Kayıp Aranıyor !!!

[size=10pt]Arkadaşlar bizim de yakınımızda olan Yağlıpınar köyünden olan ve aşağıda fotoğrafını verdiğim Ethem Asker 6 aydır kayıp. Ben de burada paylaşırsam belki bir nebze faydam dokunabilir diye düşündüm. Bilen, gören, duyan varsa Allah rızası için yardımcı olalım ailesine. İnşallah tez zamanda bulunur ve ailesine kavuşur. Dualarımızı esirgemeyelim.[/size]

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=19478403

http://www.kentgazetesi.com/habergoster.aspx?id=24003

http://www.haberler.com/kayserili-ethem-bursada-alti-aydir-kayip-3194954-haberi/

Kayserili Ethem Bursada Altı Aydır Kayıp Kayseri-Pınarbaşı-Uzunyaylalı Asker ailesi, Bursa'da 6 ay önce kaybolan ve henüz bulunamayan oğulları 25 yaşındaki İngilizce ögretmeni oğulları Ethem Asker'in bulunması için Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'dan yardım istedi.25 yaşındaki Ethem Asker, Bursa Uludağ Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Bursa'da 6 ay önce kaybolan ve henüz bulunamayan oğulları 25 yaşındaki İngilizce ögretmeni oğulları Ethem Asker'in bulunması için Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'dan yardım istedi. 25 yaşındaki Ethem Asker, Bursa Uludağ Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Kayseri'de bir dil kursunda öğretmenlik yaptı. Askere gitti ve geri dönüşünde İstanbul'da bir ilaç firmasının yurtdışı ilişkilerinden sorumlu olarak çalışmaya başladı. Ethem'ın kız kardeşi Meltem Asker Bu süreçte kardeşinin herhangi bir sorun yaşamadığı ve sürekli görüştüklerini ifade etti. İşinin iyi olduğunu anlatan Meltem, kardeşinin kayıplarna karışmasının 2 Temmuz 'da başladığını belirtti. Ani bir kararla Ethem, Bursa'da yaşayan kız arkadaşının yanına gitti. Burada kız arkadaşı ile tartışan inğilizce ögretmeni genç,karyşılıklı tartışma üzerine karakolluk oldu. Ancak, karakolda ifadeleri alındı ve şikayetler geri çekildiği için ayrıldılar. Meltem Asker, karakol çıkışında ağabeysinin Bursa'ya beraber geldikleri arkadaşını arayarak, İstanrbul'a geri döneceklerini söylediğini dile getirdi. Bu telefon görüşmesinden sonra bir daha da ağabeyine ulaşamayan Melten Asker, Ethem'in kayıp olduğunu, karakola yansıyan olaydan iki gün sonra arkadaşının kendilerine telefon açmasıyla öğrendiklerini belirtti. İstanbul'daki evine dönmeyen ağabeysinin bulunması içinde hem polise hem de cumhuriyet savcılığına dilekçe verdiklerini anlattı. Meltem Asker, kayıp haberinin ardından Bursa'ya gittiklerini belirterek, 'Kardeşimin nerede olabileceği konusundan karakoldan itibaren güvenlik kamera görüntülerini takip ettik. Karakoldan ayrılış görüntüsü var. Ancak karakol sonrasında mobese kamerası olmadığı için takip edemedik. İstanbul'a gidiş için kullanabileceği yolları taradık. Güvenlik kameralarına baktık ama hiçbir görüntüsünü bulamadık. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz' diye konuştu. Oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döken anne Zahide Asker ise, oğlunun iki günde bir kendisini arayarak hatır sorduğunu anlatarak, 'Eğer oğlum müsait olsa bizi yine arardı. Kesin başına bir iş geldi veya bir yerde tutuluyor. Çünkü o bizimle konuşmadan duramazdı. Bize bağlığı ve sevgisi çoktu' dedi. Baba Albuz Asker'de, oğlu Ethem'in ölü ya da diri bulunması için yetkililerden yardım istiyor. Baba, oğlunun aile bağlarının güçlü olduğunu ama başına bir iş geldiğinden dolayı kendilerine ulaşamadığını düşündüklerini belirterek, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıktan bu konuda yardım istediklerini sözlerine ekledi..