can alıcı bir nokta kabinli mi kabinsiz mi ?

Ynt: can alıcı bir nokta kabinli mi kabinsiz mi ?

yazın işler yetişmedi.gece balye yüklemeye gittik.tabi elimizle.çok terledim.güngüz hava çok sıcaktı.gece yarısına 3 römork yükledik.hava serinledi.yolda asfaltta gelirken.terimden dolayı boynum tutuldu.aylarca boynum arkaya dönmedi.doktora gittim boyun fıtığı olmuşsun dedi.kabin olsaydı olmazdı.

arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim bende kabinliden yanayım bu alacağım traktör yazın silaj yapacak artı olarak kabin olursa gece yoncaa toplayacak sineklerden kurtulmak için bayii ile görüşmedim kaç lira isteyecek kabinlisine ama bende istiyorum açıkcası kabinli ama istekler bitmiyor yazın en çok sıkıntı çektiğimiz mısırların ara çifti şimdi bu traktör çift çeker olacak nasip olursa ara çiftine onunla gidemicem israfı önlemek için ama halen kafam karışık durumda kabinlinin rahatına denecek yok kesinlikle ama ama ama tekrar görüşlerinizi bekliyorum bu traktör çiflikte bok atmak için kullanılacak yazın silaj ve çift işi için kullanılacak yüksek ihtimal malüm hayvancılığın olduğu yerde 2 traktör olmazsa olmuyor yem karma alacağız falan derken baya çıkmazdayım hangisi daha verimli olur acaba

i
i

Arka tekerleri ince al abi, bütün ara işleni de yapsan fazla yakmaz.Bizim burada 65 hp den aşağıya 5 li freze takmazlar sonuçta o da ara işene girmek zorunda o konuda fazla yakacağını sanmıyorum Nimetin..
Slaj işinde de çok yer biçecekse kabinli olması daha iyi canın sıkılmaz müzik falan dinlersin abi üstün başın slaj olmaz..

demir45 link=topic=49729.msg492750#msg492750 date=1324162542' Alıntı:
Arka tekerleri ince al abi, bütün ara işleni de yapsan fazla yakmaz.Bizim burada 65 hp den aşağıya 5 li freze takmazlar sonuçta o da ara işene girmek zorunda o konuda fazla yakacağını sanmıyorum Nimetin..
Slaj işinde de çok yer biçecekse kabinli olması daha iyi canın sıkılmaz müzik falan dinlersin abi üstün başın slaj olmaz..
teşekkür ederim kardeşim benim

yakıta etkisi konusunda net bir bilgi verecek olan yok mu şimdi kabinli alıp kılimayı açamadıktan sonra çok yakacak diye içinde şıpır şıpır terle olmayalım net görüşü olanlar deneyenler aydınlatsın.

mustafa1676 link=topic=49729.msg493375#msg493375 date=1324240787' Alıntı:
yazın çok sıcak olursa 2 -3 aylığına camları kapıları sökersin öyle kullanırsın havalar serinleyince takarsın 9 ay camları kapalı kullanırsın ben öyle yapıyorum
senin kılima yok da mı kullanmıyorsun abi yoksa çok yaktığı için mi kullanmıyorsun

yakıta çokta etkisi olmaz sonuçta traktör motorları turbolu ve intercooler lı yani torkları yüksek klima olupta sadece klima kompresörünü çeviriyo. Traktörlerin en düşüğü 240 nm tork üretiyo benzinli otomobiller ise 110 nm den başlıyo klimalı olanlar gerisini düşünün artık bence kabinli hertürlü hava şartından tozdan samandan slajdan sinekten sıcaktan soğuktan güneşten korunuyosun hasta olmuyosun verimin düşmüyor.Karar sizin