GALLIGNANI STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

GALLIGNANI STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

15-18/11/2011

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda düzenlenen AgriTechnica Hanover / Almanya 2011 fuarına ilk defa katıldım. Fuarı dört gün boyunca ziyaretme etme fırsatım oldu. Gerçekten çok muhteşem ve büyük bir fuardı. Nerdeyse tüm marka ve modeller fuarda mevcuttu. Şuana kadar görmediğim traktör, biçerdöver ve ekipmanları görme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda tüm markaların yeni çıkardığı ürünleride bizzat görme fırsatım oldu. Fuar gerçekten çok hoşuma gitti. Yalnız fuar aşırı derecede çok kalabalıktı. Hele ikinci gün adım atmak dahi güçtü. Elimden geldiğince güzel fotoğraflar çekmeye çalıştım. Bazıları bulanık çıktı. 1200 adet fotoğraf çekmiştim. Fakat içlerinden 1058 tanesini paylaşıyorum. Çok kötü görünenleri eledim. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz. Fuarda Farmphoto üyesi arkadaşım Belçika' lı Steven ilede tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir rastlantıydı. Ayrıca CLAAS, JD, Poettinger ve Lely' nin Türkiye distribütörü firmaların müdürlerinin yaptığı tanıtımlarada katılma fırsatım oldu. Tarım Türk TV ve Yaban TV' de ayrıntılı çekimler yaptı. Heralde bu haftaki programlarında yayınlayacaklar....;)

Arkadaşlar bu konuda Gallignani standını göreceksiniz...;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: GALLIGNANI STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

slm erkan. kimse yorum yazmamış hayret. ben bişeyler ekleyim. ilk olarak tasarımlar bence çok başarılı. 5190 ı inceleme imkanım oldu. makinanın saç aksamında çok büyük iyileştirmeler var. saç aksam bir önceki bendeki kasaya göre daha kalın. kaporta saçları da daha kalın. piston üzeri kaportayı tek parça yapmışlar. eski kaportaların hepsi oradan çatlama yapıyor titreşim çok ve malzeme ince olduğu için. arka ip kasası da daha ergonomik tasarlanmış. önceki çok dardı 4 ip alıyordu, uzatma saçıyla 9 ip alıyordu. şaşede daha kalın malzemeler kullanılmış. rasspe bağlama grubunun kalitesi zaten tartılşılmaz.

dikkat ettiyseniz ha$baylı ve 3 ipli bi balya makinası yok .. bildiğim kadarıyla türkiyedeki bütün 3 ipli ha$baylı makinalar çakma .. avrupalılar kullanmıyor öyle bi sistem .. resmi olmayan 3 ipli haşbaylı makina varmıydı erkan ..

Ali SARAÇ link=topic=49508.msg560656#msg560656 date=1331540668' Alıntı:
dikkat ettiyseniz ha$baylı ve 3 ipli bi balya makinası yok .. bildiğim kadarıyla türkiyedeki bütün 3 ipli ha$baylı makinalar çakma .. avrupalılar kullanmıyor öyle bi sistem .. resmi olmayan 3 ipli haşbaylı makina varmıydı erkan ..

Standtaki makinalar bunlardı.

alipasalierkan link=topic=49508.msg560946#msg560946 date=1331560427' Alıntı:
Standtaki makinalar bunlardı.

eywallah öyle bi makinası olsa sergilerlerdi .. 3 ip ve ha$bay kısmı türkiyede ekleniyo bu gallignanilere yada diğer tüm ithal makinalara .. ben balya makinası almadan önce cok ara$tırmı$tım yurtdı$ında ha$baylı 3 ipli bi sistem yok .. ha$baylı sistemler genelde rulolarda ..

Ali SARAÇ link=topic=49508.msg560986#msg560986 date=1331563973' Alıntı:
eywallah öyle bi makinası olsa sergilerlerdi .. 3 ip ve ha$bay kısmı türkiyede ekleniyo bu gallignanilere yada diğer tüm ithal makinalara .. ben balya makinası almadan önce cok ara$tırmı$tım yurtdı$ında ha$baylı 3 ipli bi sistem yok .. ha$baylı sistemler genelde rulolarda ..
yurt dışında olmazmı sadece adamlar gerek duymuyor her çiftlikte yem karma var haşpaylı samana gerek yok bizim gibi ülkelere gönderiyolar.

avrupada küçük kare balya makinalarında haşpay sistemi yok. ince saman hayvan hazmını işkembeyi tembelleştirdiği için tercih edilmiyor. nadiren at çiftlikleri yada tavuk işletmeleri için yere serilmek üzere saman yapan büyük krone ve class balya makinalarından kıyıcı sistemi var.
haşpay sistemi kesinlikle orjinal bir sistem , dünyada sadece türkiye ve ortadoğu ülkelerine gönderdiği makinalara takıyor gallignani.

Merhaba,

Oncelikle boylesine guzel bir forum sitesinden bu kadar gec haberim oldugu icin kendi adima uzuldum.

Gallignani ile ilgili tum konulari tek tek arastirip cevap yazacagim. Oncelikle Almanya Fuarindan bu guzel resimler icin Erkan Bey ' e cok tesekkur ederim. Yeni kasa balya makinalarimizi ilk kez Hannover ' de sergiledik. Su anda da, Bursa Nilufer ' deki fabrikamizda uretime devam ediyoruz.

Hasbayli makine ile ilgili konuya gelecek olursak, mmg55 ' in yorumu dogru, hasbayli makineye Avrupa ' da ihtiyac duyulmuyor. Fakat Erkan Bey, Hasbayli modelimiz 5190 TPP ' de orjinal Gallignani ' dir, iciniz rahat olsun.

Herkese selamlar,

Hayirli isler dilerim,

R. Cem Akyuz

Genel Mudur
Gallignani Tarim Makinalari

Sayin Doganbey,

Hosbulduk, tesekkur ederim. Gallignani hakkinda ilk agizdan bilgi vermek; kullanicilarin ve diger uyelerin goruslerini almak, onerilerini degerlendirmek ve sorunlarina yardimci olabilmek icin buradayim.

Herkese hayirli isler dilerim,

Cem Akyuz