2011 avrasya fuarında fend neden iticiydi ?

Ynt: 2011 avrasya fuarında fend neden iticiydi ?

neden açmamışlarki ha başında bayiden biri olmasa neysede.sanki adam ordayken çalıştırıp tam gaz kaççaklar

TT 55 link=topic=49771.msg493109#msg493109 date=1324228403' Alıntı:
orada delinin bir traktörü kalabalığın üzerine sürme tehlikesi herzaman var.
Aynen.Dün JD arka aksamını incelerken traktör çalıştırıldı.Yanlışlıkla geriye takar diye hemen uzaklaştım ve senin yazdığını düşündüm.Geriden kaçtım ama ileri taksa nolur diye.Emniyete almışlardır ama belli mi olur?

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=49771.msg493116#msg493116 date=1324228651' Alıntı:
benim bildiğim ve gördüğüm genelde büyük traktörlerin kapaıları kilitli ekim ayındaki gitmiş olduğum adana fuarın dada new holland t 7070 kitliydi t 6080 açıktı gelen geçen bakıyordu biniyordu bence modeline göre değişir ama kimse kusur etmez hizmet konusunda.
bir adet 700 vario var onu açmamasını anlıyorum. 309 211 onları açıçaksın sen oraya motor satmaya geliosun .. müşteri üzerinde ister al ister alma gibi bir izlenim bırakıosun.. john deere öle değildi.. en son 6330 içinde çocuk kraker yiodu :)

geçekten fendt i fuarlarda inceleme şansı yok
neden öle yapılıyor anlaşılmaz ama prensip haline getirmişler
her fuara geliyor ama kapıları kilitli . :S

şuda var o traktörler fuara getirilmeden önceya satılmış olabiliyor. alan kişi bir dünya para verip alıyor herkesin karıştırmasını istemez. satılmamış olanlarda elbet birgün satılacak. fendtin müşterisi bellidir zaten alacak kişi fuarda görüpte almaz. kutlucanlarda marka bilinirliğini arttırmak için katılıyordur fuarlara.

mali87 link=topic=49771.msg493130#msg493130 date=1324228953' Alıntı:
bir adet 700 vario var onu açmamasını anlıyorum. 309 211 onları açıçaksın sen oraya motor satmaya geliosun .. müşteri üzerinde ister al ister alma gibi bir izlenim bırakıosun.. john deere öle değildi.. en son 6330 içinde çocuk kra
doğrudur ben fuarda bakacak olsam böyle kitli traktörlere söylerim açar adam koşa koşa sonuçta oda traktör satmak için orada ve müşterisine iyi hizmet vermek zorunda.

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=49771.msg493153#msg493153 date=1324229617' Alıntı:
doğrudur ben fuarda bakacak olsam böyle kitli traktörlere söylerim açar adam koşa koşa sonuçta oda traktör satmak için orada ve müşterisine iyi hizmet vermek zorunda.
haklıın söyleyince açar .. benim ve diğer giden arkadaşların amacı orada traktörleri incelemk ben oraya görmeye gidiyorum oda traktörü göstermeye getiriyor.. kapı açık olmalı söylemeye gerek olmamalı

Arkadaşlar Fendt ' ler bildiğiniz gibi pahalı traktörler. Kabin içindeki konsol ve özelliklerde pahalı şeyler. Onun için herkesin kurcalamasını istemiyorlar. Ne insanlar var bilip bilmeden binip traktörün her tarafını kurcalıyorlar. Tabiri caizse öküz gibi hareketler yapıyorlar. Ben dün fuarı ziyaret ettim. Yanımda sitemiz üyelerinde Berk arkadaşımızda vardı. Beraber Fendt standına gittik. Ferruh abide oradaydı. Muhabbet ederken Fendt 700 serisine Almanya ' da kalabalıktan binemediğimi söyledim. Oda sağolsun gel dedi hemen açayım kapıyı incele dedi. Hatta istersen 828 Vario ' yada bak dedi. Ama 900 ' den biliyorsun. Farkı yok dedi. Bende gerek olmadığını söyledim. 720 ' nin kapısını açtı. Kontağı çevirdim. Vario Terminal ' i aktif ettim. Ferruh abi kamera sistemini filan gösterdi. Sonra Berk ' te yanıma geldi. Beraber Vario Terminal ' i ayrıntılı olarak inceledik. Tüm menüleri gezdik ve özelliklere baktık. Ama biz insan gibi inceledik. Biz incelerken vatandaşın biriside sağ kapıdan öküz gibi asılarak kapıyı açıp çıkmaya çalıştı. Kapı kitli olduğu için beceremedi. Bize açmamızı işaret etti. Ama biz açamayız kitli dedik. Vatandaş bu sefer dahada sert kapıya asılmaya başladı. Sanki kapıyı koparacak. Yani böyle insanlar oldukça Fendt ' lerin kapılarının kitli olması normal. Standtaki görevliler isteyen olursa traktörlerin kapılarını açıp ayrıntılı olarak merak edenlerede anlatıyor. Tabiki büyük serilerin kapısının açık olması her zaman için mümkün değil. Ama onlarıda güvendikleri kişilere açıp tanıtıyorlar. Diğer ufak serilerede isteyen olursa her zaman için gösterip anlatıyorlar. Ferruh abi fuarda elinden geldiğince tüm özellikleri ziyaretçilere anlatmaya çalışıyor. Ne zaman görsem hep bir gruba bilgi veriyor. Hatta biz Berk ile incelememizi bitirdikten sonra hâla birilerine traktörü anlatıyordu. Konuşmasını bölmek istemedim. O yüzden standta da tekrar uğrayamayınca vedalaşma fırsatımız olmadı.

