tt65 mi, tds 65mi,3060 mı 4wd hepsi

arkadaşlar tds65 i çok beğeniyorum gerek kuyruk mili hidrolik kaldırma gücü gerekse vites çokluğu turbo intercool oluşu vebenzeri nedenlerden dolayı..ancak mazot yakışı yönünden ve hız çok önemli benim için tds nin yedek parça hizmeti tt yle aynımıdır acaba ithal oluşundan dolayı yanlış biliyosam düzeltin,birde uzel kapandı açıldı bişeyler oldu simpaş gyo aldı almadı uzelin geleceğini yedek parça hizmetini nsıl görüyorsunuz...erkunt pahalı olduğu için sokmadım konunun içine bu konuda net görüşlerinizi bilgilerinizi açıkca acilllll....bekliyorum.
saygılar....

Ynt: tt65 mi, tds 65mi,3060 mı 4wd hepsi

TD ler yerli model ithal değil..Parça sıkıntısı olacağını sanmam Türkiyenin her tarafında bayi servis bir sürü var.. :D :D

Erkunt Nimet 70/e TD65S den ucuz...Bir daha bakın derim siz Lüks serilere baktını sanırım TDS de Lüks serileri ile kapışacak çok fazla özellik yok..

bizim buralarda bana çok denk geldi ikinci el 3 silindir 65 hp çift çeker.
td 65 , mf 266, 3,060, mf 260, johndeere 5403 . hem de çok temiz traktrlerdi.
büyük konuşmuş olmıyayım ama değmez sıfırına çok para vermeye.
geçen gün avrasya tarım fuarına gittim tüyap a , erkunt 70e kabinli sordum 58000 tl dedi. bence çok para alt tarafı 3 silindir 65 hp traktör.

hacı ben sana en içten samimiyetimle 3060 ı şiddetle tavsiye ederim uzel gerçekten kaliteli traktörler üretiyor temizini bulursan pişman olmazsın ... yedek parça sorunu diye birşety olmaz zaten piyasadaki çoğu parça kendi markası tarafından üretilmiyor ki örneğin new hollandın rot kafasını alacalsın diyelim markası büyük ihtimal new holand değildir... mesela gebzede otomtivciler organize sanayi bölgesinde yedek parça üreten çok fabrika var ...

kardeş sen daha sorduğun traktörlerin ne olduğunu bilmiyorsnki :)
ben td65s kullanıyorm gerek çekiş olsun gerk parça servis fark etmez her yönden çok iyi mf uzel , Nh kadar servisi iyi olamaz. şuan türkiyede en iyi servis NEW hollandda var. kmse inkar etmesin
hız konusuna gelirsek td65s o kadar hızlı deil .
tt65e gelirsek td65s den daha kötü. vitesleri zor geçiyor vites sayısı az alçak vs. tt65i ele .
kabinlimi alacaksn kabinsizmi ? td65snin kabinlisi yok. biz sonradan taktırdık kabin yönünden hiç memnun deilm. kabinli istiyorsan kesnlikle td65d almalısın. td65s den eksiği yda fazlası yoktur.
3060 konusunda bilemicem fkt tdler kadar yüksek deil.

kardeş td65s güzeldir parça sıkıntısıda olmaz masse 3060 phantomda güzeldir agır işlerde falan phantom massey daha iyidir erkuntu sokmadım demişsin erkuntun e serisi var eko serisi levyeli td ler gibi çok güzel makina ve zf şanzumandan ucuz. bi araştır derim. 70 lik çift çeker çadırlısı 52 liste fiyatı 45 47 civarı verirler td den daha uzucdur bence.

3060 ın hidrolik kolları 3lü 10 numara döner pulluğu taşıcak kadar sağlammı arkadaşlar çok ince duruyor yolda giderken salma kaçırma yaparmı bazı arkadaşlar diyor tarlaya gidene kadar kırarsın kolları kaldırma gücüde zayıf diğerlerinden ne kadar sorun olur..3lüde sorun olmazsa 4lü için kullanılabirmi....

sinoplu link=topic=49790.msg495241#msg495241 date=1324429600' Alıntı:
3060 ın hidrolik kolları 3lü 10 numara döner pulluğu taşıcak kadar sağlammı arkadaşlar çok ince duruyor yolda giderken salma kaçırma yaparmı bazı arkadaşlar diyor tarlaya gidene kadar kırarsın kolları kaldırma gücüde zayıf diğerlerinden ne kadar sorun olur..3lüde sorun olmazsa 4lü için kullanılabirmi....

