TÜMOSAN mı? ERKUT mu?

Ynt: TÜMOSAN mı? ERKUT mu?

kofalcalimuhammet link=topic=5594.msg58318#msg58318 date=1216557454' Alıntı:
tümosan daha iyi 74.80 le nimet 70 in ozellıklerıne bak anlarsın silindir farkı yetıyo zaten
snn dediğin 74-80 74 beygir gücünde nimet 70t ise 68 arada baya fark var ikisinin karşılaştırılması doğru değil 74-80 ile servet 80 t nin karşılaştırmasını yapmamız lazım 75 hp.

arkadaşlar erkuntun 68 bg olması önemli değil silindir de önemli değil silindir genişliğine bak ayrıca erkuntlarda çoğu motorda olmayan dişliler var tarafımca görülmüştür bu dişliler ister 3 olsun ister4 olsun fark etmez motora en aşağı 10-15 bg fark katar hiç karşılaştırmadım ama erkunt belki alabilir

Buda MF NH ye dönmesin arkadaşlar ben hiçbir zaman markaya takılmamışımdır modele bakarım mesela Tümosan 75.80 mi Erkunt Servet 80T mi dersen olur.Şimdi bunu yanıtlayan arkadaş neye bakacak güçemi yakıtamı peki hangisiyle hangisini karşılaştıracagız...

Benim şahsi görüşüm Tümosan ' dır... Neden?
- Yeni tasarım tipleri çok hoşuma gidiyor ha Erkunt ' un tipi kötümü değil tabiki sadece bana farları klasik geliyor Tümosan ' ın
yeni farları daha güzel yanlış bilmiyorsam xenon...
- Tümosan ' ın kabin geniş Erkunt ' un kabin Tümosan ' a göre biraz dar...
- Tümosan 4 silindir (yani benim aradıgım 70 - 75 HP civarında tarktörlerde 4 silindir tercihimdir.)
- Tümosan Erkunt ' a nazaran ucuz...
- Bide Erkunt ' un arka çamurluklar hiç güzel görünmüyor kabin capına göre yapmışlar...

Ben 12 senelik Tümosan kullnıcıyım. Şanzıman olsun motor olsun hiç bi arıza görmedim.Erkunt daha yeni çıktı o yüzden şanzıman hakkında bir bilgim yok o yüzden Tümosan diyorum.

nasıl her yönden tümo yu yer adamlar yazmış degarda 750 gr diye gelsin benim toprakta sürsün bakalım 752gr yakıtla 1 deger bizim köylüler aldı erkunt 50-45 bahçe 4x4 ile 70 nimet 4x4 kafa koyuyorum ben