GÖSTERİŞ OLSUN DİYE ALINAN TRAKTÖRLER

ARKADAŞLAR İTİRAF EDELİM ASLINDA ELİMİZDEKİ TRAKTÖRLER ÇOĞU ZAMAN YETERLİ GELMEDİĞİ İÇİN DEĞİŞTİRMİYORUZ SIRF BENİNKİSİ DAĞA BÜYÜK OLSUN DİYE EHEHEHEHEHHE

Ynt: GÖSTERİŞ OLSUN DİYE ALINAN TRAKTÖRLER

doğru yani biz ihtiyaç için aldık 76 model same sona geldi işlerde biraz büyüdü pancar makinesi felan bağlayacak olduk olmuyor birde konyada parça ve servis sıkıntısı çekiyoruz sattık fiata döndük

Cogu öyle düsünür ama öyle degil iste. Biz td80d yi aldigimizdada süsü icin aldi dediler. Ama iste ise gelince onlalrin 240 lar kacacak yer ariyor. Hele su hindistandan gelenlerin yag atmayan yeri kalmadi. Millet 4 tonu götürmeye korkar, yada tutar 10 ton icin kamyon tutar 250 ye, ben 2 römorkla 12 tonu bi seferde birakir gelirim, hemde yari fiyatina. 400 dekar yer ekiyoruz, ekimden önce kazayagi, izgara hemen pesine ekim yaptik. Siz hesaplayin iste ufak moturla kac gün fazla calisacagimizi..ayrica genlerimizdede var.atalarimiz ne demis, öküzün büyük olsunda ciftede gitmesin

biz L 95 i 98 de 7,5 milyara aldık aldığımızda bizim motorada büyük dediler o kadar para verilirmi dediler o zaman öyle diyenler sonra 130 bg motor aldılar
ama zaman geldi geçti ufak kalıyor daha büyüğüne ihtiyaç duyuyoruz

ben traktörümü satmadan önce çok düşündüm.sattığım traktörde kabin yoktu.altı yere yakındı sulak tarım yaptığım için set çekerken sıkıntı oluyordu..bu traktörümü zaten ikinci el aldım fiyatıda baya uygundu..aldığıma memnunum kabinli olması çok iyi oluyor sağlık para ile değişilmez .soğukta ayazda çift sürmekten hasta oluyordum, büyük traktör aldı desinler diye traktör alanların sonu maalesef hazin oluyor

Aldığımız traktör gösteriş için bi traktör değil malesef öyle alacak olsak kredi çeker 3.085 falan alırdık. ama değil. İşimize 255t var dı o küçük geliyordu rektefe zamanı gelmişti ucuz yol ile 265s bulduk ve onu aldık şu anda işlere tam olarak yetiyor çok şükür... :)
Ama burdur köylerinden tanıdığım bi kişi yi örnek vermek istiyorum ektiği 5 dönüm tarla Köyde gösteriş olsun diye 240s aldı 30 bin tl ye bu gösteriştir işte )))

valla bendekide gösteriş degil.kendimizin 880 dönüm icarla birlikte her sene 1000 1200 dönüm arası yer işliyorum erkunt gayet güzel yetiyo.bizim burda adamın 50 dönüm arazisi var iki tane tek çeker phantom 3075 aldı sadece 2 ay kullananbildi.

Ally TOKMAKCI link=topic=49854.msg494768#msg494768 date=1324398169' Alıntı:
Aldığımız traktör gösteriş için bi traktör değil malesef öyle alacak olsak kredi çeker 3.085 falan alırdık. ama değil. İşimize 255t var dı o küçük geliyordu rektefe zamanı gelmişti ucuz yol ile 265s bulduk ve onu aldık şu anda işlere tam olarak yetiyor çok şükür... :)
Ama burdur köylerinden tanıdığım bi kişi yi örnek vermek istiyorum ektiği 5 dönüm tarla Köyde gösteriş olsun diye 240s aldı 30 bin tl ye bu gösteriştir işte )))
en fazla geçen yıl ektik 180 dekar felan 55-46 çok rahat yetiyo bi akraba vardı abisiyle küs abisi 0 etkunt çekti (gösteriş için) 1 yıl sonra oda tümo aldı şety*-* bnce çok gereksiz paran olur alırsın ama krediyle küçük motor alıyosun ektiğinde az onun yerine motorunu büyüt 70-56 felan alsa işlerini daha rahat görür :S

