tt 55 yolda giderken stop etti...

Slm arkadaşlar daha önce de yazdığım gibi 2011 model tt 55 aldık.Dün depo çeyrek gösterirken.Mazot varilininden depoyu fulledim.Tarlaya giderken yaklaşık 2 km sonra stop etti.Tekrar marşa bastım marşı zor aldı.çalıştı.Giderken yine stop etti eve zor geldim.Acaba sorun evdeki mazot varilinden mazot doldurmuştum, tıkanma yapmış olabilir mi?

Ynt: tt 55 yolda giderken stop etti...

servise git.daha garanti bitmemiş.

mazot filtredinin altında su tahliye vanası vardır.oradan bir kaba bardağa biraz boşalat.su var mı bak. mazot otamatiğine bas mazot devir ediyor mu bak.
traktörü stop etmeye yarayan pompadaki müşüre elektrik düzenli gitmiyorsa traktör stop eder.

Traktör kendi kendinede gaz veriyorsa büyük ihtimal filtreler tıkanmıştır,birde td ve tt serilerinde depoda hava kalıyor tam doldurursan tekrar havayı alıyor tekrar doldurman gerekiyor.

slm hacı kardeşim.Giderken vitesdeyken ayağım gazdayken stop etti marşa bastığımda biraz zor çalıştı.Sonra tekrar devam ettim yine aynı şeyi yaptı.Ayağım gazdayken devir ibresi yükselip iniyordu haliyle motorda öle çalışıyordu.Depoyu tam fulleyince hava oluyor demişsin.Tam doldurmamam mı gerekiyor.veya şimdi ne yapmalıyım....

neden olabilir 1:hava filtresi şişmiştir................................filtreleri degiştir
neden olabilir 2:pompadaki stop muşuru arızalıdır............kömürü sökmeden yada yenisini takmadan çalıştıramazsın
neden olabilir 3:depo vanasını kontrol et .........................kapalı yada az açık olabilir
neden olabilir4:mazot otomatigini kontrol et ...................süzek tıkanabilir ,rekorun çıkış ucunu sök manuel olarak dene yeterli mazot geliyomu
neden olabilir5:depodan otomatige gelen hortuma bak....otomatige gelen ucu sök üflemeden hafifçe em mazot geliyormu tıkalı olabilir
neden olabilir6:hepsi tamamsa yinede stop ediyosa........ dogru ustaya pompada elemana baktır ok-*-s

gezegen link=topic=49799.msg494306#msg494306 date=1324329904' Alıntı:
neden olabilir 1:hava filtresi şişmiştir................................filtreleri degiştir
neden olabilir 2:pompadaki stop muşuru arızalıdır............kömürü sökmeden yada yenisini takmadan çalıştıramazsın
neden olabilir 3:depo vanasını kontrol et .........................kapalı yada az açık olabilir
neden olabilir4:mazot otomatigini kontrol et ...................süzek tıkanabilir ,rekorun çıkış ucunu sök manuel olarak dene yeterli mazot geliyomu
neden olabilir5:depodan otomatige gelen hortuma bak....otomatige gelen ucu sök üflemeden hafifçe em mazot geliyormu
neden olabilir6:hepsi tamamsa yinede stop ediyosa........ dogru ustaya pompada elemana baktır ok-*-s

1. sorun stop müşüründen olabilir
2. sorun mazot filtresi şişmiştir içi balıklamıştır ondan olabilir
td 65d çift çeker vardı aynı sorun başımıza geldi yolda 20 25 gaz basıp giderken motor gazı bazen kesiyodu geri gazı yiyodu hemen yine aynı gazı kesiyodu bazen stop ediyodu. usta geldi baktı mazot filtresinin içi balıklamış sismiş filtre ondan oluyomus mazot filtresi değişti sorun çozuldu.