ÇİFT SÜRMEK İÇİN TD 75Mİ TD 80 Mİ

Ynt: ÇİFT SÜRMEK İÇİN TD 75Mİ TD 80 Mİ

CAGLAR BIYIK link=topic=49875.msg523546#msg523546 date=1327860073' Alıntı:
teknik verilere değilde piston sayısına bakarak 4 pistonlu daha iyidir 3 piston iyi değil demek bence anlaşılır değil sonuçta 3 pistonluda 4 pistonluda aynı cihaza bağlanıp test yapılıyor veriler önümüze koyuluyor bu verilere bakıp hareket etmek durumundayız benim geçen yıl 80 66 vardı 4 piston şimdi td 80 var çok iyi hatırlıyorum benim iki remork buğdayım tam 12500 kilo geliyor bu yükle 80 66 ikinci viteste bir rampa vardı ikinci vitesle kesinlikle çıkmıyor bire düşüyordu ama bu 3 pistonla ikinci vitesle çok rahat çıkıyorum şimdiye kadar traktörlerim hep 4 pistondu ilk kez 3 piston aldım ben hiç fark göremiyorum zira işletme maliyeti 3 pistonun daha az 6 buçuk litre yağ alıyor örneğin
aynen öyle motorunuz hayırlı olsun yakıtla ilgili neler söyleyeceksiniz

yakıt konusunda çok şey söylemek isterim çünkü çoğu arkadaş kuralına göre kullanmıyor yakıttan şikayet ediyor bizim burda toprak çok sıkıdır ve derin sürüm yapıyoruz yarım metreye yakın derinlikte sürüyorum geçen yıl traktörü alır almaz nadasa girdim dekara 1000 metrekare 1.7 ile 1.8 litre yaktı 500 dekar nadası 850 litre yakıtla sürdüm ama arkadaşlar ben çok titizimdir traktörün kataloğuna baktım maximum torka 1400 devirde ulaştığını gördüm ve 1400 -1500 devir arası gaz verdim ancak söylemeliyimki su an traktör 350 saatte yakıtın düşmeye başladığını görüyorum tahmini bu nadasta daha az yakıt tüketeceğimi düşünüyorum yakıttan şikayet eden arkadaşlarımın bilinçsizce 2000 devirde nadas yaptıklarını duyuyorum yalnız şöyle bir sorunum var katoloğunda 90 litre yakıt aldığı yazıyor deponun ama traktör hava yaptığında doldurdum 74 litre zor aldı birde evde depoyu fullüyorum tarlaya varmadan çeyrek depo gidiyor şimdi onuda çözdüm depo hızlı doldurduğumda iki bölümden oluştuğundan dolmuyormuş artık dolmaya yaklaştığında yavaş dolduruyorum depom tam doluyor 74 litreyle saygılar

CAGLAR BIYIK link=topic=49875.msg524387#msg524387 date=1327941234' Alıntı:
yakıt konusunda çok şey söylemek isterim çünkü çoğu arkadaş kuralına göre kullanmıyor yakıttan şikayet ediyor bizim burda toprak çok sıkıdır ve derin sürüm yapıyoruz yarım metreye yakın derinlikte sürüyorum geçen yıl traktörü alır almaz nadasa girdim dekara 1000 metrekare 1.7 ile 1.8 litre yaktı 500 dekar nadası 850 litre yakıtla sürdüm ama arkadaşlar ben çok titizimdir traktörün kataloğuna baktım maximum torka 1400 devirde ulaştığını gördüm ve 1400 -1500 devir arası gaz verdim ancak söylemeliyimki su an traktör 350 saatte yakıtın düşmeye başladığını görüyorum tahmini bu nadasta daha az yakıt tüketeceğimi düşünüyorum yakıttan şikayet eden arkadaşlarımın bilinçsizce 2000 devirde nadas yaptıklarını duyuyorum yalnız şöyle bir sorunum var katoloğunda 90 litre yakıt aldığı yazıyor deponun ama traktör hava yaptığında doldurdum 74 litre zor aldı birde evde depoyu fullüyorum tarlaya varmadan çeyrek depo gidiyor şimdi onuda çözdüm depo hızlı doldurduğumda iki bölümden oluştuğundan dolmuyormuş artık dolmaya yaklaştığında yavaş dolduruyorum depom tam doluyor 74 litreyle saygılar

