Bekçikada yaşan Türk ailesinin evinde çıkan yangına itfaiye gelmeyince.çocukları kucaklarına alıp.sırt üstü atlamışlar.

BENİ ETKİLEYEN ACIKLI BİR OLAY.ALLAH KİMSEYİ BÖYLE ŞEYLERLE İMTİHAN ETMESİN.


Belçika'nın başkenti Brüksel yakınlarında önceki gece çıkan yangındaki can kaybına ağır ihmalin sebep olduğu iddia ediliyor. Belçika makamlarının 'Anne baba camdan atlamış; çocuklar evde yaralı bulundu' yönündeki açıklamasına sert tepki gösteren acılı aile ‘‘Hiçbir anne-baba yavrularını geride bırakmaz. İhmalin üstü örtülmek isteniyor.’’ diye tepki gösterdi.

Önceki gece çıkan yangında 25 yaşındaki Tuğba Küçüksarı hayatını kaybederken baba Ramazan Elçi (27) ve iki çocuğu yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Ramazan Elçi’nin hayati tehlikesinin sürdüğü ifade edilirken çocukları Sıla (2) ile kırk günlük bebekleri Talha’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Alt katta çıkan yangından kurtulmak için balkondan çocuklarını da kucaklarına alarak ikinci kattan aşağı atlamak zorunda kalan genç ailenin yaşadığı dram Belçika basınında geniş yankı buldu.

Yangında 40 günlük bebeği ile balkondan atlayarak hayatını kaybeden Tuğba Küçüksarı’nın dayısı Kemal Çamsarı, Belediye Başkanı Marc Van Asch’ın yaptığı ‘‘İtfaiye yangına zamanında müdahale etti. Çocuklar da itfaiye ekiplerince üst kattaki dairede bulundu.’’ açıklamasına sert tepki gösterdi. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Kemal Çamsarı olayda ihmalin olduğunu savunarak ‘‘Caddenin karşısındaki sosyal konutlarda kalan Fas asıllı bir bayan ‘Fransızca konuştuğum için telefon yüzüme kapatıldı’ dedi. 15 dakika sonra eşi geliyor ve o itfaiyeyi arıyor. Flamanca konuşunca yetkililer o zaman hareket ediyor. Benim anlayamadığım şey, polis karakolu binanın hemen karşısında, itfaiye merkezi iki sokak arkada. Nasıl oluyor da yangın ihbarından sonra 45 dakika sonra ilk müdahale yapılıyor?’’ şeklinde konuştu.

'ÇOCUKLAR ZARAR GÖRMESİN DİYE SIRT ÜSTÜ ATLADILAR'
Kemal Çamsarı, şu ifadeleri kullandı: ‘‘Hangi anne baba çocuklarını bırakarak balkondan atlar? Yeğenim ve eşi çocuklarını sımsıkı sararak kucaklarına almışlar ve balkondan atlamak zorunda kalmışlar. Çocuklar zarar görmesin diye sırt üstü atlayan anne baba kafalarını kaldırıma çarpmış. Biri ölmüş, diğeri de ağır yaralanmış. İlkyardım ekipleri, çocukları yerde bulduklarını belirtti. Belediye başkanı nasıl bunun aksini iddia ediyor. İhmal olduğu apaçık ortada. İtfaiye ve polisin ihmalini ya da ayıbı örtmek için belediye başkanı ve yetkililer çocukları yukarıda bulduklarını iddia ediyor. Çocukları yukarıda bırakmadılar. Nasıl bırakabilir bir anne ve baba? Yalan, sadece olayı örtbas etme çabası bu açıklamalar.’’

Brüksel yakınlarındaki Vilvoord bölgesindeki yangında Ramazan Elçi'nin eşi Tuba Küçüksarı hayatını kaybetmişti. Elçi ailesinin iki küçük çocuğunun ise hayati tehlikeleri bulunmuyor. İddiaya göre yangın, Elçi ailesinin alt katındaki Polonyalı komşularının evinde, Noel ağacındaki mumlardan çıktı. Bir diğer ihtimal de alt kattaki mutfakta bulunan buzdolabının kontağında meydana gelen kısa devre. Yangında kasıt ya da kundaklama ihtimali üzerinde durulmuyor. CİH

Kaynak : http://www.haber3.com/belcikadaki-ya...#ixzz1hfpTw1C8