PART18 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011..!!

PART18 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011..!!

11/07/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda bizim CLAAS Medion 340' ı bizim buğday tarlasını hasat ederken göreceksiniz. Ares ile 70-66' da taşıma görevindeydi...;)

alipasalierkan...........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: PART18 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011..!!

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

anayurtlu 3105d link=topic=49906.msg495652#msg495652 date=1324496127' Alıntı:
takım songaz çalışıyor bereketli olsun şimdi bu biçilen yerleri sürdünüzmü?

Bu tarla pulluk ile sürüldü. Ayçiçek ekilmesini bekliyor.

omerfarukkoc link=topic=49906.msg495653#msg495653 date=1324496148' Alıntı:
güzel fotograflar abi ellerine saglık...
böyle te harmanın resimleri ile harmanı özletiyosunn bize :)

Harmanı unutmayalım diye paylaşıyorum...:D

_ÖzGüR_ link=topic=49906.msg495673#msg495673 date=1324497043' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi pas ilacı biraz geçe kalmış herhalde medion normalden fazla toz çıkarıyor :D

Geç kalmış olmaması lâzım. Bilemiyorum. Biraz tozlu çıkmış...:D

Ynt: PART18 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011..!!

yine güzel kareler yakalamışsın Erkan eline sağlık.
birde Erkan dikkatimi çeken bir durum var. İstanbul un dibinde hatta İstanbul lu olmanıza rahmen
sapları hep kıyıyorsunuz, biz taa buralardan yaz kış İstanbul Ümraniye taraflarına kamyon kamyon
saman taşıyoruz, sizin köyde bu işi yapacak balyacımı yok yada kıymanızın ayrı bir nedenimi var acaba?

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

motorcu link=topic=49906.msg496483#msg496483 date=1324628002' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan abi.Ekip süper.Seni ne zaman göreceğiz kullanırken?

Vidyo çekecek birini bulduğum zaman...:D

bartu link=topic=49906.msg496496#msg496496 date=1324633014' Alıntı:
yine güzel kareler yakalamışsın Erkan eline sağlık.
birde Erkan dikkatimi çeken bir durum var. İstanbul un dibinde hatta İstanbul lu olmanıza rahmen
sapları hep kıyıyorsunuz, biz taa buralardan yaz kış İstanbul Ümraniye taraflarına kamyon kamyon
saman taşıyoruz, sizin köyde bu işi yapacak balyacımı yok yada kıymanızın ayrı bir nedenimi var acaba?

Bizim köyde 3 tane balya makinası var. Fakat 3 balya makinacısınında biçerdöverleri var. Onlar kendi biçtikleri yerlerdeki sapları bağlıyorlar. Eskiden bizim bıraktıklarımızıda alıyorlardı. Ama artık saman işi eskisi gibi aranmıyor. Zaten eskiden de talebin üzerinde bağlıyorlardı. Şimdi kendi istedikleri yerlerdekileri bağlıyor, diğerlerinide kıyıyorlar. Hem satmak bişi değil. Sonra parasını alamıyorlar. Yani kâr yapalım derken zarar ediyorlar. O yüzden gerektiği kadar parasını alabilecekleri kadar bağlıyorlar. Onun dışında bizim müşterilerimiz tarlalarını hemen sürmek istiyorlar. Sap bıraktıkları zaman balya makinasının bağlamasını bekliyorlar. Buda 1 ayı bazen geçiyor. Tarlalarda iyice kuruyor. Bir daha sürmesi zor oluyor. Onlarda beklemek istemiyorlar, hemde tarlaya gübre olsun istiyorlar sapları kıydırıyorlar. 3 senedir kıyıyoruz. Tarla sahipleri çok memnunlar. Sürüm daha kolaylaşıyor. Hemde tarlanın organik madde miktarı artıyor...

alipasalierkan link=topic=49906.msg496503#msg496503 date=1324634541' Alıntı:
Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

Vidyo çekecek birini bulduğum zaman...:D

Bizim köyde 3 tane balya makinası var. Fakat 3 balya makinacısınında biçerdöverleri var. Onlar kendi biçtikleri yerlerdeki sapları bağlıyorlar. Eskiden bizim bıraktıklarımızıda alıyorlardı. Ama artık saman işi eskisi gibi aranmıyor. Zaten eskiden de talebin üzerinde bağlıyorlardı. Şimdi kendi istedikleri yerlerdekileri bağlıyor, diğerlerinide kıyıyorlar. Hem satmak bişi değil. Sonra parasını alamıyorlar. Yani kâr yapalım derken zarar ediyorlar. O yüzden gerektiği kadar parasını alabilecekleri kadar bağlıyorlar. Onun dışında bizim müşterilerimiz tarlalarını hemen sürmek istiyorlar. Sap bıraktıkları zaman balya makinasının bağlamasını bekliyorlar. Buda 1 ayı bazen geçiyor. Tarlalarda iyice kuruyor. Bir daha sürmesi zor oluyor. Onlarda beklemek istemiyorlar, hemde tarlaya gübre olsun istiyorlar sapları kıydırıyorlar. 3 senedir kıyıyoruz. Tarla sahipleri çok memnunlar. Sürüm daha kolaylaşıyor. Hemde tarlanın organik madde miktarı artıyor...
doğru söylüyorsun Erkan, ben 3 yıldır benim makinecime tarla temizlemesine bırakıyorum, makinesinde kıyıcıda yok zaten
ama bu yıl sapları zamanında bağlamadığı için 40 dekarlık 1 tarlama kanola ekemedim. bu sinirle bir kıyıcılı makine alırsam hiç şaşırmayın.

bartu link=topic=49906.msg496505#msg496505 date=1324634932' Alıntı:
doğru söylüyorsun Erkan, ben 3 yıldır benim makinecime tarla temizlemesine bırakıyorum, makinesinde kıyıcıda yok zaten
ama bu yıl sapları zamanında bağlamadığı için 40 dekarlık 1 tarlama kanola ekemedim. bu sinirle bir kıyıcılı makine alırsam hiç şaşırmayın.

Bizim müşterilerde böyle kızdığı için zaten bizden sap kıyıcı talebinde bulundular. 1 - 1.5 ay balyacılar sapları tarladan kaldırmıyor. Sonrada kurak oluyor süremiyorlar veya sıkışık zamana geliyor tarlaları güzel hazırlayamıyorlar. Buda problem yaratıyor. Şimdi bizim müşterilerimizin %90 ' ı hemen kıydırıyor. Ertesi günü biçim işi olmazsa takıyor pulluğunu traktörüne hemen gidip tavı kaçırmadan tarlasını sürüyor. Zaten müşterilerimizle beraber disk pulluk ve normal 6 ' lı 10 numara pullukta aldık kurakta veya yağışta her türlü şartta problemsiz hemen yerleri sürüp hazırlıyoruz.