balyada 4 silindirli traktor her zaman avantajlıdır...

ali kuzu link=topic=49352.msg485724#msg485724 date=1323458007' Alıntı:
td 75 balya makınasını rahat cevirir yakıt konusuna gelıce bız 70-56 yla otta bır depo 1500 tane yapıyo saman da 1000 tane zor yapıyo vites konusuna gelınce bucuklu olması cok onemlı same argon 55 lede yapıyorum daha kullanıslı vıtes cok olusu ıyı balyada 4 silindirli traktor her zaman avantajlıdır...
abi 70 56 nın depo kaç litre acaba bizim 285 1 depoyla 1700 tane basıyo ama iyice bitti gibi bişey oluyo

Arkadaşımda 2004 ü var çok memnun yakıtı benim 70/56 tıdan daha az yakıyor ve 16 saat gidiyordiyor.
hesaplı bulur isem birde ben alacagım memleketinizde satlık var ise haber dar edermisiniz?

hocam balya işini bana sor....td 75 le kullanmadım ama tahmin ediyorum saman yapamazsın kasar bayılır sıkıştırdığında. ama dört dörtlük ot bağlarsın. yakıtıda koklar emin ol. biz john deere 2130 la 8000 balyada 2000tl mazot yaktık. üstelik iş çok sıkıştığından çokda gazlı vede seri şekilde sıkıştırarak çalıştırdık ondan fazlaca yaktı...bide çok gezedik yollarda... balyalar 120 cm den fazlada az değil di çokda sıkı olmak koşulu ile....keskin hesap edersen. ha çok daha fazla iş yaptık tabi. makinada john deere makinasıydı. otda çalıştık sadece. iki iple bağladığından diğer makinelerdende % 50 karlıdır. üstelikde john deere kadar da seri ot bağlayan makina görmedim bozulmazda.....bu kadar işte...