jd için ön yükleyici

arkadaşlar forumdaki bazı arkadaşların tavsiye ve önerileri doğrultusunda jd 5055e aldık. şimdi de yine forumdan faydalanarak bir çizel almak üzereyiz. yaza ya da daha sonrası için de bir ön yükleyici kepçe almak istiyorum. ama öyle ağır işler için felan değil. römorka yavaş yavaş toprak doldursun, bahçedeki çöpleri döksün yeter. traktör serinin en ufaklarından. böyle traktörler için üretilmiş cürmüne göre kepçeler oluyor mu? ve en önemlisi bu kepçelerin takıp çıkartması pratik mi, baya bi uğraş gerektiriyor mu? uğraş gerektiren bir durumsa zaten hiç bulaşmayacağım.

Ynt: jd için ön yükleyici

Arkadaşım sen orjinalden vazgeçme 5055E için uygun olan ön yükleyici 583 serisi ön yükleyicidir takıp çıkarmasıda çok kolay ve pratiktir. Fiyatı ise 6000 Euro civarı bende düşünüyorumda biraz araştırdım ondan biliyorum.

Ynt: jd için ön yükleyici

newautot7070 link=topic=50065.msg498520#msg498520 date=1324879726' Alıntı:
Arkadaşım sen orjinalden vazgeçme 5055E için uygun olan ön yükleyici 583 serisi ön yükleyicidir takıp çıkarmasıda çok kolay ve pratiktir. Fiyatı ise 6000 Euro civarı bende düşünüyorumda biraz araştırdım ondan biliyorum.
jd ye ait netten bulduğum pdf broşürde; 5055e için uygun olan ön yükleyici 3 serisi 533 nolu yükleyici gösteriliyor. ama fiyat olarak baya bi pahalıdır bunlar. belki ilerde ikinci el bulunursa düşünülebilir ama şimdi benim istediğim ufak ama traktöre uyan bi kepçe. hele de temizinden hesaplı ikinci el bulunursa çok daha iyi olur. yalnız bu kepçeyi senede 2-3 kendi işimizde bilemedin komşu işi felanda olursa 5-10 kere anca kullanırız. bu nedenle takıp sökme durumu pratik olur mu bilmiyorum. kolay değilse önceden de belirttiğim gibi bu işten vaz geçerim. yakından görmüş incelemiş biri değilim. bu konuda fikri olan var mı? sökme takma olayı hakkında.