can alıcı bir nokta kabinli mi kabinsiz mi ?

arkadaşlar anlaşırsak 2. traktörü alacağım allah nasip ederse 70 e olacak büyük ihtimal kabinli mi almalı kabinsiz mi tecrübeli arkadaşlar paylaşırlarsa fikirlerini iyi olur bir de yazın klima açık ken yakıtı ne kadar etkiler ?

Ynt: can alıcı bir nokta kabinli mi kabinsiz mi ?

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49729.msg492206#msg492206 date=1324137517' Alıntı:
öyle çok etkisi olmuyor kabinli alırsan rahat edersin şimdiki traktörün kabinsiz sen daha çok anlarsın soğuk ve sıcaktan
evet haklısın arkadaşım kabinli iyi güzel ee senin dediğin gibi kılimanın etkisi fazla olmuyorsa iyi peki hiç eksi yönleri yok mu kabinin

kabinli daha iyidr yazında o kadar sıcak olmuyor bence klimayı açmasan bile fazla terlemezsen. sadece traktörü sıcakta bırakma gidip gelrsn klimanın fazla etkisi olmaz yakıta ..
3bin 5 bin arası fark olabilr :)

kabinli olursa senin için daha iyi olur 5, 10 fazla olur ama değme keyfine olur hangi model traktörü alacaksın ona görede klima konusunda daha detaylı bilgi yazalım klimalı fazla yakmaz bence kendi tratörüm için söylüyorum en zor işlerde bile en düşük seviyede çalıştırıyorum klimayı

demir45 link=topic=49729.msg492396#msg492396 date=1324147102' Alıntı:
Kabin olmazsa gece çalışılır da memleket soğuksa yada çok sıcaksa birde büyük motor alıyorsunuz kabinli alın daha iyi rahat edersiniz... :)
kasım ayında -lere düşüyor sıcaklık asla çalışamazsın yazın hadi belkide gece asla çalışamazsın ama ava falan giderseniz biz gibi kabinsiz derim

Freston link=topic=49729.msg492405#msg492405 date=1324147363' Alıntı:
kasım ayında -lere düşüyor sıcaklık asla çalışamazsın yazın hadi belkide gece asla çalışamazsın ama ava falan giderseniz biz gibi kabinsiz derim

Ben yaz için kast ettim, kışın gündüz bile binmek zor geliyor tabiki...Kendi köy ve civarımız için hava şartları çok soğuk geçmemekte ama biraz sıcak olmakta kabinli traktörlerde 95 hp üstü başlar...