70t/s 4w yakıtı

Ynt: 70t/s 4w yakıtı

70t çift çeker miş on agırlıgı var + snn motorların ikiside çadırlısa eger yinede çift çeker s serisi 1 ton civarı daha fazladır e serisine gore. ve e serisinde hafif şanzuman var t serisinde agır şanzuman var fazla yakıt yakabilir zorlarsan ama o kadar fark olmaması lazım

arkadaşlar traktörlerin göstergeleri yanıltıcı.yakıt hesaplarını depotu fulleyerek yapalım.

mantıken aynı yakarlar.hafif olan saatte 30 km yapıyor.ağır olan 40 km yapıyor.

hafif olan 40 yapsaysı.az yakardı.

M. ALKAYA link=topic=49992.msg496986#msg496986 date=1324731324' Alıntı:
bizim bi arkadaşın 70t/s 4w 20 km uzaklıkta bi köye gittik 2 tekerli römorkla çeyrek depodan biraz fazla yaktı.bezim 70t/e 2w var orya 2 sefes giderdim o mazotla

yok gali deve çeyrek depodan fazlası kaç lira yapıyor biliyormusunuz siz 70 litrelik depo ise 60-70 tl 110 litrelik depo ise 100 tl yi geçer benim motor öyle yaksa 20 km de orda yakarım o motoru

ne bu tır bile 20 km de en çok 40 tl yakar

arkadaslar size bişi söyleyim cocukluktan beri bu meretlerin sırtından inmedim ben her motor veya araba belirli işlere göre yakıt yakar mf 265 vardı yolda fazla yakmıyodu tarlada dönume 3,5 litre yakıyodu tümosan 7480 var simdi pancar nadasında iskele yere degecek olsa 1,6 yakıyo en fazla ama yolda da mazot yetiştiremiyoruz kaybolan danaları arasak yılda 3 4 depo mazot yakıyoz

doğru haklısında her motor farklılıklar olabilir ama gidipte yolda 135 lik gibi kokluyor demiyorum arkadaş biraz abartmış konuyu. zaten öyle bi sorunu varsa fabrikayla irtibata geçip bi baktırsın ama olmayacak bişey bu ilk dediği çeyrek depodan fazla yaktı sonra ışık yanıyodu 30 tl aldık eve zor dönecekti.

mazot gösterge ikaz lambası yanınca 50 tl mazot alsan çeyrek depo bile yapmıyor bizim depo 70 lik 60-65 tl alınca çeyrek depo gösteriyor. her iki traktörümünde göstergelerinden çok memnunum depoya doldurup işten dönüşte 55 tl yaktı dediysem 60 tl almamıştır daha

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49992.msg498740#msg498740 date=1324920089' Alıntı:
doğru haklısında her motor farklılıklar olabilir ama gidipte yolda 135 lik gibi kokluyor demiyorum arkadaş biraz abartmış konuyu. zaten öyle bi sorunu varsa fabrikayla irtibata geçip bi baktırsın ama olmayacak bişey bu ilk dediği çeyrek depodan fazla yaktı sonra ışık yanıyodu 30 tl aldık eve zor dönecekti.

mazot gösterge ikaz lambası yanınca 50 tl mazot alsan çeyrek depo bile yapmıyor bizim depo 70 lik 60-65 tl alınca çeyrek depo gösteriyor. her iki traktörümünde göstergelerinden çok memnunum depoya doldurup işten dönüşte 55 tl yaktı dediysem 60 tl almamıştır daha
sen daha iyi bir açıklık getirebilirsin bu konuya 2 şanzumandan da var sende yolda hangisi fazla yakıyor.

ben ölçtüm boş römorkla motor yeniyken 20kmde 6litre yaktı tam gaz. ilçede doldurdum depoyu köye gelincede ölçerek doldurdum 6litre aldı :) tabi bayırıda var düzüde 3l ye düştüğü yerlerde oldu bozuk yolda var.