hayatınızda sizi degiştiren bir olay yaşadınız mı?

Ynt: hayatınızda sizi degiştiren bir olay yaşadınız mı?

Evime bilgisayar almak hayatımı değiştirdi. Eskiden çok fazla sayıda arkadaşım vardı dışarı çıkar gezerdik falan filan ama şuan arkadaşım var ama dışarıda onlarla gezemiyorum lise 1 yeni arkadaşlarla tanıştım umarım yine aynısı olmaz tekrardan başlıyacağım iyi arkadaşlar edinip hayatımı değiştireceğim.

17 yasimda almanyaya geldim, 28 yasimda kendi isimi kurdum, epey degisiklik oldu hayatimda, sonra 30 yasinda iflas ettim, herseyimi kaybettim. bana ait bi 2000 model opel astra, bide cep telefonum kaldi...kendimin olanlara acimiyorumda babamida sifira cektim. iste asil degisiklik o zaman oldu. insan oglunun ne kadar cig oldugunu ögrendim. günlerce telefonda yardim et diye yalvaran konsolosluk personelinin iflastan sonra selam vermeyi unutabilecegini ögrendim, cenazesini kaldirmaya giderken bilet parasi almayi birak perisan olmasin diye cebine harclik koydugum adamin ne kadar adi olabilecegini ögrendim, cok arkadasim var sanirdim, bi kac tane oldugunu ögrendim, daha cok sey ögrendim ama yazmakla bitmez..

bağzı olaylar vardır.trenin makas değiştirip başka yerlere gitmesi gibi.o an dan itibaren insanın hayatı değişiverir.okulu bitirdim.bilgisayar proğramcılığını.1998 de ziraat bankası personel seçme sınavına gidecem.denizlide bilgisayarcıda çalışıyorum.torpil tamam.sınava gireyim işe başlayacam.bankada memur olacam.bekar evinde kalıyorum.sınav cumartesi saat 9,30 da.
uyuya kalmışım.bir uyandım.10,30 olmuş.sınav yerine varasıya zaten çoktan bitmiş olacak.bir daha elime böyle bir fırsat geçmedi.sonra Ecevit hükümeti tasarruf için yıllarca kamu personeli almadı.sonra defalarca KPSS ye girdim yerleşemedim.artık memur olma yaşını geçtim.bu işler artık bana çok uzak.

Belki o gün hak etmediğim bir yere girmekten Allah korudu.

rızkımız topraktanmış.

cçr-*-s 30günlük evliydim, vuruldum domuz avında kurşun degdi bana bedenimde bi ılıklık ve kesik kesik fışkıran kanı görünce... işte o an herşeyin bittigini zannetmiştim öldürmeyen allah öldürmez doktorlar 7 saat süren ameliyattan sonra aileme herşeye hazırlıklı olun demiş amcamın hala aklına gelsin gözleri doluyo , 15 gün yogun bakımdan sonra 30 gün hastanede yattm toplam 45 gün ne bagkurum vardı nede sigortam , milyonlar döktüm servetim bitti o günün parasıyla 125 milyar harcadık , en son arabamı da sattım tedavi giderleri için işte ozaman insanların nasıl kaypak oldugunu anladım etrafımdaki dolananların şakşakçı ve dostumun üç beş kişi oldugunu anladım kimseye güvenim kalmadı o saatten sonra BİR TEK DUAM OLDU ALLAH,A ALLAHIM SEN HERŞEYİ BİLİYORSUN SANA SIGINDIM BENİ BU DARLIKTAN KURTAR die 4 yıl bırakın sıfırı eksileri bitirmiş biri olarak ÇOK ŞÜKÜR bu günüme arabam da var motorumda tarlamda , şimdi her tarafımda sahte dost çoook ama YE-MEZ-LER artık
BU BENİM İÇİN HAYATIMDA Bİ DÖNÜM NOKTASI OLDU ÇOK ACI ÇEKTİM AMA PARAYLA ÖGRENİLEMEYECEK VE ALINAMAYACAK ŞEYLERİ ÖGRENDİM ıh-*-s

geçmiş olsun abi belkide Allah ' ım tarafından bir sınavdı senin yaşadığın olayda gerçekleri görmeni sağladı ve ders almanı sağladı..

satocan58 link=topic=49665.msg492462#msg492462 date=1324149785' Alıntı:
17 yasimda almanyaya geldim, 28 yasimda kendi isimi kurdum, epey degisiklik oldu hayatimda, sonra 30 yasinda iflas ettim, herseyimi kaybettim. bana ait bi 2000 model opel astra, bide cep telefonum kaldi...kendimin olanlara acimiyorumda babamida sifira cektim. iste asil degisiklik o zaman oldu. insan oglunun ne kadar cig oldugunu ögrendim. günlerce telefonda yardim et diye yalvaran konsolosluk personelinin iflastan sonra selam vermeyi unutabilecegini ögrendim, cenazesini kaldirmaya giderken bilet parasi almayi birak perisan olmasin diye cebine harclik koydugum adamin ne kadar adi olabilecegini ögrendim, cok arkadasim var sanirdim, bi kac tane oldugunu ögrendim, daha cok sey ögrendim ama yazmakla bitmez..
verirken hep iyisindir bir kerede sen istedinmi kötü olursun..dost dediğin kötü gününde yanında olandır

