Sivas Kangalcilar nerde......(satocan58)

Biraz dedim milletin gözünü senlendireyim...Benim enikler 7 aylik oldular, önümüzde kis, kizan olma zamani yaklasti, bizim ihtiyar ilgilenemez, gider onun bunun itleriyle kiristirirlar dedik istanbula tatile gönderdik bi kac ayligina. Ordaki ekip ve benimkilerden bi kac resim...

Yas sirasina göre atiyorum...Iste en minik elemanlar..Benim eniklerin dayi ve teyzeleri olurlar.)))

Bunlarda bizim disiler. Son yillarda bundan daha iyilerini görmedim...)))

Buda benim eniklerin ninesi...Piyangodan cikti, alirmisiniz dediler, kacirirmiyiz dedik.)))

Buda genc disimiz...Gelecek vaadeden bi köpek...

Ynt: Sivas Kangalcilar nerde......(satocan58)

kanunsuz_reis38 link=topic=49816.msg493863#msg493863 date=1324311339' Alıntı:
bunların kangal olduğuna emin misiniz
emin ol o enikler en iyileri olacak gardas...hepsinin kangalligindan eminim. aldigimiz yer el degmemis dag köyleri. ticari amac gücmeden bu güne kadar dogal olarak üretilmis. öyle cifliklerde iri it üretelim diye kafalarina göre üretilmemisler...
XxXEsinti66 link=topic=49816.msg493867#msg493867 date=1324311708' Alıntı:
abi siz çiftlikte mi yaşoyorsunuz bu kadar köpekle ne yapıyorsun 1 çift olsun bizim olsun hesabı :D
yok be gardas...köylüyük iste. arazi bol..gezip dolaniyolar. zaten ben sadece o 2 disi yavruya bakiyom, digerlerine istanbulda bi arkadasim bakiyor...
mf_ford link=topic=49816.msg493866#msg493866 date=1324311585' Alıntı:
abi bunlar hakikimi.kaç tane var bunlardan.bende iki kangal var
hakiki hakiki..sendekileri biliyoz ama cok seyrek resim atiyon...
768 link=topic=49816.msg493862#msg493862 date=1324311197' Alıntı:
Bir de babalarını göreydik, tarla da önemli ama daha da önemli olan tohum. :)
abi babalarini bende görmedim daha. coban duymus gitmis ciftlestirmis. annelerinin babasida bizde, onuda atarim bi ara...

Yavrular Harika Kangal iyi para yapıyor.. bizim burada da meşhur çok güzel ırkları var :) Geçen gün 4 bin tl ye aldı biri si kangalı :)

satocan58 link=topic=49816.msg493876#msg493876 date=1324312469' Alıntı:
emin ol o enikler en iyileri olacak gardas...hepsinin kangalligindan eminim. aldigimiz yer el degmemis dag köyleri. ticari amac gücmeden bu güne kadar dogal olarak üretilmis. öyle cifliklerde iri it üretelim diye kafalarina göre üretilmemisler...yok be gardas...köylüyük iste. arazi bol..gezip dolaniyolar. zaten ben sadece o 2 disi yavruya bakiyom, digerlerine istanbulda bi arkadasim bakiyor...hakiki hakiki..sendekileri biliyoz ama cok seyrek resim atiyon...abi babalarini bende görmedim daha. coban duymus gitmis ciftlestirmis. annelerinin babasida bizde, onuda atarim bi ara...
abi senin için köye gidince atıcam

satocan58 link=topic=49816.msg493885#msg493885 date=1324312767' Alıntı:
hadi len...sen saglamini ne bilecende pertini biliyon.)))
vala bizim komşuda bitane var genelde ondan çok ben bakarım 3,000tl verdiler diyo yalanmı essahmı :D ama köpek çok güzel oldu yanına girmeye çekiniyoruz hiç bağlanmadı daha 500m2 de deli gibi koşup duruyor.az çok anlarız aga :D

