Türkler de aynı böyle diz çökecek’ SİZCE OLUR MU?

Ermenistan lideri Serj Sarkisyan, Marsilya’da diaspora Ermenilerine hitaben yaptığı konuşmada, Nazi rejiminin katliamları için diz çöküp özür dileyen Alman Başbakanı Brandt gibi, Türk liderlerinin de er ya da geç Erivan’da soykırım anıtı önünde diz çökeceğini söyledi

Ermenistan ile Türkiye arasında özellikle son yıllarda artan ‘soykırım’ gerilimi dün Ermeni Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ın açıklamalarıyla yeni bir zirve yaptı. Sarkisyan, Fransa’nın Marsilya kentinde diaspora Ermenileri tarafından düzenlenen bir konferansa konuşmacı olarak katıldı. Sözlerine Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Eylül ayında Erivan’daki ‘soykırım anıtı’nda yaptığı konuşmayı hatırlatarak başladı. Sarkozy’nin, “Türkiye er ya da geç tarihiyle yüzleşmelidir” ifadesini tekrarlayarak Ermenistan’ın bu konudan hiçbir şüphesi olmadığını söyledi. Ardından sözlerini şöyle sürdürdü:

Amaç intikam değil

Amacımız intikam almak değil. Türkiye tarihiyle yüzleşmeli. Türk liderlerin bu gücü kendilerinde bulması gerektiğini düşünüyoruz. Pozisyonumuz hiç değişmedi ve çok açıktır. Türkiye ile normal diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız. Bu her iki komşu ülkenin de yararınadır. Örneğin, Polonya ve Almanya da birbirleriyle komşu ülkeler. 1943 yılında Varşova Getto’sunda Yahudi ayaklanmasının Nazi askerleri tarafından kanlı bir şekilde bastırılması nedeniyle özür dilemek için 1970’te isyanın patladığı bölgeye giderek katliam için dikilen anıtın önünde diz çöktü ve özür diledi. Ülkesinin işlediği suçun farkındaydı. Er ya da geç kendisini Avrupalı bir ülke olarak tanımlayan Türkiye de Tsitsernakaberd’de (Erivan’daki soykırım anıtı) diz çöken bir siyasi lider kadrosuna sahip olacak. Bu ne kadar erken olursa Türk halkı için o kadar iyi. Biz kimseyi zorlamıyoruz. Bunu Türk halkının iyiliği için yapmalılar. Aynı Almanya Başbakanı Willy Brandt’ın Almanlar için yaptığı gibi...

70 bin kişi için özür dilemişti

İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı katliamlarından biri Nazi işgali altındaki Polonya’nın başkenti Varşova’da 1943’te yaşandı. Toplama kampına gönderilmeyi reddeden Yahudilerin Nazilere başkaldırması sonrası kente sevk edilen SS askerleri, 10 binden fazla Yahudi’yi öldürdü, sağ kurtulanlardan 60 bini de gaz odalarında hayatını kaybetti.

Ağrı Dağı sözleri gibi

Ermenistan’da düzenlenen Ermeni dili ve edebiyatı yarışmasında öğrencilerden birinin, “Batı topraklarımızı Ağrı Dağı’yla birlikte geri alabilecek miyiz” sorusuna yanıt veren Sarkisyan, “Bu sizin neslinize bağlı. Mesela benim neslim üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi. 90’lı yıllarda vatanımızın parçası Artsah’ı (Karabağ bölgesini) düşmanın elinden kurtardık. Her neslin bir görevi vardır” demişti.

091220112145088564146_2.jpg

Ynt: Türkler de aynı böyle diz çökecek’ SİZCE OLUR MU?

