PIONEER (ANAPO)BUĞDAY TOHUMU

Ynt: PIONEER (ANAPO)BUĞDAY TOHUMU

FEHİM link=topic=49369.msg641867#msg641867 date=1351097983' Alıntı:
768 nicli Tekirdağlı arkadaş geçen sene ektiğin pıoner buğday dan nekadar verim ve verileri nasıl bilgilendirirmisin.

Verim olarak dönüme 630 kg. Protein 13.58,gluten 31.61, hektolitre 86.11 geldi. Erkenci bir çeşit olduğundan dolayı bu yıl yağmurlar geç düştüğünden olumsuz yönde etkilendi. Ofise 643 liradan verdim. Sert buğday gurubunda değil.

Arkadaslar biz pionner anopa tohumluk uretiyorum anacini gelip gezmek isteyen olursa ADANA SARICAM HAKIBEYLI KOYU VE TOHUMLUK satacagim almak isterseniz turkiyenin her yerine kargomuz mevcuttur ve tel 05446440742ve 05511420389dan ulasabilirsinl gelmeden 1gun once arayiniz lutfen
hocam sertifikalı bir tohumu sertifikasyon sahibi haricinde üretmeniz için elit veya orijinal kademe de tohum gerekir
Bu tohum da firmada bulunur zaten
Firma izni olmadan tohumluğunu çoğaltamazsınız şikayet dahilinde çok zarar edersiniz uyarmak isterim
s1 veya s2 ürün alıp ekip çıkan kademe satacaksanız da kademesi düşük olucaktır. Kalitesi yüksek olmayacaktır
5553 tohumculuk kanunu var hocam onu göz önünde bulundurun

hocam sertifikalı bir tohumu sertifikasyon sahibi haricinde üretmeniz için elit veya orijinal kademe de tohum gerekir
Firma izni olmadan tohumluğunu çoğaltamazsınız şikayet dahilinde çok zarar edersiniz uyarmak isterim
s1 veya s2 ürün alıp ekip çıkan kademe satacaksanız da kademesi düşük olucaktır. Kalitesi yüksek olmayacaktır
Abi biz uretiyoruz da bunun anac derken daha tohumu tohum karismadi demek istedeim icindi bir ot veya bir sifan olursa bunlari hep cektiriyorum konusmus olsak antatirdim abi tohumluk satacagim tarla 5 donum yarisini ayrip diger yarisini satacagim yani ben kimsenin adini kulanip satmiyoruz hayvan yemligi olarak satacam yem fiyatlari yuksek oldugu icin satacam abi

Ve kademesi dusuk cikacak diyorsunda biz tohumu baska tohumlarla karsistirmadim hic verimden dusmede olmadi inanmazsan abi gel bicilirken berababer bicelim

Ve kademesi dusuk cikacak diyorsunda biz tohumu baska tohumlarla karsistirmadim hic verimden dusmede olmadi inanmazsan abi gel bicilirken berababer bicelim
Tohumuna laf söylemedim Tohumculukla uğraşıyorum o yüzden bilgilerimi paylaştım
Size inanmama gibi bir beyanım olmadı sadece tohumda oluşacak değişimleri söyledim
Bereketli hasatlarımız olur inşallah