BALYA MAKİNASINA KİM HANGİ TRAKTÖRÜ KULLANIYOR BİLDİKLERİNİZ GÖRDÜKLERİNİZ

Ynt: BALYA MAKİNASINA KİM HANGİ TRAKTÖRÜ KULLANIYOR BİLDİKLERİNİZ GÖRDÜKLERİNİZ

bu sene değişik olarak +1 balya makinası geldi bizim köye mccormick c75 ve gallignani 5190 ayrıca td85Dt gallignani 5190 tt65 elibollar ems 003
td 85 ve td65 bizim köylü bir kişinin her sene onlar yapar ekilen alan çok olunca ayriyeten c75 geldi
td85 ve c75 dinlemiyor makinayı dağ bayır ama tt65 sap çok olunca birde bayır olunca boğuluyor tek çeker

Bizim köyden balyacı çağırmışlar. Adam da yeni TD75 4X4 Kabinli ve yeni balya makinası almış. Sene 2006 idi galiba. Adam köye girince nasıl olduysa bijonlar ısınmış balya makinasının lastiği fırlamıştı. Yazık.
2 sene önce utb 640 yapıyordu. hararet kırmızıdaydı. Motor ölüp ölüp diriliyordu :D

Yakınlarımızda olanlar:

1-) 70 56 çiftçeker. Motor küçük kalıyordu. 3 sene çalıştı balyada, motor bitti.
2-) MF 398 tek çeker. mükemmel uyum sağlıyordu. biraz yakıt konusundan şikayetçiydiler. Bir de dik bayırlardan inerken önler tutmadığı için, özellikle de uzun kaygan sapta öne yığılma yapıyor, traktör dengesiz, kayarak iniyordu.

İkisi de sattı traktörleri. Biri 4x4 285s aldı. Diğeri 3085. İkisi de memnun şimdi. Aladığım kadarıyla balya gibi ağır işlere MF ' ler iyi uyum sağlıyor.

new holland 80-66 dt yakıtı çok az hararet az en büyük yaşanan orunu debriyaş çacuk bitio tur olduça az.
massey 3.105d 4x4 kab kli yakıt çok fazla yedek parça sıkıntılı hararet oldukça fazla dabriyaj dayanıklı ...
398 4x4 yakıtı ideal debriyaj ideal yedek parça sıkıntıı yok ..

çift çekere hiç gerek yok ben de 60 56 s var çok da rahat bi sezonda erzurumda 3 ay boyun ca 25 bin balya yaptım ne hararet nede başka bir şey canavar ya

taha turgut link=topic=49396.msg486257#msg486257 date=1323535056' Alıntı:
çift çekere hiç gerek yok ben de 60 56 s var çok da rahat bi sezonda erzurumda 3 ay boyun ca 25 bin balya yaptım ne hararet nede başka bir şey canavar ya

Arkadaşım kullandığın balya makinası ne marka?

Bizim bura da Her çeşit kullanan var.
Td75
288gold
266gold bu sadece yonca balyesi yapıyor kendisinin.
3.085
Saydıklarımın hepsi tek çeker.Gayet iyi çeviriyorlar.

NH 75 56 s
Case JX90
NH 5020B
TT55 gördüm yonca bağlıyor olabilir..

Bunları sadece yoldan geçerken gördüm çalışırken görmedim... :)

3 sene piyasaya yaptım 4 senedir kendime yapıyorum 3085 ' le
ilk yıl 255T ' le bile yaptım
arazi çok rampa değilse çoğu traktörle yapabilirsin.