Bizim köyde var tek sıra Fimaks ' la slaj yapıyorlar bir şey olduğu yok.Aşağı yukarı 500 kilo vardır makina.

sinoplu link=topic=49790.msg495241#msg495241 date=1324429600' Alıntı:
4 lü 12- 16 inç ayarlı alpler pulluk takıyolardı bizim burda birisinde vardı onu taşıdıgına gore saglam demekki değilmi? kol kırmak kolay sanıyorsunuz sanırım :) o kollar la traktor çekiştir traktoru ortadan boler o kol kopmaz merak etme :)

ben fantik nh ci olmama rahmen bu modellerin arasında 3060 öneririm çünkü buçuk şanzuman çok işe yarıyo ha beğenmezsen 3060 ı td65s al derim çünkü tt65 gibi motora 8+2 şanzuman çok kötü karar senin. ok-*-s :8

yakıt olarak hangisi daha azdır, 70 e yide katalım..

birkaç yerden duydum 3060 la 60 56 fiat aynı yakıyor diyorlar doğrumudur..

3060 seriliği diğerlerine göre nasıldır
saygılar...

cexparo link=topic=49790.msg494969#msg494969 date=1324410786' Alıntı:
bizde tt 65 avrupa yapımı baştan aşağı canavar gibi yerli yapım tt65 arasında çok fark var OVANIN KURDU

senede işlediğim yaklaşık120 dönüm yer var fazla yok 240 bile işimi görür ama pancar çekerken engebeli yolumuz var birde yağmur yağmışsa bazı zaman römorku yolda bırakıp geri dönüyoruz köyde fazla traktör yok millet yolda kalsada gülsek niyetindeler bazı rampalar var ben o rampaya gelmeden herkes film seyretmeye benden önce geliyor o yüzden çifçeker olsun istiyorum...köy şehir arası 15 km çokda işim düşüyor(hayvan alıp satıyorum) köyde traktör hem araba hem traktörlük yapmalı bize az yaksın hızlı gitsin yeterli. güç çok önemli değil tt 55 çifçeker düşündüm ilk başta o beygirde çifçeker motoru çok yorar yıpratır filan dediler o yüzden 65 e yükselmek istedim...vites aralıklarını beğenmesem de 56 serisine mi yönelsem diyorum hız yönünden acaba 65 56 gibi,bu seçenekler içinde 3060 daha iyi geliyor gibi ama hız yönünü bilmiyorum...bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum

cazgin0020 link=topic=49790.msg493766#msg493766 date=1324304552' Alıntı:
kardeş td65s güzeldir parça sıkıntısıda olmaz masse 3060 phantomda güzeldir agır işlerde falan phantom massey daha iyidir erkuntu sokmadım demişsin erkuntun e serisi var eko serisi levyeli td ler gibi çok güzel makina ve zf şanzumandan ucuz. bi araştır derim. 70 lik çift çeker çadırlısı 52 liste fiyatı 45 47 civarı verirler td den daha uzucdur bence.

erkunt hızla ilerliyor ama hala tam bi güven sağlayamadım öyle çok büyük çiftçi değilimde bi sorun çıkar fabrika hatası ollur filan diye çok korkuyorum 10 yıl filan geri gitmeyelim diyorum bizim orda yanköyden 2002 de biri same aldı ondan başkada kimse de yoktu bi arıza oluştu ilçede sanayide kimseye yaptıramadı fabrikayı aradı çok yeri aradı abartısız 8 ay bekledi yaptırdığı gün de alın götürün burdan bunu diye yarı fiyatına verdi...sinop boyabat..o zamandan beri bende tedirgin yaklaşıyorum bilinmedik demeyimde servis bayi ağı yaygınlaşmamış markalara...