Mısır Sılaj Yapımı - Same

30.10.2009
2,212
2,419

12b9z.jpg

12bb6.jpg

Ynt: Mısır Sılaj Yapımı - Same

Valla isimlerini bilmiyorum babam ilgilendi onlarla ben aycekirdeği tarlasındaydım yemek arasında geldigimde bir kac fotolarını cektim ama istanbuldan gelen bir ekip olduklarını ve pankobirlik aracılıgıyla geldiklerini ayrıca mısırı böyle kamyonlarla götürüp paketleyip sattıklarını biliyorum . İsimlerini bilmiyorum :)

Olabilir dediğim gibi babam ilgilendi ben karısmadım sılaj işine tarsusda olabilir güzel paketleme yapmıslar ancak ben kendimde aldım 20 ton civarı inekler için kullanıyorum beside baya güzel.

demir45 link=topic=49506.msg488296#msg488296 date=1323718081' Alıntı:
Yerdeki slajımı topluyor ben etrafta mısır göremedim hiçte? Güzel resimler Teşekkürler.. :)

yok yerdeki sılajı toplamıyor dikkat ettiysen etrafta çadırlar felan var orası aycekirdeği harmanımızdı o tarlanın kenarına 3-4 sıra ekmiştim evin yanında inekler yesil olarak yesin sılaj yapmadan diye diger tarlalar bitti oralardada az bişey kalmıstı oralarıda alalım dediler ne cıksa kar dediler bizde alın dedik. Bide o 3-4 sırayı cok traktör ezdi dedigim gibi harman yeriydi :)

Tumosan66 link=topic=49506.msg488308#msg488308 date=1323718279' Alıntı:
yok yerdeki sılajı toplamıyor dikkat ettiysen etrafta çadırlar felan var orası aycekirdeği harmanımızdı o tarlanın kenarına 3-4 sıra ekmiştim evin yanında inekler yesil olarak yesin sılaj yapmadan diye diger tarlalar bitti oralardada az bişey kalmıstı oralarıda alalım dediler ne cıksa kar dediler bizde alın dedik. Bide o 3-4 sırayı cok traktör ezdi dedigim gibi harman yeriydi :)

Yatmışlar galiba ondan dikkatimi çekmedi... :)