Hey maşallah Anguzlarrrrr :)

Ynt: Hey maşallah Anguzlarrrrr :)

doganbey kardesim mükemmeller,
sen birde montofona angus spermasi atildiginda cikan danayi bir gör,böyle dana olamaz dersin,iki defa tecrübe ettik,hayvan böyle kisa olmuyor,hem boyu alabildigince uzun oluyor hemde kuyruktan kafaya bildigin tren,,ama disi cikarsa bence bir savrole atacan tam heterosis melezleme,,

http://www.egevet.com.tr/teknik_detay.aspx?id=342

Balmachie Jatheric

delioğlan link=topic=49994.msg497046#msg497046 date=1324737813' Alıntı:
doganbey kardesim mükemmeller,
sen birde montofona angus spermasi atildiginda cikan danayi bir gör,böyle dana olamaz dersin,iki defa tecrübe ettik,hayvan böyle kisa olmuyor,hem boyu alabildigince uzun oluyor hemde kuyruktan kafaya bildigin tren,,ama disi cikarsa bence bir savrole atacan tam heterosis melezleme,,

http://www.egevet.com.tr/teknik_detay.aspx?id=342

Balmachie Jatheric
maşşşallahhhhhh

elinizde bundan varmı zuha-*-s

163787_159668104084841_157601370958181_358174_527312_n.jpg

trakyadaki anguslar hiç böyle değil pisliğiyle milletin başına bela oluyorlar 350 000 nüfuslu Çorlu kokusu ve pisliğinden yıldı komşu köyleri saymıyorum

değerli arkadaşlar ben 7 tane safkan angus inek aldım.kışın merada yazında merada salmalar.fakat bu hayvanlardan bakacaklara tavsiyem sadece bu cinsten olsun sürüleri başka cins hayvanlarla gezerlerse dökülüyorlar sebebide sıcağa dayanıklı değiller kış hayvanı bunlar.üretken hayvanlar ama yem yerlerse.eksilerini sayayım sizler.1.çok kötü tekme atıyorlar.2.boğaya geldiklerinde belli etmiyorlar.3.yem yemezlerse olmuyorlar.4.sıcağa hiç gelmiyorlar.5.göz hastalığına tutulmayan angusum kalmadı.6.buzağıları 3 aydan fazla emerlerse tospağa kadar kalıyorlar.7.hiç bir şeyden korkmuyorlar ne adamdan ne bağırmadan .bu hayvanlara merak edenlere ise tavsiyem ekip biçiyorlarsa alsınlar yoksa karnını doyurmak zor iş bunların.saygılarımla

hiç unutmam çiftliğe traktör bakımı için gitmiştik geçtiğimiz yıllarda o sırada iki araba angus geldi 50 civarı çobanlar filan geldi çiflik sahibi filan arabaları rampaya yanaştırdılar kapakları açtılar hayvanlar sağa sola koşmaya başları adamlar önüne filan geciyo hooh çüş müş derken hayvanlar durmuyo çiflik sahibi bağırıyo ulan bunlar türkçe de bilmiyo heralde diye güleçem diye öldüm ya :D