Belgeler koyuyoruz ortaya öyle bişey olmadığını belgeliyoruz ama hala özür dilemek diz çökmek gibi saçma sapan beklenti içindeler.. Bu Millet 7 düvele diz çökmedi ermenistan gibi bi taşeron ülkeye mi dizçökecek!!

köylü link=topic=49428.msg486776#msg486776 date=1323558739' Alıntı:
bende aynen .
ama ya birileri yaparsa
hepimiz emeniyiz vs vs meselesinden
Bi gazeteci ölüyo hepimiz ermeniz şu ölüyü hepimiz buyuz şuyuz ben ne oyum ne buyum ben Türküm.. Mehmetçik şehit düşüyo garibanlar ölüyo önemli Türk politikacıları gazetecileri öldü o zaman nerdelerdi bunlar??

köylü link=topic=49428.msg486776#msg486776 date=1323558739' Alıntı:
bende aynen .
ama ya birileri yaparsa
hepimiz emeniyiz vs vs meselesinden
ozaman gitsinler o ermeniler kende ülkelerine hizmet etsinler hiç olmazsa burda kalabalık yapmazlar.
ermeni geberince herkez ermeni asker şehit olunca kimse seslenmıyo hepimiz Türküz diye

Kime kime göz dağı veriyor. noo*-*- Önce kendi tarihleri doğru bilsinler eğer varsa tabi... uyy-*s

Merhametten maraz doğar diyorlar ya doğruymuş işte zamanında yapmadığımız için suçlandığımız işi yapmamız lazım imiş demek ki...

bizi biz yıkarız.
duvarı nem adamı gam yıkar bir söz var ya
bize gam keder olacak birileri çıkarda derse özür işte öldük.....

köylü link=topic=49428.msg486814#msg486814 date=1323561274' Alıntı:
bizi biz yıkarız.
duvarı nem adamı gam yıkar bir söz var ya
bize gam keder olacak birileri çıkarda derse özür işte öldük.....
dogru soz bızı bız yıkarız ıcımızdekı haınler yıkar neymıs ermenı acılımı kurd acılı vs vs ermenıler onunde tek dız cokecek akp dır baskası degıl

Bi g.tü boklu Ermenistan ' amı diz çökecekmişiz.Bu Devlet Tarih boyunca DÜNYA ' YI önünde diz çöktürdü be bunlar neyin kafasını yaşıyorlar

hep bu fransanın ve bilimum gavurların b*ku ülkemize nerden saldıracaklarını şaşırıyor soysuz kafirler Allah hepsinin belasını versin ...Ülke içinde Aleviyi-sunniye, Kürdü-Türke sağcıyı solcuya düşman eden gavur ... bir avuç açından ölecek hiçbir geliri olmayan fakir ne ihracatı ver ne üretimi Allahın belası ermenilerimi bize düşman edecek... Gelgelelimki soykırımı yapanda kendileri... Ben bir Ardahanlı olarak hep dedelerimden duyduğumu söyliyi,m size ; pezevenkler milleti ahırlara doldurup ateşe vermişler Ardahanda bir yanık camii var caminin içine doldurup yaktığı kadın ve çocukların eriyen yağları kura nehrine akmıştır bunlar herkes tarafından bilinir .... Yazıklar olsun ki Türkiye o gavurun elinden dünyadaki tek kardeşimiz Azerbaycanın karabağını elinden almıyor

Yazdıklarınız çok güzelde, TÜRK ler birmilyon ermeniyi kesti diyenler çıkmadımı, ve ardından nobel ödülü almadımı , erivana maç izlemeye gidilmedimi bunlar diz çökme provaları bana göre...!

ben içimideki hainlerden korkuyorum.kendimden degil.ben diz çökmem çöktürenin torunuyum ama ya hainlar çıkarsa .

ermenıstanın ekonomısı dıpte tek cıkar yol sıcak denızlere acılmak onun yoluda TÜRKIYEDEN gecer basbakanı anlamıyorum neden ermenı acılımı yapıyor gebersınler serefsızler ermenı soykırımının kabulu tazmınat odemek dahası toprak vermekdır ee soruyorum akp neden ermenı acılım