ayçiçeği keserken kısa bir video :)

normalde bende ayçiçeği kesyomda hacı başka tarlaya fasulye sulamaya gitmiş bizde akrabalarla gittik tarlaya romağı sardık romok 4 tekerli 5 yada 6 tonluk normallerden baya uzun geniş özel yapım. başka köyden tanıdıktan getirdik ayçiçeği zamanı
bizde 2 tane 2 tekerli romork var teki örs teki palozoğlu örsü ben devirdim yazın kancası çatlaktı ağır yk saramıyorduk vakitte olmadı yaptırmaya bizde onu harman yerinde kullanıyorduk
iyice sardık rampa çıkarken 4 len tıkadım 2 ye kadar düştüm zor çıktım rampayı taşlıktı bide hız düşürmem gerekyodu :D
http://youtu.be/zOVX8b3ll00
Film.wmv

Ynt: ayçiçeği keserken kısa bir video :)

Dqn link=topic=49916.msg496051#msg496051 date=1324568119' Alıntı:
Artismisin olum sen :D Kolay gelsin :D Olum ben olsam hiç yorulmam traktöre takılan buğday kesme biçeriyle tıkır tıkır keserim iki dakikada :D
saolasın :D öle kesmek kolay deil işde. biçerler yağlık biçiyor beyaz deil

nh_fıat link=topic=49916.msg496058#msg496058 date=1324568576' Alıntı:
ilk ve tek sende görüyorm. :S nasıl olur bilemicem
O yeşil tablanın ucunda biçerdöverin buğday kesicisinden var. kuyruk miliyle çalışıyor. biz bu yıl mecbur kalıp kullandık bundan. görmüşsündür konu açmıştım tarlaya su kaçmış biçer giremedi diye. güçlüdür keser ayçiçekleri. bunun daha basiti var. sadece kesici kısımlı olanı. yani o kırmızı direkler yok. tabla yok. o daha uygun olur derim ok-*-s

Dqn link=topic=49916.msg496063#msg496063 date=1324568948' Alıntı:
O yeşil tablanın ucunda biçerdöverin buğday kesicisinden var. kuyruk miliyle çalışıyor. biz bu yıl mecbur kalıp kullandık bundan. görmüşsündür konu açmıştım tarlaya su kaçmış biçer giremedi diye. güçlüdür keser ayçiçekleri. bunun daha basiti var. sadece kesici kısımlı olanı. yani o kırmızı direkler yok. tabla yok. o daha uygun olur derim ok-*-s
hm kafamda düzenlediğime göre direk kesiyor ama ayçiçeğini kesemez sapı kırar yere yatar ayçiçeği tam kafaya denk getirebilinrmi oda mesele. bide kesince yeremi atıyo napıyo bu makine ? bugday gibi tarla bitince romağamı boşaltıyo desm deposu yok :S

nh_fıat link=topic=49916.msg496068#msg496068 date=1324569316' Alıntı:
hm kafamda düzenlediğime göre direk kesiyor ama ayçiçeğini kesemez sapı kırar yere yatar ayçiçeği tam kafaya denk getirebilinrmi oda mesele. bide kesince yeremi atıyo napıyo bu makine ? bugday gibi tarla bitince romağamı boşaltıyo desm deposu yok :S
O Yeşil tablada buğday sapları birikiyor. ipi çektiğinde yukardakı kırmızı tırmık inip sapı arkaya sıyırıyor ;)

Massey Ferguson 168 Çamurda Ekin Biçimi

Ama dediğin gibi tam kafaya gelmez. Çünkü ayçiçeklerinden bazıları uzun bazıları kısa. Onun için 30 cm alttan biçmen lazım ıh-*-s