Burunsuz buzağı görenleri şaşırtıyor

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde bir çiftçinin ineği burunsuz yavru doğurdu. İki buçuk aylık olan buzağının burunsuz, burun deliksiz doğmasına rağmen son derece sağlıklı olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Kepsut'a bağlı Osmaniye köyünde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Metin Canbay isimli çiftçinin ineği ikibuçuk ay önce doğum yaptı. Sağlıklı buzağının burun delikleri olmadığını fark eden Metin Canbay, şaşırıp endişeye kapıldı. Veteriner olan oğlu ise babasından buzağı öldürmesini istedi. Muayene edilen buzağının ise sağlıklı olduğu anlaşıldı. Metin Canbay, 'İneğim iki buçuk ay önce doğum yaptı. Veteriner oğlum Sezai Canbay buzağı bu şekilde görünce benim onu öldürmemi söyledi. Ancak, ben Allah'ın verdiği canı Allah alır diyerek bakmaya devam ettim. Bu buzağı yaşıtlarından fazla süt içiyor. Ben buna bu şekilde bakmaya devam edeceğim' dedi.
Damızlık sığır yetiştiriciler birliğindeki veteriner Devrim Avcu ise yıllardan beri böyle bir durumla karşılaşmadıklarını, ilginç bir olay olduğunu söyledi.

697461_detay.jpg

Ynt: Burunsuz buzağı görenleri şaşırtıyor

Bana kalırsa bunlar hep suni tohumlamadan oluyor.Birininde ineği doğurmuş ama ne doğurmuş birşeye benzetememişler domuz gibi değil dana desen değil.Sonra ebedi uyutmuşlar..

demir45 link=topic=49658.msg491112#msg491112 date=1323988503' Alıntı:
Bana kalırsa bunlar hep suni tohumlamadan oluyor.Birininde ineği doğurmuş ama ne doğurmuş birşeye benzetememişler domuz gibi değil dana desen değil.Sonra ebedi uyutmuşlar..
tohumlamada danadan gelen sperma kullanılıyor kardeş kurcalama yok spermalarda ,fazla sorgulanacak bir iş değil olmuş işte :S :S :S

Çağrı link=topic=49658.msg491114#msg491114 date=1323988617' Alıntı:
tohumlamada danadan gelen sperma kullanılıyor kardeş kurcalama yok spermalarda ,fazla sorgulanacak bir iş değil olmuş işte :S :S :S

Birşey demedim ama çok duyar olduk bu tür şeyleri o yüzden demiştim... :)

demir45 link=topic=49658.msg491134#msg491134 date=1323991757' Alıntı:
Birşey demedim ama çok duyar olduk bu tür şeyleri o yüzden demiştim... :)
yok ben ek bilgi olsun diye öylesine yani takılma :) bana da yediklerinden olma ihtimali yüksek gibi geliyor evet dediğin gibi arttı son zamanlarda bizim çevrede yok ama haberlerden takip ediyoruz

Bu tip olaylar insanlarda daha fazla oluyor ama hayvanlarda olunca daha ilgi çekici geliyor nedense. Kolsuz, burunsuz, gözsüz, yapışık, 6 parmaklı, hatta 3 kollu doğan bebek sayısı bu şekilde doğan hayvan sayısından çok daha fazladır emin olun.

ibret arıza degil.yaratan bak ne hale getirdiniz dünyanızı hayatınızı yaşamınızı canınızı malınızı diye ibret olsun diye veriyor ama bizler aaaa bune.... vay be....hıııı hııı tüh be diye kendimizi kandırıyoruz.