Arkadaslar kafam karıştı yardımcı olabilirmisiniz...?

td 90d yi yaklaşık 1 ay önce 78 bin tl sipariş verip hale beklemekteyim bugün arkadasa motor sormaya gittik john deere ye bende bir baktım çok güzel donanımları var 5085M istedikleri fiyat 72bin tl ve çok hoşuma gitti hostes koltuğu tip filan power shut vitesleri ne bileyim çok hoşuma gitti ama servis sıkıntısı çekeceğimi düşünüyorum çünkü 5625 bir hararet müşürü yüzünden yaklasık 1 hafta yattı sonunda sakaryadan gelen servis yaptı bolu daki servisi kötülemek istemiyorum ama pek bilgileri yok gibi gerçi hangi servisin bilgisi var bana kalırsa td 90 d den varkı power shutle hostes koltuğu ve kabin gibi geldi 5095m de fiyatı 80 bin tl onu bıraktı son fiyatlar td 90d birazda ha güçlü ve mekanik john deere ise 85 bg elektronik bilmiyorum sizce ne yapmalıyım.....

Ynt: Arkadaslar kafam karıştı yardımcı olabilirmisiniz...?

iyi sordunuzmu fiyatını bence daha yüksek olması lazımdı eğer öyleyse td90 ı iptal et derim çünkü JD yeni bir marka değil köklü bir şirket olduğu için servis sıkıntısı olmaz traktörüne bakarlar ama servis ağı yaygın değil o kadar .. ayrıca hararet sorunlarının bu yeni serilerinde yok diye biliyorum özellikle kabin tasarımları mükemmel bence iptal edebiliyosan JD al ..

servis sorun olmaz korkma boludaki servis 3 saat içinde geliyor köyümüzde 5625 alınmıştı 3 saat içinde servisi geldi servis sıkıntısı bence yokki adamlar fendt bile alıyorsa vede parçası kargoyla 1 günde geliyorsa john deere daha çok servis ağına sahip vede 5085M çok iyi bir traktör shuttle nhde yok mesela ayrıca alman pehlivanı..

1 NH kullanıcısı olarak o fiyete veriyolarsa JD ye geçerm
5625 meksika malı
m serileri amerika üretimiydi sanırım kabin olarak JD bu işte çok güzl 5625e bindim gerçekten güzeldi 5085m dahada güzeldir.
5085m ve 5095 kaç hp ler ?

biri 85 hp diğeri 95 hp hidrolik kaldırmalarda problem oluyormus kaldırma kuvveti düşük nh neredeyse 4 tona yakın kaldırırken john dree galiba bunun yarısı r seri aslında john dree nin en iyi serisi m serisi tam bilöiyorum boluda birtane 5085m varken bir tanede 5105m galiba dı modeli ondan var nh nin 5085 ezip geçecegine inanıyorum ama kabin konforu jd çok daha iyi geldi shutle de var hostes koltuğu genişlik bilmiyorum artık fiyat tam oturup konusmadık ama cok sıkı bir pazarlık yapan biri vardı bu motor a talip olmuştu en son 72 bırakmıs ama kredi olayı ters gelmiş oda bıraktı

bügün sipariş ettiğim td 90 d geldi almadan önce john dree bayisine gittim ve bir kez daha incelme fırsatım oldu. kabinine adeta aşık oldum başka hiç bir şeyini pek meraklı bakmadım kullanıcılarına sordum konfor 10 sürüş 10 ama çekisine pek beğenmeyenler çıkmış bir de kolları kaldırma bu forumdaki arkadaslarımızın başına da gelmiş onların başına da gelmiş basınç ayarı yapılsa bile çok 1.5 ton dan sonra tıkatmalar oluyormus birde servis sıkıntısı çekmişler biri nh dönmüş r serisi nin fiyatı sordum tam şekilde bilmiyorlar ama bundan baha pahalı dedi bende sormadım sonra hemen arkasındaki nh bayisine gittim motor a bindim sürdüm rahat gibi ama dar gibi geldi yanınazı biri çif filan sürerken hiç rahat edemez hostes koltuğu olmadığı gibi duracak yer de hemen hemen yok daha sonra kullandığım pulluk ünlü 14' 3+1 dönerli pulluk 85 çekmez diye +1 ni almamıştım ama rahat çekiyor bu da herahlde 4 lüyü çeker 3 lüsü yaklasık 1100 kg 4 lüsü herhalde 1500 olur gibime geldi kaldırmalarda sorun olduğu için konforu bir kenara atıp aslında konfor dan bahsettiğim hostes koltuğu ve power shutle vazgeçip td 90 d aldım resim çekemedim çektiğim zaman atacam...

Hayırlı uğurlu olsun, R serisi olsa kıyas bile kabul etmezdi ama M serisindeki hidrolik şikayetlerini de gördük bolca forumda,kimi memnun kimi değil ben de tam anlamadım açıkçası.Tekrardan hayırlı uğurlu olsun sonuçta bu da New Holland bugün ihtiyacın olsa yarın nakit olarak elinde en güzel yanı da o zaten

new holland dan şaşma jd ların eskileride çok güzel ama eğer motor biraz büyük arıza yaparsa bir traktör parası verirsin ona başka yan sanayiside yok,bizim Türkiye de en iyisi nh
5085M 4WD fiyatı 77 bin tl bazı giderleriyle( lastik markası , klima, cd çalar gibi) yaklaşı 80 bin tl

M serileri Amerikan falan değil. Motor Meksika kalan yeri de çin de dahil olmak üzere nereden bulurlarsa oradan montaj. M serileri, Alman üretimi olan R serilerinin yanından bile geçemez. JD nin kaliteli olanı, Alman montajı olanlar. Gücün yetiyorsa R serisi al ama diğerleri için fazla merak edilecek bir durum yok. noo-*-s

JD 5725 super plus kullanıyorum. 5085M ve 5095M, üretimi durdurulan 5625 ve 5725 ' in yeni versiyonları. NH almışsınız hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. ama JD tercih etseydiniz daha isabetli olurdu. NH TD95 de var bizim köyde ama her işte ben onu eziyorum. servis ve yedek parça sıkıntısından bahsediliyor JD de. bence böyle bir sıkıntı yok. nisan 2011 de aldık traktörü yağ değişimlerini servis geldi zamanında yaptı gitti. kuyruk milini çalıştıran kolda ayar sıkıntısı vardı servis hemen geldi yaptı ayarını. hidrolik sorunundan bahsediyorlar, biz hiç sorun yaşamadık. sadece yardımcı pistonların rekorlarından birisi pres yerinden yağ sızdırdı, yine servis hemen geldi ve değiştirdi üstelik kurban bayramı arifesi günü. kabin konforu için zaten söze gerek yok kesinlikle mükemmel.