erkunt 55 nasıl traktördür?

arkadaşlar bu martın girişinde allah nasib ederse bi erkunt 55 alacam.kullanan arkadaşlar yakıtınden çekişinden memnunmu veya önerirmisiniz.ben euro 3 olanlarından alıcam yani 50hp.bide sanırım erkuntun carraro şanzuman kullanan serilerinde gövde boya atıyor o sorun çözüldümü?

Ynt: erkunt 55 nasıl traktördür?

aksoylar link=topic=49976.msg496757#msg496757 date=1324670259' Alıntı:
ondan vazgeçtim şanzuman kara şanzuman 1970 model traktör gibi.ana vites geçişleri bile oldukça gürültülü ve tipide hoş degil yinede saol.
haklısın aslında tipi bana güzel geldi ama vitesleri kötü ok-*-s tt55 kısmet 55-56s masseyin küçüklerine bulaşma hindi malı dolu erkunt 5 hp küçük kalıo nh lerin yanınnda 58 hp olan kısmet var bizim köyde 1 tane bayırlarda boğulur gibi ses cıkıyodu tabiki seçim snn abi

şanzuman hindistan üretimide kötü olsa o kadar frima aynı şanzumanı kullanmaz.kısmet 55 hoşuma gitti.hantal olması bana göre iyi çünkü o motorda servet gibi seri olsa kendini zor götürür :D benim hoşuma gitti.bu boya atma mevzuzu hakkında bilgisi olan varmı?

kardeş üç aşağı bir yukarı fiyatları aynı olan john deere 5055e 4x4 aldık biz. jd ' nin erkunta göre avantajı 10 beygir daha yüksek. turbo inter cooler var. erkunt 55 de en sevdiğim özellik vitesler. bunun dışında artısını göremiyorum. nimet 70lik ler çok iyi. gücümüz yetse biz de düşünüyorduk ama nasip işte olmadı. bence jd lere de bir göz at. jd5055e

biz 4x4 aldık. sıfırı 42 bin. erkunt 55 in 4x4 fiyatı da 43 bin. fiyatlar aynı yani. ama 2 wd lerin fiyatlarını bilmiyorum. sitelerindeki fiyatlar bayi fiyatlarıyla uyuşuyor. bi bakın isterseniz.

new holland düşün o zaman. ama fiyatını bilmiyorum tabi ki, eğer eşdeğer fiyatlardaysa turbo intercoolerli new holland tercih ederim. jd lerle ilgili olarak servisi nasıldır bilmiyorum. ama hint üretimi olması hint malı olmasını gerektirmez. bu yanlış bir düşünce. evimizdeki bir çok dünya markası ürünün neredeyse hepsi orjinal ülkesinde üretilmemiş. ya çin ' de ya malezya ' da ya endonezya ' da vs... vs... bu nedenle bu hint üretimi işine çok da takılma. piyasadaki en sağlam traktörlerin başlarında bulunuyor bu jd ' ler. servis ile ilgili olarak sanırım new hollandlar sağlam.

Erkunt 55 eb aldım. Çekiş güzel. Ful gazda asvaltta saatte 36 km hız yapıyor.
Yani hız gayet iyi.
Sabah başlayıp günde 8 ton ilaç atıyorum 600 TL yani 28 lt mazot yakıyor. Gayet güzel. Çünkü bu sene yağıştan dolayı çamurun içinde elmalara ilaç attık.
Kuyruk mili gayet güzel.
Traktör dar olduğu için bahçede dallara takılmadan iş görüyor. En önemli özelliği bu.
Eksik yönleri ise
Konfor biraz eksik. Koltuk küçük ve rahat diğil. Kuyruk mili debriyajı uzanması zor olan bir yerde ve çok sert. Fren pedalları birbirine neredeyse yapışık bu da tek fren kullanırken sorun oluyor. Gaz pedalı ayağa ergonomik diğil. Bu eksikleri bir demirci ustası yardımıyla kendime uygun yaptırdım ama bu eksikleri firma kendisi gidermeliydi.

Erkunt 55 eb aldım. Çekiş güzel. Ful gazda asvaltta saatte 36 km hız yapıyor.
Yani hız gayet iyi.
Sabah başlayıp günde 8 ton ilaç atıyorum 600 TL yani 28 lt mazot yakıyor. Gayet güzel. Çünkü bu sene yağıştan dolayı çamurun içinde elmalara ilaç attık.
Kuyruk mili gayet güzel.
Traktör dar olduğu için bahçede dallara takılmadan iş görüyor. En önemli özelliği bu.
Eksik yönleri ise
Konfor biraz eksik. Koltuk küçük ve rahat diğil. Kuyruk mili debriyajı uzanması zor olan bir yerde ve çok sert. Fren pedalları birbirine neredeyse yapışık bu da tek fren kullanırken sorun oluyor. Gaz pedalı ayağa ergonomik diğil. Bu eksikleri bir demirci ustası yardımıyla kendime uygun yaptırdım ama bu eksikleri firma kendisi gidermeliydi.