5085 M 5095 M

Ynt: 5085 M 5095 M

Bu ara yerli fiyatina alinabilecek en iyi ithal motur diyebiliriz. Belki yerlilerden biraz daha pahali ama verdigin paranin hakkini verir diye düsünüyoruim. Mustafa gürsacli arkadas sana gerekli tavsiyelerde bulunur...

2800 kaldırma kapasitesi var bu da çoğu ekipmanı kaldırır.Anormal bir durum yoksa bir sorun olmaz.Tümosanlar da da bu kadar kaldırma kapasitesi var ve her şeyi kaldırıyorlar..Yalnız aynı hp gücünde E serilerinde 2100 kg onlarda sorun olabilir...

DEĞERLİ ARKADAŞLAR İŞTEN ANLAYAN AZ ÇOK BİLİR ÖNEMLİ OLAN TRAKTÖRÜN PERFORMANSININ HİDORİLİKLERİ TAM İNİK DEĞİLKEN ÇALIŞMA ŞEKLİDİR. ÖRNEĞİN PULLUKLA SÜRERKEN DERİNLİK AYARI 4 VEYE 5 TE PULLUKLAR BİRAZ BATTIMI HİDROLİKLER CIZLIYOR DURUM BÖYLE OLUNCA TRAKTÖR BAYILIYOR. KAFAYI YİYCEM AZ ÖNCE TARLADAN GELDİM 9 LU ÇEKERKEN HİDROLİKLER BİR AŞAGI BİR YUKARI MOTOR BAYIM BAYIM GİDİYOR. MOTORUN KONFORU ON NNUMARA AMA HİDROLİKLER BANA KAFAYI BOZDUCAK

satocan58 link=topic=49582.msg490016#msg490016 date=1323895053' Alıntı:
Bu ara yerli fiyatina alinabilecek en iyi ithal motur diyebiliriz. Belki yerlilerden biraz daha pahali ama verdigin paranin hakkini verir diye düsünüyoruim. Mustafa gürsacli arkadas sana gerekli tavsiyelerde bulunur...
Satılmış abi sen John Deeri, Kubota ile karıştırdın. İkiside benzer isimleri var. John Deere 5085 M- 5095M......Kubota M 8540- M9540...

07061978 link=topic=49582.msg490052#msg490052 date=1323896189' Alıntı:
MUSTAFA GÜRSAÇLI BU KONUDA ARKADAŞ YORUMLARINI PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM
Mustafa Gürsaçlının motoruda Kubota M 8540dır. Yanlış bilgilendirme olmasın. Bu hidrolik problemini sitede bir kaç üye daha yaşamış. Daha 100 saati doldurmayan motoru adam geri verip başka motor almış sanırım. Ama bu tarz problemler ya fabrikasyon hatası yada kullanıcı hatası diye geçiliyor. En iyisi Cihan bilederin de dediği gibi tarlada servise bir kere ayarlat.

• Beğen
Tepkiler: yektaaa59

24 LÜ 3 METRE AZİM POTTİNGEN ÇEKTİM HİDROLIKLER SONDA YANİ MOTOR HİDROLİKLERİN ÜZERİNDE GİTMİYOR HİÇ PROBLEM YOK MOTOR 10 KM SÜRATLE SÜPER GİDİYOR BANAMISIN DEMİYOR YANLIZ YÜK HİDROLİKLERE BİNDİMİ MOTAR BAYIM BAYIM GİDİYOR..

BİZİM BURADA BİR ABİ VAR KUBATO ALDI ADAM HAYATTA BAYAGI BADİRELER ATLATTI ANCAK HAYATTA DOĞRU YAPTIGIM TEK ŞEY KUBATUYU ALMAK DEDİ BANA DUYDUGUMA GÖRE SAĞLAM MOTORLAR

bence bu sorun kronik .çünkü sadece bu modellerden memnun olan yok ..arkadaşım yanlış anlama .moralini bozmak istemem .bu sorunu toplu şekilde birleşerek dile getirin .tüketici haklarına başvurabilirsiniz.zaten alınan üründen 1 ay içinde memnuniyetsizlik durumunda koşulsuz geri iade hakkı var diye biliyorum,verilen paranın karşılığını almak en doğal hakkınız

arkadaşım illede jd dersen R serisi ve 6000serisinin altında motor almayın o 100 saate veren arkadaş kadar olamadık helal olsun E serileri değil 5725 4x4 superplus benimki 2010 oda 95 bg kaldırma 2100 kg firmautansın 1 kubota aldım 2011 8540 4ton kusur kaldırma süper 108 bg çıksın jd veip alacağım inşallah nasip jd derseniz ?

2011 model john deere 5725 super plus 4X4 kullanıyorum köken in tam otomatik ayarlı pulluğu var. pulluğun tam ağırlığı ne kadar bilmiyorum ama oldukça ağır. her türlü sıkı toprakta denedim. hiç hidrolik sorunum olmadı. sadece kolların dışındaki destek pistonlarına giden rekorlardan biri pres yerinden yağ kaçırdı, onuda servis geldi 3 rekoru komple değiştirdi sorun kalmadı. bence bu traktörlerde 5 li pulluk yerine geniş açılır 4 lü kullanmak daha sağlıklı. 14 lü 5 li yerine 17 ye açık 4 lü kullanıyorum sadece 5 cm az yer götürüyor ama arkama bile bakmıyorum. hidrolik sorunum da olmuyor.

vale link=topic=49582.msg490092#msg490092 date=1323897587' Alıntı:
bence bu sorun kronik .çünkü sadece bu modellerden memnun olan yok ..arkadaşım yanlış anlama .moralini bozmak istemem .bu sorunu toplu şekilde birleşerek dile getirin .tüketici haklarına başvurabilirsiniz.zaten alınan üründen 1 ay içinde memnuniyetsizlik durumunda koşulsuz geri iade hakkı var diye biliyorum,verilen paranın karşılığını almak en doğal hakkınız
sorunun kronik olduğu konusuna katılıyorum. fakat bu bir arıza değil, yanlış parça kullanımı olayı.
biliyorsunuz John Deere dünyanın 7 kıtasına tarım makinaları satan bir kuruluş. M serilerinde 5 farklı delik çapına sahip hidrolik popet valf üretilmiş. bu popetlerin kalın delikli olanı soğuk ülkeler için tasarlanmış. sıcak iklime sahip ülkeler için daha ince delikli üretilmiştir.
Türkiye ' ye gelen M serilerinde ince delik geldiği için soğuk havada hidroliğin yavaş kaldırmasına sebep oluyor. tabi hidrolik aksamın kalibrasyonu da ince delikli popete göre yapılıyor.
bu problemi yaşayan akdaşlara tavsiyem en yakın servise başvurup soğuk hava için tasarlanmış popet montajı ve hidrolik kalibrasyon yaptırmalarıdır.