gezegen link=topic=49665.msg492564#msg492564 date=1324153780' Alıntı:
cçr-*-s 30günlük evliydim, vuruldum domuz avında kurşun degdi bana bedenimde bi ılıklık ve kesik kesik fışkıran kanı görünce... işte o an herşeyin bittigini zannetmiştim öldürmeyen allah öldürmez doktorlar 7 saat süren ameliyattan sonra aileme herşeye hazırlıklı olun demiş amcamın hala aklına gelsin gözleri doluyo , 15 gün yogun bakımdan sonra 30 gün hastanede yattm toplam 45 gün ne bagkurum vardı nede sigortam , milyonlar döktüm servetim bitti o günün parasıyla 125 milyar harcadık , en son arabamı da sattım tedavi giderleri için işte ozaman insanların nasıl kaypak oldugunu anladım etrafımdaki dolananların şakşakçı ve dostumun üç beş kişi oldugunu anladım kimseye güvenim kalmadı o saatten sonra BİR TEK DUAM OLDU ALLAH,A ALLAHIM SEN HERŞEYİ BİLİYORSUN SANA SIGINDIM BENİ BU DARLIKTAN KURTAR die 4 yıl bırakın sıfırı eksileri bitirmiş biri olarak ÇOK ŞÜKÜR bu günüme arabam da var motorumda tarlamda , şimdi her tarafımda sahte dost çoook ama YE-MEZ-LER artık
BU BENİM İÇİN HAYATIMDA Bİ DÖNÜM NOKTASI OLDU ÇOK ACI ÇEKTİM AMA PARAYLA ÖGRENİLEMEYECEK VE ALINAMAYACAK ŞEYLERİ ÖGRENDİM ıh-*-s
çok geçmiş olsun gerçekten zor günler geçirmişsiniz

gezegen link=topic=49665.msg492564#msg492564 date=1324153780' Alıntı:
Geçmiş olsun.. Allaha şükür et...

satocan58 link=topic=49665.msg492462#msg492462 date=1324149785' Alıntı:
Geçmiş olsun hemşerim.. Zor günler geçirmişsin

TT 55 link=topic=49665.msg492485#msg492485 date=1324150823' Alıntı:
bağzı olaylar vardır.trenin makas değiştirip başka yerlere gitmesi gibi.o an dan itibaren insanın hayatı değişiverir.okulu bitirdim.bilgisayar proğramcılığını.1998 de ziraat bankası personel seçme sınavına gidecem.denizlide bilgisayarcıda çalışıyorum.torpil tamam.sınava gireyim işe başlayacam.bankada memur olacam.bekar evinde kalıyorum.sınav cumartesi saat 9,30 da.
uyuya kalmışım.bir uyandım.10,30 olmuş.sınav yerine varasıya zaten çoktan bitmiş olacak.bir daha elime böyle bir fırsat geçmedi.sonra Ecevit hükümeti tasarruf için yıllarca kamu personeli almadı.sonra defalarca KPSS ye girdim yerleşemedim.artık memur olma yaşını geçtim.bu işler artık bana çok uzak.

Belki o gün hak etmediğim bir yere girmekten Allah korudu.

rızkımız topraktanmış.
Kötü olmuş sınava girememeniz. Ama her işte bir hayır vardır. Bende sınava giderken kimliği unutmuştum. Müdür yardımcısı ordayden torpille girebildim sınava şety*-*

körün istediği bi göz allah verdi iki göz bi çocuğum olsun istiyodum 7 ay önce ikiz çoçuk sahibi oldum hayatımda dönüm noktası oldu benim için asıl mutluluğu tattım çocuklarım daha 3 aylık ramazanda arefe gününden bi gün önce elma sulamaya gidiyoduk babamla babam traktörde ben çamurlukta gidiyoruz kan şekerim düşmüş bayılmışım ilk baş tekerin üstüne sonra altına sırtımdan kafa üstü çakılmışım asfalta sonrada üstümden geçmiş traktör neyseki babamın anlık kararı geçerken frene basmamış yolda hastaneye götürürken ne nabız nede nefes kalmış öldü zannedipte götürmüşler yoğun bakımda gözlerimi açtım bi yanda bana ne oldu sorusu bi yanda babamın dışarda öldü benim yüzümden diye feryat edişi kafamı soluma çevirdim aynada kendimi tanıyamadım surat darmadağın olmuş burun kırılmış 2 gün yoğun bakımda yatırıp çıkardılar o 2 gün içinde babamın saçı sakalı beyazladı ölümü hissettim hemde çok acı neye yanarsın öldüğünemi geride dünyadan habersiz bıraktığın iki yavruyamı hayatımın dönüm noktası oldu bu olay hayatta hiç bişeyde gözüm kalmadı ne para ne mal ne mülk....

