tl90a

Ynt: tl90a

Holland link=topic=49579.msg490103#msg490103 date=1323898043' Alıntı:
Hız sınırı 40 km / h dir. Ama hız ölçümü lastik çapından yapıldığı için, lastikler aşındıkça hız göstergesi de 40 ' ın da üzerinde hız ölçümleri yapmaktadır.
Senin traktörün hız ölçümünün nerden yapıldığına dair hiç bilgin yok, sen o traktöre küçük bahçe traktörü lastiği de taksan traktör kendi orjinal lastiği varmış gibi hız gösterir. gerçekteki hızı azalıp artabilir ama traktörün kendi göstergesindeki hızı değişmez. Lütfen ' ' lastik aşınırsa göstergedeki hız nasıl değişir ' ' diye soru sorulmadığı halde cevap vermeye çalışıp üstüne yanlış bişeyler söylemeyin. Lütfen. anlş-*s

keltaşlı link=topic=49579.msg492003#msg492003 date=1324110552' Alıntı:
Senin traktörün hız ölçümünün nerden yapıldığına dair hiç bilgin yok, sen o traktöre küçük bahçe traktörü lastiği de taksan traktör kendi orjinal lastiği varmış gibi hız gösterir. gerçekteki hızı azalıp artabilir ama traktörün kendi göstergesindeki hızı değişmez. Lütfen ' ' lastik aşınırsa göstergedeki hız nasıl değişir ' ' diye soru sorulmadığı halde cevap vermeye çalışıp üstüne yanlış bişeyler söylemeyin. Lütfen. anlş-*s
Keltaşlı şimdi Ahmedin orada demek istediğini sen anlayamamışsın. Ben sana şunu diyeyim. Bir arabanın kadranı 300 km/h fakat bu araba 309 km/h ye kadar hız ölçülüyor. Traktördeki hızda lastik çapına bağlıdır. Sana şurdan örnek vereyim kalın lastikli bisiklet ince lastikli bisikleten her zaman yavaşştır. Buda böyledir.

doganbey1 link=topic=49579.msg495635#msg495635 date=1324495251' Alıntı:
Keltaşlı şimdi Ahmedin orada demek istediğini sen anlayamamışsın. Ben sana şunu diyeyim. Bir arabanın kadranı 300 km/h fakat bu araba 309 km/h ye kadar hız ölçülüyor. Traktördeki hızda lastik çapına bağlıdır. Sana şurdan örnek vereyim kalın lastikli bisiklet ince lastikli bisikleten her zaman yavaşştır. Buda böyledir.
Öncelikle yardımıcı olmaya çalıştığın için tşk. drm. doğanbey. . Gerçek hızın değişebileceğini ben söyledim zaten.Ben anlatılmak isteneni doğru anlıyorum çünkü o kelimelerin anlamı bu. Ahmet arkadaşımız traktörün lastiği aşınınca hızı artıyor demiş. Bi kere lastik aşınınca toplam çevresi azalır, yani küçülür az bişey olsada. Gerçek hızı artmaz tersine azalır. Ama benim asıl demek istediğim traktörün göstergesindeki hız, lastik değişikliğinden kaynaklanmaz. Daha ayrıntılı olarak anlatayım ki daha itiraz etmeyin. O traktörü yolda 3000 D/D de hızlı 4. vitesin Hi konumuna getirseniz 40km mi 42km mi artık ne gösteriyorsa, aynı traktörü dört tekerleğini kirko ile havaya kaldırsanız aynı vites ve devirde aynı hızı gösterir. Hatta jantlarıyla beraber tekerlekleri sökseniz dahi. Ama Ahmetin traktörün hızı kullandıkça artmıştır, artmamıştır diye idda etmiyorum.Başka sebepten artmıştır fakat sebebi lastik değil diye iddaa ediyorum. Doğanbey arkadaşımın kalın, ince tekerlekli bisikletin hızı konusunda verdiği örneği bu konuyla ilgili alakası olmadığını belirtmek isterim. Neyle ilgili olduğunu sorarsan ayrıca onu da anlatabilirim. bu ileti syfa oldu çünkü.