Patlatan, Tiller, Diskaro ve Merdane Tek Ekipmanda

Ynt: Patlatan, Tiller, Diskaro ve Merdane Tek Ekipmanda

:D adamların toprakları cidden elverişli. Dağılan bir toprak yapısı var. Kaliteylede buluşunca ortaya bu görüntülerin çıkmaması için bir sebep yok

malkaralı_yusuf link=topic=49509.msg620451#msg620451 date=1344605189' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler hemşehrim, Fendt duman atıyor, ben dumanlı traktöre gelemem. O yüzden Fendt bana uzak dursun. :)
:D :D benden uzak avrupalıya yakın olsun diyon yani abi :)

insertend link=topic=49509.msg944288#msg944288 date=1418074088' Alıntı:
Ilgi tarım Apollo Fix

ilgitarim.com/urunler/kultivator/apollo-fix

Bu anız kültivatörü ile, videodaki ekipman atasında bayağı bi farklılık var. Daha en başta biri teker üzerinde ve çekili, diğeri asılı tip. Ayrıca en az bir sıra disk lazım resimdekine.

Hermiyas link=topic=49509.msg944333#msg944333 date=1418109423' Alıntı:
Sabredin az kaldı dayanın....

Aman Abi aleti vizyona sokarken temkinli davran. 2. bir Köstebek vak ' asını kaldıramaz bu millet :)

sebazios link=topic=49509.msg944339#msg944339 date=1418111585' Alıntı:
Bu anız kültivatörü ile, videodaki ekipman atasında bayağı bi farklılık var. Daha en başta biri teker üzerinde ve çekili, diğeri asılı tip. Ayrıca en az bir sıra disk lazım resimdekine.

fotoyu göremiyorum ama ilgi tarım ın sitesinin üzerinde reklam bölümünde çekilisini gösteriyor.

FEHİM link=topic=49509.msg944342#msg944342 date=1418112079' Alıntı:
sebazios link=topic=49509.msg944339#msg944339 date=1418111585' Alıntı:

fotoyu göremiyorum ama ilgi tarım ın sitesinin üzerinde reklam bölümünde çekilisini gösteriyor.

Fehim Abi şimdi baktım da Ilgi ' nin en küçük olanı Apollo 300 modeli ki onun dahi iş genişliği 3 metre. 120-130 hp motor istiyor.

Benim düşündüğüm alet:
- maksimum 2 metre (traktörün izini götürse yeter)
- fazla ağırlıklar atılarak hafifletilmiş
- ağır şase çekili goble mantığı ile çalışan, yani tekerlekli bi ekipman.

Hem derin, hem sığ işleme yapabilen, toprağı kabartan, kesekleri incelten, otu kesen, tohum yatağı hazırlayan, kısaca sapı örtme dışındaki tüm bir toprak işlemeleri yapan bir alet.

sebazios link=topic=49509.msg944346#msg944346 date=1418114794' Alıntı:
Fehim Abi şimdi baktım da Ilgi ' nin en küçük olanı Apollo 300 modeli ki onun dahi iş genişliği 3 metre. 120-130 hp motor istiyor.

Benim düşündüğüm alet:
- maksimum 2 metre (traktörün izini götürse yeter)
- fazla ağırlıklar atılarak hafifletilmiş
- ağır şase çekili goble mantığı ile çalışan, yani tekerlekli bi ekipman.

Hem derin, hem sığ işleme yapabilen, toprağı kabartan, kesekleri incelten, otu kesen, tohum yatağı hazırlayan, kısaca sapı örtme dışındaki tüm bir toprak işlemeleri yapan bir alet.

anlayabildiğim kadarıyla sen buğday yeri hazırlamak için böyle bir ekipman ihtiyacın var. bende sana şöyle bir öneri vereyim . işlediğin yerleri bilmemekle birlikte düz, tavlı arazilerde 120-130 hp lik makinanın işini 90-100 hp lik bir makinada yapabileceğine inananlardanım.
şöyle ki arkadaşın 90 lik erkunt için aldığı 16 lı tilleri ben 58 hp lik bir makinayla hidrolik ne kadar salıyorsa salıyorum takviye 4 le benim işimi görüyor.

Fehim Abi arazilerimiz fena. Düz yer yok desek yalan olmaz.

Ayrıca bu makina Bupday,ayçiçek yada buğday kanola münavebesine giren Trakya çiftçisine (buğday sonrası kanola için yer hazırlamak dışında) yaramaz. Bu aletin en çok kullanılacağı yer hububat üstüne hububat eken bölgeler. Özellikle tavda tek seferde araziyi ekilebilecek hale getirir. İş enişliği sayesinde de çok iş kaçırır.