ÇİZEL ÇEK ARKASINDAN MİBZER İLE EK AZ EMEK HARCA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: ÇİZEL ÇEK ARKASINDAN MİBZER İLE EK AZ EMEK HARCA

güzel paylaşım iyi fikir olmadı arkasına mibzeride bağlasaydınız olmazmıydı acaba bu sene ben düşünüyorum çapanın arkasına mibzer bağlamayı tabiki tohumları getirecek bir traktor daha bulursam

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49972.msg496626#msg496626 date=1324656528' Alıntı:
arkadaşlar yapılamayacak bişey yok biliyosunuzki tarım makinaları aldı başını gidiyor fiyatları tavan yaptı bunun için eldekileri kullanmak daha yarayışlı
bu sizinmi.

Güzel düşünce bence bu aletleri kullananlar iki iş yapmaz,dızgaranın arkasına birde merdane olsa tam olur doğru ekim yapılabilir

Bizim kazayagininda arkasinda izgara var ama ihtiyari razi edemiyom taktirmaya. Artik kendimiz gidince bakacaz caresine...

güzel düşünce ama Izgara seri çekilen bi makine patlatmada seri gidemiyorsun o yönden pek fazla işleyemez gibi geliyor :S

Güzel bir fikir ve mantıklı. Ama disklerin tek sıralı olması ne kadar verimli olur orası var. Mümkün olsa da 2 sıra disk kullanılsaydı daha etkili olurdu.

Mantıklı fakat yurt dışındaki bu tarz ekipmanların arkasına takılan diskler düz oluyor. Bunlar gibi çapraz olanını görmedim. Aslında bu milden bir tane daha montelemek lazım. Arka arkaya montelendiği zaman ve düz olduğu zaman çıkan topaçları kırar. Onun arkasınada bir merdane takıldımı tamamdır. Ama merdanede çok ağır olmamak koşulu ile.

doganbey1 link=topic=49972.msg496683#msg496683 date=1324662283' Alıntı:
Mantıklı fakat yurt dışındaki bu tarz ekipmanların arkasına takılan diskler düz oluyor. Bunlar gibi çapraz olanını görmedim. Aslında bu milden bir tane daha montelemek lazım. Arka arkaya montelendiği zaman ve düz olduğu zaman çıkan topaçları kırar. Onun arkasınada bir merdane takıldımı tamamdır. Ama merdanede çok ağır olmamak koşulu ile.
yurt dışında bunu buğday ekmek için kullanmıyolarda ondan ;D bu arkadaşlar fırfırla tarlaya şaçıyo tohumu sonrada bununla üzernden gidince tarla ekilmiş tohum kapanmış oluyo.

tohum israfı... sürüp güzelce açılı diskaro çekip ekmek varken bu baştan savma gibi olmuş, o arkadaki şey kessekleri nekadar parçalayabilir ki at kafası gibi kesek çıkıyor

Yağmur yağmadan bizde toprak işlemek mümkün değil. O yüzden burada çizelin arkasına ızgara değilde tırmık takılabilir. Zaten yağmurdan sonra bizim toprak nerdeyse hamur gibi oluyor.

bizim burda tarlaya kazık atarsan oda sana atar diye bir laf var
1 sene bekleyip kötü verim almaktansa 1 ton fazla mazot yakarım istedigim gibi alırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...