ferbanat l nin kullanıldıgı nohut

view-image.html
hastalıklı nohutlar siyah lekeler hastalık.antraknoz ve mantar hastalıgı. işte tohumun degeri burada açıga çıkıyor.benim nohut çimlenmiş halde 10 gün derin dondurucuda yaşadı ölmedi.bu meşhur beyaz nohut.ve gökçe nohutu.

view-image.html
hastalanmış nohut

view-image.html
hastalıklı nohut. bunlar beyaz nohut.

187v2.jpg
arkadaşlar bu sağlam nohut benim kendi nohutum bunu geçen hafta tarladan söktüm kovaya koydum.ankarad balkonda.pazartesi akşam döktüm bu FERBANAT L gübresini
inanmayacaksınız ama şuan yeşilendi.yeni filiz çıkaryır.
ayrıca üsteki resimdeki nohutlar tamamen hastalıklı ve sürgün verdiler aslında sürgünler çok uzadı birden. hastalıklı nohut 12 adetti.tohum olarak bunlardan 6 adeti sürgün verdi.digerleri öldü.bunlar önceden dikilmişti.pazartesi bunlara döktüm. gübreden
bence fayda olacak cinsten şuan erken diyeceksiniz evet.
ama hafta sonu tarlamdaki nohutlarda deneyecegim.
resimler iyi degil ama iyi bir makina alacagım.

Ynt: ferbanat l nin kullanıldıgı nohut

atom karınca link=topic=49910.msg495672#msg495672 date=1324496999' Alıntı:
kanki ne soğu yaw ne soğundan bahsediyonki sen :D kurumuş olan nohuta bile can veriyor bu FERBANAT L, amerikada adamlar bu ilaçla çölde bile tarım yapıyorlarmış...
olum bunlar hep emerikanın oyunu ;D ne soğu olacak difrizde durdu diyor köylü abi .geri canlanmış.

anayurtlu 3105d link=topic=49910.msg495677#msg495677 date=1324497381' Alıntı:
olum bunlar hep emerikanın oyunu ;D ne soğu olacak difrizde durdu diyor köylü abi .geri canlanmış.
uyy-*s belgeleriyle kanıtlanmış bir ilaç kankii slk-*-s ama kaç dönüme kullanılıyor bilmiyorum bilen birisi yokmu acep ??

arkadaşlar sabredin gerçekten tarlada nohutum var so resimdeki büyük nohutdan çiçek aşamasında asıl tarlada bunlara yapraktan denecegim.biraz sabır ama zaman gerkli hemen gidilmiyor agaçlarda birşey yok şuan.
bekleyin bu nohutları
ayrıca tohumları bundan ilaçlayıp çimlenme ve etkisine bakacgım sizlerin haberi olur.bekleyin.

köylü link=topic=49910.msg495727#msg495727 date=1324499689' Alıntı:
arkadaşlar sabredin gerçekten tarlada nohutum var so resimdeki büyük nohutdan çiçek aşamasında asıl tarlada bunlara yapraktan denecegim.biraz sabır ama zaman gerkli hemen gidilmiyor agaçlarda birşey yok şuan.
bekleyin bu nohutları
ayrıca tohumları bundan ilaçlayıp çimlenme ve etkisine bakacgım sizlerin haberi olur.bekleyin.
Paylaşımların devamını bekliyoruz abi.

tabi olacak.faydası varsa belirtileri olcak.sanki oldu gibi bir emareler var.bakalım.zaman var.asıl bomba tarlada olcak.haftasonu gidersem deneycegim.
nohtları şuan canlı bir kar yagdı üzrerine.bu hafta tam kar geliyor bakalım benim nohut ne olacak.

köylü link=topic=49910.msg495798#msg495798 date=1324503125' Alıntı:
tabi olacak.faydası varsa belirtileri olcak.sanki oldu gibi bir emareler var.bakalım.zaman var.asıl bomba tarlada olcak.haftasonu gidersem deneycegim.
nohtları şuan canlı bir kar yagdı üzrerine.bu hafta tam kar geliyor bakalım benim nohut ne olacak.
Kolay gelsin abi sana.

4-5 DEKAR (1000 M2 DEN)ÜRÜNE GÖRE DEGİŞEN oranlar var.dekara 100 gr 150-250 gr 300 gr degişiyor.
arkadaşlar bu işte hepimiz biliyoruz.birçok firma var ben yıllardır bu işin içindeyim satarka degil kullanıcı ve deneyen olarak.ben hiç fayda saglamadın .sizlerde kullandınız sadece kendimiz kandırdık.aldıgımız ürün aynı oldu.buişten zengin olan yok.
benim tek karım kimsasal gübre kullnımını nerdeyse sıfırladım.taban gübresi kullanmıyorum kullansamda 5-8 kğ fazla degil.bir bu faydam oldu kendime.
bu işden satayımda para kazanayım yok.resmi bir anlaşmam yok.birkaç kurulşdan beni önermişler bende hemen kabul etmedim.iki yıla yakın naz yaptım öyle deyim.güvenirlilik ve ürün artışı konusunda garanti verildi.öyle kabul ettim.

hala da firmayı sıkıştırıyorum.maliyet konusunda ama geri adım atmadılar.mallarına çok güveniyorlar.
SÖYLEDİĞİ ALIN DENEYİN UYGULAYIN GÖRÜN SONRA TÜM ARAZİLERDE KULLANIN. SİZ BİR DENEYİN FARKI VE KALİTEYİ GÖRÜN.
denemede yarar var.alın arkadaşlar 1 litre -2 litre alın 75-150 tl yi birde bunun için gözden çıkın bir deneyin.
durum bu.

1dlrc.jpg
şuan nohut süper dercede yeşillendi dallandı.çok kısa zamanda kışa rağmen.ayaza rağmen.

ilk resimlerle kıyaslayın.

1dlt1.jpg
hastalıklı nohut ilk resimlerle kıyaslayın.

gübrenin gerçekten ama gerçeketen çok faydası var.
ilk denemler gerçekten şaşırtıcı alın bir litere deneyin.