2010 nimet 70 t şimdiden arıza verdi

tarla suruyorum motor stop ediyor tekrar marşa basıyorum zor zoruna lıyor bu şekilde 5-6 kez tarla işlerken stop etti ama motorun sesi degişik çaılışıyor pır pır pır gibi ne olacak bu erkuntun halleri merak ediyorum mazot pompası sık sık arıza veriyor demişlerdi eger mazot pompası arıza sıysa orjinali 400 saat çalışdı yenisi kaç saat çalışacak bunun her sene mazot pompasımı degişdirelim erkunt yetkilileri ne burdan çagrı yapıyorum boyle olmaz duzeltin şu sorunu artık hindistan motoru perkins ler diyuorlardı yoksa dogrumu???

Ynt: 2010 nimet 70 t şimdiden arıza verdi

Kardeş erkuntun hali değil senin motorda birşey vardır adamlar kaçtane motor yapıyolar yetiştirmek için illaki bazılarında sorun olcak oda sana vurmuş servisi çağır düzeltsin.

muratcan link=topic=49860.msg494674#msg494674 date=1324390641' Alıntı:
tarla suruyorum motor stop ediyor tekrar marşa basıyorum zor zoruna lıyor bu şekilde 5-6 kez tarla işlerken stop etti ama motorun sesi degişik çaılışıyor pır pır pır gibi ne olacak bu erkuntun halleri merak ediyorum mazot pompası sık sık arıza veriyor demişlerdi eger mazot pompası arıza sıysa orjinali 400 saat çalışdı yenisi kaç saat çalışacak bunun her sene mazot pompasımı degişdirelim erkunt yetkilileri ne burdan çagrı yapıyorum boyle olmaz duzeltin şu sorunu artık hindistan motoru perkins ler diyuorlardı yoksa dogrumu???
motor masseyin bile kullandığı bir motor korkma o konuda. servistenn bi yardım al . kendi kendine gaz veriyosa filtre felanda şişmiş olabilir

aksazli link=topic=49860.msg494708#msg494708 date=1324393387' Alıntı:
valla bende kullanıyom erkunt .. problem yok.. kullandığın mazot nasıl peki. hiç başka mazotla denedinmi..
usta doğru sölüyorsun kullandıgı mazotta problem olabilir bizim arkadaşlarda var 70 t 2010 model 70e hiç bir sorun yok eğer 10 numara yağ koyduysan ondanda yapabilir.

eğer akaryakıt istasyonundan traktöre direk mazot dolduruluyorsa ve istasyondaki tankta az bir mazot varsa mazot pislikli geliyor. bidona doldurulup tel süzekli huni yada tülbentle süzmek en iyisi.artık yeni traktörlerin yakıt sistemi çok hassas.

yeni traktörlerin yakıt deposu çok büyük.fulletmek te zor.dolayısı ile depoda sürekli ısınıp soğumaktan doğan su buharı birikiyor.su mazottan ağır oluğu için hemen dibe çöküp yakıt sistemine giriyor. mazot filtrelerinin suyu biriktirip geçirmemek için bir tasarımı var.ama sadece 100 gr kadar suyu.filtrenin altındaki vanadan suyu almazsan su çoğalır pompaya geçer.ve pompada sorunlar olur.pahalı sorunlar.

aynısına benzer bi sorunu ben ekin ekerken yaşadım bu sene . rolantine çalışırken gaz verip salıyorsa nefes alamıyor gibi 2 defa istop ettirdim ekin ekerken. vs . servisi çağırdım yarım saat içinde başka ilçeden geldi adam ya filtre şişmiştir yada pompadandır dedi götürdük filtreden kaynaklanmış. beleşe deiştirdi. mozot suluymuştu . hemen bilmeden traktörü suçlamak olmaz.mozottan kaynaklanıyosa marka napsın.

kardeş bende daha önce 266 gold vardı motorlar senin erkuntla aynı dediğin olayı iyi biliyorum basıma bi sefer geldi kesinlikle mazotta değil sorun mazot pompan depodan yarım mazot cekiyo traktöre yetiştiremiyo tamir etme sansın yok orjinali 450 tl expert marka takarsan 270 tl vede takılan parçaların garantisi olmuyor bu pompalar en az 2 yılda bi arıza verirler sakın ha sakın traktörün kendi pompasının üzerindeki mini bi filtre var sökeyim deme kesinlikle takamazsın mazot bozuk olsa bile bu motorlar yakıyo filtreden olma sansı bile yok eminim buna

ilotoro link=topic=49860.msg495567#msg495567 date=1324490991' Alıntı:
kardeş bende daha önce 266 gold vardı motorlar senin erkuntla aynı dediğin olayı iyi biliyorum basıma bi sefer geldi kesinlikle mazotta değil sorun mazot pompan depodan yarım mazot cekiyo traktöre yetiştiremiyo tamir etme sansın yok orjinali 450 tl expert marka takarsan 270 tl vede takılan parçaların garantisi olmuyor bu pompalar en az 2 yılda bi arıza verirler sakın ha sakın traktörün kendi pompasının üzerindeki mini bi filtre var sökeyim deme kesinlikle takamazsın mazot bozuk olsa bile bu motorlar yakıyo filtreden olma sansı bile yok eminim buna
e bizimki filtre die pompayımı deiştrdler hemde beleşe grin-*-s

basit bişeyde olabilir hemen büyük düşünmeyin geçen sene köyden birinin başına geldi tamirciye götürdü tmirci pompacıya demiş motor 240 mf aynı şeyi daha önce yaşayan biri mazot hortumunun pompaya girişinde küçük bi süzgeç var pompanın içinde sökün dedi söktük süzgeci çıkardık traktörün nefes alacak yanı kalmamış rolantiden yukarı gaz yemiyodu temizledik taktık eskisinden daha iyi oldu tamirci dahi bilmiyomuş orda süzgeç olduğunu mazot filtresini değiştirmiş olmayınca pompacıya demiş bi filtre tıkalılığından dolayı mazot yetiştiremiyo olabilir veya depodan pompaya gelen hortumun bağlandığı yerden hava alıyoda olabilir...

bizim köyde iki tane erkunt mazot pompasın danmı nedir arıza verdi birine sordum 300 tl masrafı varmış erkunt servisine dedim mazot filtresin dendir degiştir dedi ben ne bileyim hangi mazot filtresi bence mazot pompası ama hayırlısı diyelim oyle duruyor ama kontagı açtımmı depodan fokur fokur ses bazan yapmıyor sanki mazotu çekmiyor yada çalışınca az çekiyor

muratcan link=topic=49860.msg540970#msg540970 date=1329518733' Alıntı:
filtrelerin ikisinide degişdirdim şuan çalışıyor havalar açsın çifte gidip denicem mazot pompası garanti kapsamına girmiyormuş zaten
dediğğim çıkmış :8