Ahmet745 link=topic=49665.msg492718#msg492718 date=1324159700' Alıntı:
körün istediği bi göz allah verdi iki göz bi çocuğum olsun istiyodum 7 ay önce ikiz çoçuk sahibi oldum hayatımda dönüm noktası oldu benim için asıl mutluluğu tattım çocuklarım daha 3 aylık ramazanda arefe gününden bi gün önce elma sulamaya gidiyoduk babamla babam traktörde ben çamurlukta gidiyoruz kan şekerim düşmüş bayılmışım ilk baş tekerin üstüne sonra altına sırtımdan kafa üstü çakılmışım asfalta sonrada üstümden geçmiş traktör neyseki babamın anlık kararı geçerken frene basmamış yolda hastaneye götürürken ne nabız nede nefes kalmış öldü zannedipte götürmüşler yoğun bakımda gözlerimi açtım bi yanda bana ne oldu sorusu bi yanda babamın dışarda öldü benim yüzümden diye feryat edişi kafamı soluma çevirdim aynada kendimi tanıyamadım surat darmadağın olmuş burun kırılmış 2 gün yoğun bakımda yatırıp çıkardılar o 2 gün içinde babamın saçı sakalı beyazladı ölümü hissettim hemde çok acı neye yanarsın öldüğünemi geride dünyadan habersiz bıraktığın iki yavruyamı hayatımın dönüm noktası oldu bu olay hayatta hiç bişeyde gözüm kalmadı ne para ne mal ne mülk....
Geçmiş olsun abi geçen yılda benim dayımın oğlu 10 yaşında traktörün arka t demirine oturmuş giderken düşmüş kafası romorka çarpmış ve oracıkta can vermiş : ' ( Bizde o gün ekin biçtiriyorduk işi gücü bırakıp gittiik : ' (

Ahmet745 link=topic=49665.msg492718#msg492718 date=1324159700' Alıntı:
Ahmet; senin hikayeni ve birçok hikayeyi okudum. İnsan oğlu başına her an bişeyler geliyor. Dramlar, hüzünler, sevinçler..v.s. hepsi bizim için. ' Tırnak altında can kalır ' sözü boşa söylenmemiş. Rızk ve ömür ne kadarsa o oluyor..Büyük geçmiş olsun.. Yaşama umudu ve ölüm korkusu arasındaki ince çizgiyi yaşadım, unutmam mümkün değil. Bu günümüze şükür, diyelim.

95 yılında üniversite ilişiğim kesildi, 98 yılında 98/3 tertip olarak kütahya hava er eğitim tugayına sevk evralarımı ve 160 000 lira yol parasını aldım, askere gideceğim, o gün üniversiteden ilişiği kesilenlere af çıktı, ertesi günü ödemiş askerlik şubesine gittim. kel kafalı sivil memu vardı, durumu nlattım ben okula gideceğim dedim olmaz dedi bende gidip dilekçe yazdım geldim, okudu yine olmaz dedi, ben boynumu büküp tam kapıdan çıkarken kapının arkasındaki yazı gözüme çarptı, yapılan işlemlerden memnun kalmadıysanız askelik şubesi başkanıyla görüşün yazıyordu. ben askerik şubesi başkanıyla görüşeceğim dedim, beni daha sakalları bıyıkları çıkmamış bir astsubayın odasına götürdüler. dilekçemi okudu ve paraf attı ve bunu kel kafalı sivil memura götürmemi söyledi ve memur benim dosyamı çıkardı, sevkimi iptal etti, yol parasını geri aldı. bende okulu devam edip öğretmen oldum. belki o yazıyı görmeseydim öğretmen olamayacaktım.

ben daha 7 ye gidiyordum biiskletle annem benı bakkala gönderdi bakkaldan geldim anne ben geliyorum dedim çıktım annem gıtme dedi asfalta rampa aşağı salladım bisikleti istanbullu bı çocuk var hava atacağım ona benım tek hatırladığım virajı döndüm 50metre ilerden bi arac çıkmış asfaltta çamur izi var ben baska bısey hatırlamıyorum ama galıba ellerımı bırakmışım gözümü bi açtım yerde sergen yatıyorum bırak ayağa kalkmayı başımı kaldıramıyorum evın üstünde bi çocuk gordum komsunun oğlu o benden de küçük ama aklı erıyo bana baktı baktı gıttı ben ağlıyorum sonra bi kadın geldi traktörle benı gördü yolunortasında durdu anneme haber verdi annemın gelışınıgördüm yana yana ağlıyor ömer ömer diye babam işte süt topluyo artık bi kamyon buldular benı ilçeye sağlık ocağına ordan nevsehıre hastaneye şu anda ben 2 kardesım ama abım dedemlerde kalırbıze pek gelmezben bı nevi bi evin 1 oğluyum ALLAH gecinden versin ben o gün ölseydim annemın babamın hali şimdi ne olcaktı ana babanın kıymetını bi nebze olsa da anladım o gün elimden geldiğince üzmem annemı babamı ALLAH anası babasıolmayana yardım etısn kimseyede evlat acısı vermesin .