Forumdaki en büyük 10 çiftçi kimler?

Ynt: Forumdaki en büyük 10 çiftçi kimler?

herkez zengin olur ama AĞA olamaz zengin olupda cevresine vatana millete faydası olmayan aksine devleti milleti sömüren zenginleride tanıyorum onları zenginlikten saymıyorum (bilgiyi bile saklayanlar var) 20 30 dk arazi varlıgı olupda ürünü evi parası mutlulugu bereketli olan insanlarda tanıyorum
dünya parayla degil dua ile dönüyor yaptıgımız işin en iyisini yaptıgım zaman ben mutluluk zengini oluyorum bu temel konuları yerine getirdinmi maddiyat traktör vs hepsi kendisi geliyo

evet arkadaşım şeker hastalığı pis hastalık ailemde var babam şekerden böbreklerini yeni mal para pul gelip geçici sağlık başta gelir sivaslılar konyalılar tekirdağlılar v.s ovası büyük olanlar ağa onlar

Kanuni Sultan Süleyman Han,
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi.
Olmaya cihanda devlet bir nefes sıhhat gibi
demiş.
Tabiki bu sözün o zamanki Dünya devinin ağzından çıkması bam başka bir anlam yüklüyor...
Şimdi açılmış olan konuyu dağıtmadan ilk 10 ' u seçmenin çok doğru olacağını düşünüyorum.
Sitede bu başarıyı gösterecek yetenekte çok insan var.
Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz.
Şen ve esen kalın.

önce sağlık diyelim....o varmış bu yokmuş.. nen olursa olsun.hiç önemli deil. nasıl olsa yalancı dünyada kalacak.olsa ne olur olmasa ne olur.akşam eve geldiğimde.ocakda sıcak çorba var yanındada katık var ayranda var oldu bitti işde.......bnm en büyük zenginliğim. hala birlik olduğumuz.............3 tane aslanlar gibi KARDEŞLERİM var...... bu bana yederrrr.. GÜZEL ALLAHIM HERKEZE SĞLIK VERSİN... AMİNNNNNNNNN.

forumun en büyük çiftçileri çukurova, ege ve trakya bölgesi çiftçileridir.
iç anadoluda 5000 dekar yer eksen ne olur. sen 4 kez su vererek 700 kg. buğday almaya çalışırsın.
trakya şartlarında hiç su vermeden 500 kg. bugday alırsın. çukurova da 600 kg. alırsın. yerine bir ürün daha ekersin. ege bölgesindede aynı.

arkadaşlar k0nuyu saptırmayalım...tabiki her işin önünde sağlık ve huzur gelir,0 tartışılmaz.. tanımak ve bişeyleri paylaşmak ç0k güzel bir 0lay...burda büyüklük derken işletmenin büyüklüğü ön planda kalması lazım...0 işletmenin nasıl yürüdüğünü nasıl verimli hale getirildiğini paylaşmak ve iyilerinden bişeyler kapmak ve faydalanmak bize yarar getirir...

ben ben değilim diye yazacaktım benden önce bir çok kişi yazmış ben değilim diye ama yine yazıyorum ben değilim ama adayım loto , toto iddaa, piyango , (her türlü kumar mevcuttur ) birgün bunlardan biri olursa konuda kapanmazsa ozaman ben im diye yazarımmm.. (UMUT FAKİRİN EKMEĞİDİR)

Bende büyük çifci deilim biz senelik 150 dekar yer işliyoz 100 dekar kuru 50 dekarda sulu suluyerlere sebze ekiyoz
20 dekar karpuz
20 dekar kavun
10 dekar domates 8 ay hergün tarladayım

Bende büyük çifci deilim biz senelik 150 dekar yer işliyoz 100 dekar kuru 50 dekarda sulu suluyerlere sebze ekiyoz
20 dekar karpuz
20 dekar kavun
10 dekar domates 8 ay hergün tarladayım ve boş kaldım zaman traktorla olan her işi yapıyom köyde

devlet çiftçileri eğitmeli. o zaman büyüğe oynar bizim çiftçiler. hollanda ' da toprak yok. deniz taş, kaya ile doldurulmuş ülke yapılmış. saksılarda, bardaklarda sebze yetiştiriyorlar ama bu yönde dünyada başı çekiyorlar. bizim eksiğimiz yok fazlamız var. ama anadolu insanı bilim teknolojiyi daha yeni yeni 5-10 senedir tanıyor. ekonomik olarak da yeni yeni kalkınmaya başladı. traktörü olan köylü değil 4 çekeri olan köylüler söz konusu artık. neyin doğru neyin yanlış olduğunu yeni yeni kavrıyoruz. (internetin de rolü büyük, kanıtı da buradan yazışıyor olmamız.) ama şimdi sıra bilinçlenmeye geldi. devlet çiftçiliğin gelişmesi için kredi vs yanında uzmanlar vasıtasıyla, köy köy, ilçe ilçe gezmeli artık. seminerler, konferanslar vermeli. örnek bölgelerde uygulamalar yapmalı. katılımcıları da ürün alım-satımında pirimlendirmeli ki herkes bu seminerlere katılsın, bilinçlensin. sonra konuşalım bu mevzuları. ilk on kim yerine 1. olan on kişi kim diyelim alk-*s köylü baskı yapmalı. ziraat odalarına, kaymakamlıklara vs. vs. bunları istemeli. dilekçeler yazmalı.

XxXEsinti66 link=topic=49497.msg488951#msg488951 date=1323796355' Alıntı:
kendi çapında herkes büyük çiftçi evine ekmek giriyomurmu senin rızkını karşılıyorsa yeter .
katılmıyorum kardeşim. şükretmesini bileceğiz ama tevekkülü de elden bırakmayacağız. hemen ölecekmiş gibi ahirete, hiç ölmeyeccekmiş gibi bu dünyaya çalışacağız. büyük olmak için çabalayacağız. ama bunu yaparken kendimizi paralamadan, usulünü öğrenip ona göre yapacağız. yeter demeyeceğiz!

arkadaşlar kendimize ait 550 dekar tarlamız var icarlarla birlikte ektiğimiz tarla 650 700 dekar civarı havuç işi zor olduğu için traktörler büyük
büyük çiftcilikle alakamız yok karıştırmayın lütfen