Buğday Hasatı Resimleri 2008 Part1...!!!

Arkadaşlar bu resimlerde daha önce kanola hasatı resimlerini yolladığım müşterimizin buğday hasatı resimlerini göreceksiniz. Müşterimizin Valtra 6400 ve 800 traktöleri var. 800 çok hızlı bir traktör 60-70 km/h arası bir hız yaptığını tahmin ediyoruz. Türkiye de üretilmiş. Sanırım şanzımanda bir ayarsızlık var. Çünkü en ufak vitese taksan da gene hızlı gidiyor. Bu resimlerde gördüğünüz buğday bu yıl çok verimliydi. 700 kg' dan aşağı biçmedik. Fakat bu buğdayı değirmenler tutmuyor. Kalitesi düşük çıkıyor. Cinsi gardolap diye çiftçiler arasında tanınıyor. oksa-*

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: Buğday Hasatı Resimleri 2008 Part1...!!!

güzel resimler Erkan Abi... Fransız buğdaylarının hepsi yaramaz zaten bunun verimide fazla değildi o arkadaş 500 kg aldı bizde biçtik 520 kg aldık en düşük verimimiz bundan ama 700 kg biçenlerde varmış...

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....
@ağır abi: Valla bizim biçerdöverin deposunu full çakarsak iki depoyu almayabiliyor...:D
@Berk: Valla almıyorlar. Ama bizim burada biçtiğimiz tarlalara göre en çok gardolap var. Değirmenler başka cins buğdayı buralarda zor bulurlar gibime geliyor. Bakalım kışa doğru nasıl alacaklar göreceğiz....
@Meriç: Genelde hep 700 kg civarı biçtik. Kendi tarlamızdan da 800 kg civarı aldık. Genel olarak yazdım. Arada istisnalar olabilir...:D

alipasalierkan link=topic=5623.msg58705#msg58705 date=1216676510' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar....
@ağır abi: Valla bizim biçerdöverin deposunu full çakarsak iki depoyu almayabiliyor...:D
@Berk: Valla almıyorlar. Ama bizim burada biçtiğimiz tarlalara göre en çok gardolap var. Değirmenler başka cins buğdayı buralarda zor bulurlar gibime geliyor. Bakalım kışa doğru nasıl alacaklar göreceğiz....
@Meriç: Genelde hep 700 kg civarı biçtik. Kendi tarlamızdan da 800 kg civarı aldık. Genel olarak yazdım. Arada istisnalar olabilir...:D

Bu sene gardolap ekenler yandı ben size söliim..Çok iyi bi yem fabrikası bulmanız lazım hiç bi un fabrikası almıyor....