Toprak Analizi Yaptırmayana Destekleme Yok

Ankara ' nın Şereflikoçhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, mazot ve gübre destekleme ödemesi almak isteyen çiftçilere toprak analizi yaptırmaları uyarısında bulundu.
Ankara ' nın Şereflikoçhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, mazot ve gübre destekleme ödemesi almak isteyen çiftçilere toprak analizi yaptırmaları uyarısında bulundu. Aralık 2011 yılı sonuna kadar toprak analizi yaptırmayan çiftçiler destekleme alamayacak. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ' nden yapılan açıklamaya göre, mazot ve gübre destekleme ödemesi almak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2011 yılı üretim sezonuna yönelik kayıt ve güncelleme işlemlerini yaptırmaları gerektiği belirtildi. ÇKS ' ye kayıt yaptıran çiftçilerin mazot ve gübre destekleme ödemesi alabilmeleri için mutlaka toprak analizi yaptırmaları gerektiği, aksi halde ödemelerin yapılmayacağı uyarısında bulunuldu. Mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi almak isteyen 50 hektar ve üzeri tarım arazisi bulunan çiftçilerin 31 Aralık ' a kadar toprak analizi yaptırmaları gerekiyor.

Ynt: Toprak Analizi Yaptırmayana Destekleme Yok

keykubat link=topic=49673.msg491230#msg491230 date=1324027617' Alıntı:
bu uygulama yeni değil şöyleki tek bir parsel tarlan 50 dekar ve üzerinde ise o tarlaya toprak analizi yaptırman gerekiyo aksi halde gerekmiyo
var da yaptırcaz artık imza falan gerekiomu.gidemez bizimkiler beni yollucaklar.tarla babama ait.ben gitsem halletsem olurmu