anayurtlu 3105d link=topic=49816.msg493931#msg493931 date=1324314546' Alıntı:
vala bizim komşuda bitane var genelde ondan çok ben bakarım 3,000tl verdiler diyo yalanmı essahmı :D ama köpek çok güzel oldu yanına girmeye çekiniyoruz hiç bağlanmadı daha 500m2 de deli gibi koşup duruyor.az çok anlarız aga :D
gördüm seninkini. üreticiyide itlerinide az cok bilirim...bizimkiler 12bin dönümde kosup oynuyolardi.)))cokmu abarttim sanki.. grin-*-s..valla bunlarada cok veren varda vermiyoz. eniklerinden bekliyolar. 2 taneside zaten burdan 2 arkadasa gidecek...

Bizim köyde 60 yaşlarında bir adam var. 3 tanede oğlu var. şimdi evliler ama o zaman bekarlardı. şimdi 640 ları var. eskiden at ve at arabası vardı. Bunların bir güzel has kangalı var. ama gerçek köye yabancı gelince havlamasından bu köpek kimin diyorlar. yalanmı gerçekmi adam 15,000 verdiler vermedim diyor. :D Neyse boşwer şimdi. bir gün biz 3 kafadar bunların ev telefonunu gizliden aradık. Bu yaz. Telefona teyze çıktı. Teyze ben bir dost sizin köpeği gece çalacaklar dedik. vay bunu sen mi dedin. hemen ertesi adamın ogullarının dayısı sivasa gidiyordu. bizde oralarda dolaşıyoz. geldi dayısının yanına. dayı dedi. bize 3 kutu mermi al dedi ;D ;D biz yattık gülüyoruz. ve bunlar 3 ay boyunca dışarıda at arabasında yatıyorlar ;D Köpeği çalacaklar diye ;D silah dolu ;D Adamın küçük oğlu diyorki babam iti benden çok seviyor diyor ;D

Dqn link=topic=49816.msg493949#msg493949 date=1324315044' Alıntı:
Bizim köyde 60 yaşlarında bir adam var. 3 tanede oğlu var. şimdi evliler ama o zaman bekarlardı. şimdi 640 ları var. eskiden at ve at arabası vardı. Bunların bir güzel has kangalı var. ama gerçek köye yabancı gelince havlamasından bu köpek kimin diyorlar. yalanmı gerçekmi adam 15,000 verdiler vermedim diyor. :D Neyse boşwer şimdi. bir gün biz 3 kafadar bunların ev telefonunu gizliden aradık. Bu yaz. Telefona teyze çıktı. Teyze ben bir dost sizin köpeği gece çalacaklar dedik. vay bunu sen mi dedin. hemen ertesi adamın ogullarının dayısı sivasa gidiyordu. bizde oralarda dolaşıyoz. geldi dayısının yanına. dayı dedi. bize 3 kutu mermi al dedi ;D ;D biz yattık gülüyoruz. ve bunlar 3 ay boyunca dışarıda at arabasında yatıyorlar ;D Köpeği çalacaklar diye ;D silah dolu ;D Adamın küçük oğlu diyorki babam iti benden çok seviyor diyor ;D
Her hikayende bi 640 liga rastliyoz la.))) cokmu seviyon, gicikmi kapiyon anlayamadik...Türk insaninin en sadik hayvan dostlari at ve köpekdir. Köpekde kangal olunca giymetli oluyo tabiki, hele bide davari varsa adamin........

satocan58 link=topic=49816.msg494155#msg494155 date=1324323731' Alıntı:
Her hikayende bi 640 liga rastliyoz la.))) cokmu seviyon, gicikmi kapiyon anlayamadik...Türk insaninin en sadik hayvan dostlari at ve köpekdir. Köpekde kangal olunca giymetli oluyo tabiki, hele bide davari varsa adamin........
davarları yok ta biraz her mallarını büyütüyorlar. 640 seviyom ya canavar şety*-*