Kıskanma Ne Olur, Sigara İç Seninde Olur..

Tekerlekli arabanın arkasında şu yazıyor :

'Kıskanma ne olur, sigara iç senin de olur'

Düzce'de, sigara nedeniyle iki bacağını kaybeden Bekir Çalışkan, engelli aracının arkasına yazdığı ''Kıskanma ne olur, sigara iç senin de olur'' yazısıyla sokaklarda gezerek sigaranın zararlarını anlatıyor.

Çocuk yaşta başladığı sigara içmeye başladığını anlatan 45 yaşındaki Bekir Çalışkan, sigara nedeniyle damar hastalığına yakalandığını belirterek, kılcal damarların tıkanmasıyla birlikte kangren olduğunu ve iki bacağının da kesilmek zorunda kaldığını anlattı. Bacaklarını kaybetmesiyle birlikte eşinin de evi terk ettiğini ifade eden Çalışkan, iş göremediğinden dolayı devletin verdiği sosyal yardımlarla hayatını sürdürdüğünü bildirdi.

Engelli aracının arkasına yazdırdığı ''Kıskanma ne olur, sigara iç senin de olur'' yazısıyla sigara içenleri bir nevi protesto ettiğini belirten Çalışkan, ''Aracımın arkasına yazdığım yazıyla sigara içenlere bir nevi mesaj vermek istedim. Çünkü ben bütün ikazlara rağmen kimseyi dinlemeden sigara içmeye devam ettim. İnsanları dinlemediğim için de bedelini çok ağır ödedim'' dedi.

Çalışkan, sigara içmenin bedelinin çok ağır olduğuna dikkati çekerek, çok sayıda arkadaşının sigara yüzünden yatalak hasta olduğunu anlattı.

Sigaranın kanser dışında epilepsi gibi hastalıklara yol açtığına dikkati çeken Bekir Çalışkan, ''Eğer sigara içmeye devam etseydim kolumu keseceklerdi. Kolumu kestirmemek için sigarayı bırakmak zorunda kaldım'' diye konuştu.

AA

Aracının arkasına yazdırdığı yazıyla çoğu kişinin sigarayı bıraktığına dikkati çeken Çalışkan, ''Yolda görüp de, 'Biz senin sayende sigarayı bıraktık' diye söyleyen arkadaşlar çok oluyor'' dedi.