evet arkadaşlar gösteriş demiyelimde şimdi bankalar 5 sene vadeye 5000.6000.tl farkla traktör sahibi yapıyor ortalama traktör fiyatları 70 000. tl bunu esnaftan alsan 70 ooo 5 sene taksitli 100 000 . tl gibi belki daha fazla bir rakam çıkartılıt çifçide bankaların sunduğu bu fırsatı değerlendirmeye çelışıyor çoğumuz için gerekli iyi bir traktör çünki biz çifçiyiz bu işi yapıyorsak
iyi bir traktörle yapmak tabikide güzel ha çoğumuza gerekli kimimize belki gerekli deyil oda istisna..

500 dönüm 240S asla gösteriş değil istesem gider bi kubota 8540 alırım ama büyük gelir mazotunu karşılayamaz örnek vereyim 75 dönüm tarla için hattat a110 aldı köyden birisi
ucu ucuna yetiştiriyoruz bu yaz artık kesin alacağız bi m7040 kubota ikna ettim bu yaz KUBOTA M7040 alacağız inşallah belki yaza bile kalmaz

bize 4x4 lazımdı.ford çekişliydi.16 yıl boyunca batan traktörleri hep o çekti ona laf yok ama yetersiz kaldı.tarlada ağır kalıyodu ve silaj tepesinde kalıyodu vs. 7740 baktık ama yoktu massey al dedi bayi 398 i aldık.gösteriş değil yani

mf_ford link=topic=49854.msg494970#msg494970 date=1324410879' Alıntı:
bize 4x4 lazımdı.ford çekişliydi.16 yıl boyunca batan traktörleri hep o çekti ona laf yok ama yetersiz kaldı.tarlada ağır kalıyodu ve silaj tepesinde kalıyodu vs. 7740 baktık ama yoktu massey al dedi bayi 398 i aldık.gösteriş değil yani
6610un yerinede bi 7740 gider kardeşim....

Ahmet745 link=topic=49854.msg494974#msg494974 date=1324410994' Alıntı:
6610un yerinede bi 7740 gider kardeşim....
:D aramışlar çok ama 0 bulamamışlar.hayrabolu ford bayisi mf yi övmüş parça sıkıntısı yok piysası var.gidin mf alın demiş almışlar.dedem ikinci ele karşı olmasa alırdı elalem dökmüş benmi alcam diyo

mustafagursacli link=topic=49854.msg494975#msg494975 date=1324411120' Alıntı:
cumartesi pazar tarım yaparsan büyük makinayı mecburen alıyorsun
katılıyorum zaman kısıtlı gece gündüz 1 gün sürsen 24 saat 50-60 dönüm anca atarsın ama büyük 85-90 bg oldumu 90-100 yapar rahatça

4x4 kabinli 65-70 hp traktör hiç fena olmaz. lüks değil ihtiyaç .sulu tarım yapıyoruz.sulamadan dolayı yerler sert .derin sürüm şart.

pancar ekenler bilir.pancar kazarken ekin yerlerini sürüp ekmek sıkıntı olur.bağzen yağmurlar başlar.buğdayı ekemezsin.kabinli güzel bir traktörün olursa gece de çalışırsın.işler randıman alır.

Freston link=topic=49854.msg494981#msg494981 date=1324411346' Alıntı:
katılıyorum zaman kısıtlı gece gündüz 1 gün sürsen 24 saat 50-60 dönüm anca atarsın ama büyük 85-90 bg oldumu 90-100 yapar rahatça
50-60 dekarı biz normal gündüz günü sürüyoruz zaten. :) Gece gündüz bir keresinde 120 dekar sürmüş babam.

Gösteriş için değilde iddia için alcaz ;)