sıfır faizli hayvancılık ve ahır kredisi kullananlar o faizliymiş

Ynt: sıfır faizli hayvancılık ve ahır kredisi kullananlar

25-12-2010 yılında kulandım bu krediyi proje bedeli 105 bin bunun 3 bin lirasını komisyon olrak kestiler 102 binini kullandık 25 gün önce inşaatı yapılmış vaziyette bankaya teslim ettim. bu gün bankadaki memurlar aradı kullandığınız kredinin faiz borcu var diye 3 gün içersinde ödemezsek takibata uğrayacakmış gittim bankaya 495 tl. ana para 9 gün geçmiş 15 tl. de gecikme faizi 510 tl. mecbur ödedik aldık makbuzları elimize sor soruştur kredi kullandığımız şubenin eski müdürüne sordum diyorki bu tahsil edilen para faizin vergisiymiş neyse bir sonuç alamadık ya bu nasıl iş hani sıfır faizli kredi kullanmıştık olmayan faizin vergisimi olurmuş ya devlet kaşığınan verdiğini sapıynan çıkarıyor. namı olsun şanı olmasın pazartesi mahkemeye vereceğim.zaten ziraat babkasının yanına yaklaşanda kabahat.

Ynt: sıfır faizli hayvancılık ve ahır kredisi kullananlar o faizliymiş

hayat sigortasına yapacak birşey yok,gidip 500 lira kredi alsan bile yapıyolar.Yalnız faiz kısmını anlamadım ben,ödemesi gelip de günü geçtiği için mi acaba faiz gelmiş

arkadaşlar bankalar kendisi garantiye almadan artık kredi vs bişi kullandırmıyorlar
şimdi bankalardan çekilen krediler eskisi gibi deyil
eskiden af falan olurdu şimdi öle bişi yok olmaz
ölüm halinde bile parasını sgortadan alıyorlarr
ödeme imkanı olmayan hiç bir kimse ne olursa olsun kredi kullanmasın derim ben
hayvancılığın halide belli zaten
dün holştain sağlıklı buzanın 45 günlük 600 tlye satıldığına bizzat şahit oladum
neyse konumuzun dışına çıktık özür dilerim
yani kredi alıpta kar ederim diyen çok zor ..almamak en iyisi ...

kredinin ödeme gününün gelmesi falan yok zaten 2 yıl odemesiz 2 yıldan sonra 5 yıl taksitlerle ödenecek 0 faizli kredi diye aldık olmayan faizin vergisini istiyor banka uyanıklar

İlginç bir durum tarihi görmemiştim yeni gördüm.Tam olarak anlayamadım ben durumu,bir de daha önceden ziraatten kullandığınz faizli bir kredi var mı,yeni kredi alırken hepsini birleştiriyorlar bazen.

Çağrı link=topic=49356.msg486660#msg486660 date=1323554244' Alıntı:
İlginç bir durum tarihi görmemiştim yeni gördüm.Tam olarak anlayamadım ben durumu,bir de daha önceden ziraatten kullandığınz faizli bir kredi var mı,yeni kredi alırken hepsini birleştiriyorlar bazen.
ödenmemiş olan miktarla birleştirirler