ALPLER AĞIR X TİPİ ASKILI 32 Lİ DISKARO (KAVİSLER PİMLERLE AYARLANABİLİR)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: ALPLER AĞIR X TİPİ ASKILI 32 Lİ DISKARO (KAVİSLER PİMLERLE AYARLANABİLİR)

Hayırlı olsun Cihan aga.
Biz de bu sene İzmir yapımı olan BKS 'nin yaylı disk tillerini almıştık ama aleti sürülmüş tarlada çalıştıramamış babamlar. Benim deneme şansım olmadı ama anızda gayet güzel çalışan alet nadasa girince toprağı yığmaya başlamış. Hatta fabrikadan servis gönderip söktürmüşler köyde, bilye yataklarında sorun olabilir diye ama tüm bilyelerini 2 gün uğraşıp değiştirdikten sonra da çalışmasında değişen bir şey olmamış. En sonunda fabrikadan bir yetkili o aletin anız için tasarlandığını tohum yatağını hazırlamada kullanılmadığını söyleyince geri gönderdi babam.

Resimdeki makineydi aldığımız:

...

Şimdi İlgi veya Özdöken 'in ağır tip çekili diskarosundan almayı düşünüyoruz. Köyde şu anda 2-3 tane var ama kullanıcı yorumlarına göre bakacağız artık. :)

Holland link=topic=49765.msg493270#msg493270 date=1324234219' Alıntı:
Hayırlı olsun Cihan aga.
Biz de bu sene İzmir yapımı olan BKS 'nin yaylı disk tillerini almıştık ama aleti sürülmüş tarlada çalıştıramamış babamlar. Benim deneme şansım olmadı ama anızda gayet güzel çalışan alet nadasa girince toprağı yığmaya başlamış. Hatta fabrikadan servis gönderip söktürmüşler köyde, bilye yataklarında sorun olabilir diye ama tüm bilyelerini 2 gün uğraşıp değiştirdikten sonra da çalışmasında değişen bir şey olmamış. En sonunda fabrikadan bir yetkili o aletin anız için tasarlandığını tohum yatağını hazırlamada kullanılmadığını söyleyince geri gönderdi babam.

Resimdeki makineydi aldığımız:

...sağol ahmed.bks yi ben fabrikasında bizzat incelemiştim.çok ağır bi ekipman birde pahalıydı.sonunda bu alpleri almaya karar verdik.heralde alpleri hem tohum ekiminde hemde anızlarda kullanabiliriz.

Şimdi İlgi veya Özdöken 'in ağır tip çekili diskarosundan almayı düşünüyoruz. Köyde şu anda 2-3 tane var ama kullanıcı yorumlarına göre bakacağız artık. :)

75fe076ba270942dc0c39645fa9c0343.JPG

bunlarda ilgi

9a7d7c5a5e76b4f45a3bbd095a321eeb.JPG

hayırlı 0lsun cihan....herkes t0prağına göre ekipmanı daha iyi bilir..benim tercihim çekili ve bütün milli 0lan

doganbey1 link=topic=49765.msg493068#msg493068 date=1324225790' Alıntı:
bileder hayırlı olsun nasıl birşey olduğunu göremedim. teknosadan giriyorum tablet pcden. şu an samsundan bakıyorum sizlere selm olsun :D
abicim satılık tablet var ilgileniyorsan alım satıma bak :D daha bir haftalık windows işletim sistemli :D

samsunbafra link=topic=49765.msg493329#msg493329 date=1324238338' Alıntı:
hayırlı 0lsun cihan....herkes t0prağına göre ekipmanı daha iyi bilir..benim tercihim çekili ve bütün milli 0lan
sağol ayhan abi.doğru söylüyorsun.her toprak bir değil.

Bu sene aldılar bizim burda v tipini,epeyce ağır ama güzel iş görüyor,sağlamlığını test edecek kadar çalışmadı ama bayi ahbap çok övüyor kendisi çok iddialı :)

Çağrı link=topic=49765.msg493546#msg493546 date=1324250763' Alıntı:
Bu sene aldılar bizim burda v tipini,epeyce ağır ama güzel iş görüyor,sağlamlığını test edecek kadar çalışmadı ama bayi ahbap çok övüyor kendisi çok iddialı :)
ve tipi tarlayıda b0zmuy0r...x tipli diskar0larda traktörün 0rta k0lu uzun kullanırsan t0prağı bi raya t0pluy0r...hafif göbek yapıy0r...tıkanmada v tipine göre ç0k fazla 0lur ve temizlemesi z0r...

Bilader ne alırsan al hayırlı olsun, eskisine talibim, marka model, tip önemli değil, bedava olması ve bende olmayan ekipman olması önemli..:D:D

alplerinki daha iyi duruyor Cihan, yinede sen bilirsin.
ben Manisa yapımı ammanın hidrolik+çekili V tipini kullanıyorum
çokta memnunum...

nailyetek link=topic=49765.msg493701#msg493701 date=1324300196' Alıntı:
Bilader ne alırsan al hayırlı olsun, eskisine talibim, marka model, tip önemli değil, bedava olması ve bende olmayan ekipman olması önemli..:D:D
sağol abi gelde buluruz bişiler artık sana göre bahçeden ;D
bartu link=topic=49765.msg493772#msg493772 date=1324305766' Alıntı:
alplerinki daha iyi duruyor Cihan, yinede sen bilirsin.
ben Manisa yapımı ammanın hidrolik+çekili V tipini kullanıyorum
çokta memnunum...
sağol mustafa abi.bizde alpleri sipariş ettik bugün cuma günü teslim edecekler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...