depo iki bölümden oluşuyor doldurup bir çay içip tekrar üstütamamlayarak bu sorunu halledebilirsin yada akşamdan doldur sabah üstünü tamamla :D

ben td80 ile hiç çift sürmedim ama benim gözüme td80 küçük geliyor,td75 ' e uzunluk dingil açıkliği olarak td100den farksız gibi.ben yaptığa işe bişey demem ama görsellik olrak td75 derim ;)

td80 kullanıcısı olarak işinizi görür derim en agır toprakta bile 2takviye3ten aşagı düşmez. tabi en kötü ihtiimalle beton gibi toprağı kastediyorum.yani normal olarak 4-11 4-12 numara pulluğu seri 1 ile götürür. ama madem öyle. o paraları verdikten sonra td90 derim çünkü almışken bikere alınıyo. şimdi alcak olsak hatta. td100 derim tabi bu bizim işimize göre. tercihim td80 ok-*-s

o günün şartı öyleydi öyle aldık birtek td80 de intercooler vardı ya ithal alcaksın ya td80 alcaksın bugün euro 2.5 olmuş gerçi düşüyo ama yine yüksek ve bugün tüm traktörlerde intercooler var td100 almak en mantıklısı

ikiside iyi makina ama td80d 3 silindir td75 4 silindir. bence yakıt olarak td80d az yakar , çekiş olarakta td75d derim. bizim buralarda fazla yok td80d ama bu makina kullanışsız anlamına gelmez. çekiş olarak benim görüşüm td75d ama imkanın el verirse topraklarınızda sertmiş td90d yide düşünmenizi tavsiye ederim.

3 silindirlere tam güvenemiyorum o yüzden bu ikisinden td 75 ama bildiim kadarıyla bayi fiyatlarıda td 75 ile td 90 arasında az bir fark var almıken büyüğü olsun bir kere alınıyor sonra böyle pişman olmamak için td 90

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=49875.msg538386#msg538386 date=1329318750' Alıntı:
o iş nasıl oldu öyle? ama td80d hakkını vermiş... :D
:D dün akşam komşumuzun tvavukları gidicekti geçen gün paylaştığım fotolarda açtığım bir yol vardı ya. kamyonun bitanesi o yoldan gelmiş dar olduğu için saplanıp kalmış. bende mangal yapıyodumm amcaoğullarının köyde. bi gittim halatı gördüm halatın kalınlığıda çeki çivisi kadar bu arada. dedim ne bu hal babamda o bişeymi çiviyi bile kırdı dedi. e nasıl oldu dedim anlattı. kamyon geniş olduğu için geçemeyip saplanmış kamyonun arkasındada kamyon kasası kadar bi romorku daha var boşu 7 ton geliyo neyse bağlamışlar önden başlamış asılmaya 40-50 cm gidiyomuşsonra kamyon geri çekiyomuş motoru tam kamyon geri çekerken babamda bidaha yüklenince çivi kırılmış öbür çiviyi takıp tekrar başlamış bu sefer halat kopmuş. :D ama yine aynı olmuşl kamyon yine geri çekiyomş bi müdde sonra motoru sonra babam komşunun bakıcısına git başka halat getir demiş kamyonun arkasına ddoğru gidip bi bakmış meğer dorsenin tekerlerin önünde 50 cm den fazla kar yığılmış ;D motor tam çekerken yük ağır geli tekrardan o setten aşağı kayınca geri çekiyomuş ;D sonra adama kızmış ne uğraştırıp duruyon diye kürekle önünü açtırmış biraz sonra çekip almış ;D aşağıda örnek verdiğimde bir banvit kamyonudur.romorku görebilirsiniz ok-*-s ;D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-kamyon-kamyonet-624-pro-kamyon-cekici-yarim-romork-canli-pilic-ve-tavuk-71848785/detay/