alipasalierkan link=topic=49771.msg493170#msg493170 date=1324229968' Alıntı:
Arkadaşlar Fendt ' ler bildiğiniz gibi pahalı traktörler. Kabin içindeki konsol ve özelliklerde pahalı şeyler. Onun için herkesin kurcalamasını istemiyorlar. Ne insanlar var bilip bilmeden binip traktörün her tarafını kurcalıyorlar. Tabiri caizse öküz gibi hareketler yapıyorlar. Ben dün fuarı ziyaret ettim. Yanımda sitemiz üyelerinde Berk arkadaşımızda vardı. Beraber Fendt standına gittik. Ferruh abide oradaydı. Muhabbet ederken Fendt 700 serisine Almanya ' da kalabalıktan binemediğimi söyledim. Oda sağolsun gel dedi hemen açayım kapıyı incele dedi. Hatta istersen 828 Vario ' yada bak dedi. Ama 900 ' den biliyorsun. Farkı yok dedi. Bende gerek olmadığını söyledim. 720 ' nin kapısını açtı. Kontağı çevirdim. Vario Terminal ' i aktif ettim. Ferruh abi kamera sistemini filan gösterdi. Sonra Berk ' te yanıma geldi. Beraber Vario Terminal ' i ayrıntılı olarak inceledik. Tüm menüleri gezdik ve özelliklere baktık. Ama biz insan gibi inceledik. Biz incelerken vatandaşın biriside sağ kapıdan öküz gibi asılarak kapıyı açıp çıkmaya çalıştı. Kapı kitli olduğu için beceremedi. Bize açmamızı işaret etti. Ama biz açamayız kitli dedik. Vatandaş bu sefer dahada sert kapıya asılmaya başladı. Sanki kapıyı koparacak. Yani böyle insanlar oldukça Fendt ' lerin kapılarının kitli olması normal. Standtaki görevliler isteyen olursa traktörlerin kapılarını açıp ayrıntılı olarak merak edenlerede anlatıyor. Tabiki büyük serilerin kapısının açık olması her zaman için mümkün değil. Ama onlarıda güvendikleri kişilere açıp tanıtıyorlar. Diğer ufak serilerede isteyen olursa her zaman için gösterip anlatıyorlar. Ferruh abi fuarda elinden geldiğince tüm özellikleri ziyaretçilere anlatmaya çalışıyor. Ne zaman görsem hep bir gruba bilgi veriyor. Hatta biz Berk ile incelememizi bitirdikten sonra hâla birilerine traktörü anlatıyordu. Konuşmasını bölmek istemedim. O yüzden standta da tekrar uğrayamayınca vedalaşma fırsatımız olmadı.
fendtin pahalı olmasının yüzünden kapıların klitli olduğunun frkındayım . bencede traktöre zarar veren insanlarda olabilir.. ama nlar oraya fuara traktör tanıtmaya geldi.. kapı açık olsun kendi başında olsun.. almanya fuarındaki tarktörlerin kapılarıda klitlimiydi..

mali87 link=topic=49771.msg493193#msg493193 date=1324230529' Alıntı:
fendtin pahalı olmasının yüzünden kapıların klitli olduğunun frkındayım . bencede traktöre zarar veren insanlarda olabilir.. ama nlar oraya fuara traktör tanıtmaya geldi.. kapı açık olsun kendi başında olsun.. almanya fuarındaki tarktörlerin kapılarıda klitlimiydi..

