kışın köyde kalan lar ne iş yapıyor.

Ynt: kışın köyde kalan lar ne iş yapıyor.

bizde yazane deriz carşıdan biyer tutarız orda kışın oturruz yada barana kültürü var bizde 5 7 gün sırayla arkadaşlarda odalarda oturruz tohum alımı satımı işlerlede ugraşıyorum benim evde tavuk bile yok hayvancılık sıfır olunca boş durmamak icin tohum sektörü ile ugraşıyorum

hayvanı olan hayvan bakımıyla uğraşır boş zamanı yoktur zaten. hayvanı olmayan da boş durmayı sevmiyorsa yine çalışır eli de teknik işlerde becerikliyse alet ekiman da varsa bişeyler yapar. biz merdane yapmıştık ekimden önce toprağı sıkıştırmak için. traktörü biçerdöveri temizlemek için yüksek debili hava üfleyen blöver yapmıştık. odun kesmek için hızar testere yapmıştık. kabak pancar arasına çapa çeken taş toplayan basit aletler v.s. v.s şeyler işte. çalışmayı seven insan kış geldiğinde de yapacak iş buluyor köyde.

kışın köyde hayat olmuyor yazık çiftçilik yapıpta kışın yatmakta olmuyor babam da özel bir şirkette bende özel bir şirkette çalışıyorum herg işi için yıllık izini mi ben alıyorum tırmık dızgara işi beraber yaparız hafta sonları ekim işinide sadece babam yıllık ızını nı alır gıder eker gelir
kışın köyde kalmayla bir iş yapılmaz zaten geçim sıkıntısı var memlekette :)

anayurtlu 3105d link=topic=49606.msg490572#msg490572 date=1323962051' Alıntı:
köpek boğuşturuyolar ;D
sizin köyde her şey olur volkan ;D ;D drift yapmıyolar mı :D

Valla bizim köyde zaten doğru dürüst kalan genç yok,ihtiyarlar da iki üç inekle uğraşıp günü bitiriyorlar,ilçeye gidiyolar falan.Bizim köy ilçeye 5 km,hayvancılık yapanların bile gidip gelebileceği bir uzaklıkta olduğu için genelde ilçede yaşıyor köy halkı.

hayvalarimiz var onlara bakıyorum ilçe bize çok yakin 4 km her gün ilçeye gidiyorum akşamları arkadaşlar ile kahve tarzı bi yer var oraya toplaniyoz herşeyi bize ait kendi imkanlarimiz ile yaptık bos bu evi duzenledik