Almanya fuarındaki traktörlerin kapıları açıktı. Ama oradaki ziyaretçilerin hepsi o traktörleri zaten gören, bilen ve kullanan insanlar. Yani bizim ülkemizdeki gibi her tarafını bilmeden kurcalamıyorlar. Birde orada firmalar zaten kendileri katılıyorlar. Yani distribütör firmalar temsil etmiyor. O yüzden incelenmesi aşırı problem arz etmiyor. Yani burada Erkunt ve Tümosan nasıl kapıları açık katılıyorsa, orada da Fendt, CLAAS, JD vb... firmalar kendi ülkeleri olduğu için veya kendi başlarına tanıttıkları için o şekilde katılıyorlar...

alipasalierkan link=topic=49771.msg493211#msg493211 date=1324231040' Alıntı:
Almanya fuarındaki traktörlerin kapıları açıktı. Ama oradaki ziyaretçilerin hepsi o traktörleri zaten gören, bilen ve kullanan insanlar. Yani bizim ülkemizdeki gibi her tarafını bilmeden kurcalamıyorlar. Birde orada firmalar zaten kendileri katılıyorlar. Yani distribütör firmalar temsil etmiyor. O yüzden incelenmesi aşırı problem arz etmiyor. Yani burada Erkunt ve Tümosan nasıl kapıları açık katılıyorsa, orada da Fendt, CLAAS, JD vb... firmalar kendi ülkeleri olduğu için veya kendi başlarına tanıttıkları için o şekilde katılıyorlar...
bende bunu diyorum .. oradaki tarktörlerin çoğu kutlucanı temsil ediyodu . büyük ihtimal o motorların parsını kutlucan fendte verdi .. herhangi bir motora bişey olsa kutlucana olur.. böyle bir politikayla satış olmaz.. ben fendti eleştirmiorum kutlucanı eleştriorum..
jd zaten kendii türkiyede distrübütör yok .. zaten oda dün belliydi .. herkez rahatça inceledii

arkadşlar bizlerin o traktörleri incelemek en doğal hakkımız ancak ....bizim yeni traktörede köde gelip bakıyolar adamlar damper valflerinşi çekip çekip bir bırakıyolar adamın içi gidiyor o makinayı alan adam bir kucak dolusu para verecek biz olsak istermiyiz ..öncelikle fuarlara bilgi için değilde hazır yiyici grubun biraz biliçlenmesi lazım ...

fuarın son günü katılma fırsatım oldu
traktörün yanında duran fendt yaka kartlı görevliye selamımı verdim 90 bg güçünde traktöre ihtiyacımın olduğunu yapacağı en önemli işinde ekim olduğunu söyledim
200 ile 300 serilerinin bu gücü karşıladığını söyledi 200 serisini hemen kapısını acıp bakmamı rica etti ve başladı bilgilendirmeye vario şanzımandan. ön süspansiyona kabın hareketinden .yan ataşman hidrolik cıkışlarına sisu motor ile deutz motor karakter farklılıklarına kadar daha pahalı olmasına karşın neden 300 serisi yerine kompak 200 serisini tercih etmem gerektiğini düşündüğüne kadar
kataloktan okur gibi değil tartişarak eğriyi doğruyu konuşarak

Sami beyden fiyat bilgisi istedim Ferruh bey ile görüştürdü fiyattaki yapabileceği opsiyonu söyledi ilk başlarda anlaşamadık ben fiyatını merak ediyordum Ferruh bey neden bu fiyatta olduğunu takastan neden kaçındıklarını ısrarlar anlatmaya çalıştı . bazı firmaların piyasası 50 lira olan malı takasta 55 alıp piyasaya 48 satığını kendi ticaretlerinde böyle bişeyin olmadığını . hatta misafirlerin ' burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz ' diye hayıflandığından bahsetii
şirket sahibinin burda olduğunu gidip birebir fiyat konuşmayı teklif etti

3 metre mibzer kullandığımı 4.5 metre kullanmak istediğimi söylediğimde cevabının hoşuma giden tarafı ' nabıcan gerek yok o kadar büyüğe ' şeklinde müşteri mantığında konuşması yoksa ' hoo 130 bg bi model verelim ' diye bilirdi

Ferruh beyle çok anlaşamasakta kartını taktim ettikten sonra ordan ayrıldım

JD standı ana baba günü gibi herkez bişeyler yapıyor ama kimin görevli kimin müşteri olduğu belli değil
zorla birini fark ediyor durumumu anlatıyorum 3 model olduğunu en iyisinin alman montaj sonra USD meksika olduğundan bahsediyor aradaki donanım ve teknoloji farklarından bahsetti
meksika montajlarındaki debriyaj sorunundan bahsettiğimde eski modellerin vites aralıklarının uygun olmadığının bunun düzeltildiğinin ve sorunun ortadan kalktığından bahsetti

cokk uzaktan modeli gösterip hakkında bilgi vermesi kendimi müzede gezdiğimi zannettim

fendt standında motorun etrafında dört dönüp eğilip - uzanıp bakmadığımız yer kalmamıştı

tekrar fendt in satandına döndüğümde sami beyle trakya toprak yapısından - satın alma mantığımıza - traktör ataşmanları - çiftçmizin girdi cıktı tutmaması gibi tamamen çifti sorunları hakkında konuştuk

kombine ekim makinesinin altına girerek ayakların kullanım alanları yapıları farklılıklarından bahsetti kombine ekim makinesi ile ilgilenmediğimi bildiği halde

kimse yanlış anlamasın fend standında az bireye. kaliteli hizmet
JD standında çok bireye yeterli gelemeyen hizmet benim görüşürüm

önceden fuarda en çok vaktimi kubotada harcardım çünkü ilgim oınaydı ekipmanlardan 60-56 nın çekeceği ekipman yok denecek kadar azdı şu an bir fuar olsa en az vakti traktörlere harcar traktöre ekipman bakarım....

misal pullukta neden ızagara kulak ? soklumu otomatikmi?

Fuarda gaz pedalındaki plastik parçası, direksiyon kapağı, vites topuzu veya paspası çalınan traktörleri görünce hak veriyorum ben bu konuda Kutlucan yetkililerine. Ben olsam ben de kilitlerdim. Birisi çok merak ediyorsa, bakmak istiyorsa adamlar göstermeyiz demiyorlar. En iyi şekilde ilgileniyorlar.

İlk başta bana da çok itici gelmesine rağmen,çok haksız olduklarını düşünmüyorum doğruya doğru :) Birkaç kez standı ziyaret edip ferruh abiyle sohbet fırsatımız oldu,her seferinde fazlasıyla ilgili davrandı,a dan z ye istediğimiz traktörü açabileceğini bakabileceğimizi söyledi,en ufak noktasına kadar teknik detaylarından ve şirketin şatış politikasından sıkılmadan bahsetti.Bu güne kadar diğer standlarda nadiren böyle bir ilgi gördük,genelde bir traktörün en basitinden fiyatını sorabilmek için standı turlayıp ancak bir görevli bulup onun da hiç oralı olmadan cevap vermesini sıklıkla yaşıyoruz.Sorularına cevap bulabileceğin yetkililer mi,yoksa sadece açık traktör kapısı mı gerekli bize tartışılır...

Fent kendini ispatlamış bir marka,onu satın alabilecek hedef kitlede belli oyüzden fuara da katılmasına gerek yok.
Bursa tarım fuarındada kapıları kilitliydi,vatandaş oyüzden bakmadan yanından geçip gidiyordu,ilgi yoktu.
Fuardan çıkarken birisini bindirmişler inceliyordu,tanıtıyorlardı,hemen insanlar toplandı fent in başına,vatandaş alamasa bile merak ediyor.
fent kapılarını kilitliyerek insanlara mesafe koyuyor,Ben almayacayım vede alamayacağım bir traktöre aç şunun kapılarınıda inceleyeyim diyemem,sıkılırım ,herkesin yapısı.Ama açık olsa binerim incelerim görevli gelirse rahatça soru sorabilirim.
fuarda deve gibi jd ler ,New holland lar vardı,herkes binip inceliyordu.Bunlar çok mu ucuz traktörler ki vatandaşa kapılarını açmışlar.Fuar sonunda ,binlerce kişinin incelediği ve bindiği bu traktörlerde büyük maddi zaralar mı olmuştur?
Hadi tüm fentlerin kapısını açmada 1 tanesinin bari kapısını aç,traktörün başına birşey gelmesinden korkuyorsan , başına birde kadam koy ki vatandaş rahatlıkla bakabilsin.
İnceleyenlerin kişisel samimiyeti vardır,almaya niyeti vardır,medeni cesareti yüksektir... vs herkes böyle değil.
Kapılar kilitli,herkes alamaz,traktöre zarar verirler diye açmıyoruz,havası...insanımız bu kadar barabar vahşi mi?ne yapacak içini parçalayacak mı?Hanzolar illa çıkar fakat,fent olrak fuara gelen herkese aynı gözle bakıp kapıları kilitlemesini yanlış buluyorum.
Olaki sağlamlığıyla meşhur fentin içinde birşeye zarar verdiler,koskoca distribitör bunu karşılamaktan aciz mi?servisin bunu halledecek gücü yok mu?
Tepkim fentedir,üye arkadaşlara sürçü lisan ettiysem affola......

Acaba dünyada şöyle bir istatistiki çalışma var Mı? Fuara katılan çiftçilerin yüzde kaçı hanzodur? Şimdiye kadar fuarlara katılmış traktörlerin hanzolar tarafından bozulma oranı nedir? Bu bozulmaların ne kadarı ciddi bozulmalar, hırsızlıklar ya da diğer problemlerdir?
Ferrari de acaip bir markadır. onu alacak adama da satmadan önce bakarlar. herkese ferrari satmazlar. ama bir otomobil fuarınnda bir ferrariyi rahatlıkla yakından inceleyebilirsin.