Tümosan 8195 römork yardiminiza ihtiyacim var..

Merhaba arkmadaslar Tümosan 8195 2011 4x4 traktör aldim lakin bi konuda yardiminiza ihtiyacim var.
Damperli römork 8-10 ton düsünüyorum fakar bi fark var birisi tir tipi biriside standart 4 tekerli hangisini almam gerekiyor neyi tafsiye edersiniz?

Yakin zamanda yardimlarinizi bekliyorum tesekkür ederim..

:( :( :( :(

Ynt: Tümosan 8195 römork yardiminiza ihtiyacim var..

mrgalbator link=topic=50100.msg498962#msg498962 date=1324935792' Alıntı:
Mrh. arkadaslar ben konya bolgesinden katiliyorum arpa ve bugday tasima isinde kullanacam.
konyadaysan 4 tekerli al gereksiz yere traktöre yük binmesin artık tüm römorklarda fren var o yöndende sıkıntın olmaz zaten :)

mrgalbator link=topic=50100.msg498968#msg498968 date=1324936654' Alıntı:
o tamm kardesim bilmem istedigim aralarindaki fark nedir arkadan tekerliler daha avntajli diyolar yanasmada olsun kullanimda olsun?
arka lastiklerin daha çabuk eskir traktör çabuk boğulur hiç kaçıramaz.sökümü takımı diğeri kadar pratik değildir bence atıyorum bi silaj makınasını arkasına takamazsın 10 tonluk römorku saman yapamazsın.. ama traktörün frenlemesi daha güzel işte dediğin gibi yanaşması daha kolay

bana kalırsa 4 tekerlı arkadan tekerlı al bu sene saman ısınde 4 tekerlı kullandık devrılme rıskı cok artı yanasmak cok zor genelde traktorun onune taktık bıde volkan abı hatam varsa duzelt de bnce bnm dedıgm kırkolu olur yansır daha kolay takılır bu dusuncedeym

berat06 link=topic=50100.msg498995#msg498995 date=1324938696' Alıntı:
bana kalırsa 4 tekerlı arkadan tekerlı al bu sene saman ısınde 4 tekerlı kullandık devrılme rıskı cok artı yanasmak cok zor genelde traktorun onune taktık bıde volkan abı hatam varsa duzelt de bnce bnm dedıgm kırkolu olur yansır daha kolay takılır bu dusuncedeym
doğruda sizin arazide adam boş traktörle gezmeye korkarkar siz birazda mecburitetten tek dingilli kullanıyonuz.ama konyanın çoğu yeri hava alanı gibi dümdüz.samanda 2 tekerliyi nasıl kullanıyodunuz makınanın arkasını dağıtmıyomu.

dahıttı abı erkuntun agırlıkları dayadk sıkıstrdık bı suru ugrasdk sen bızım aysantının tepesındekı tarlayı suremessn abı korkudan bıde onrayı dusun mıbzer holder gubre makınesınde hep korkuyoz takvıye bır baska turlu olmuyo pullk kazayagı yıne durduruyo sen daha ıı bılırsın volkan abı arazıyı yorum sana kalmıs ::)))

berat06 link=topic=50100.msg499016#msg499016 date=1324939682' Alıntı:
dahıttı abı erkuntun agırlıkları dayadk sıkıstrdık bı suru ugrasdk sen bızım aysantının tepesındekı tarlayı suremessn abı korkudan bıde onrayı dusun mıbzer holder gubre makınesınde hep korkuyoz takvıye bır baska turlu olmuyo pullk kazayagı yıne durduruyo sen daha ıı bılırsın volkan abı arazıyı yorum sana kalmıs ::)))
işte dağıtacagı belli :) bende ondan diyorum düzde 4 tekerli dağda 2tekerli. mecbura kalınca 4tekerli 2tekerlinin yaptığı işi yaparda 2tekerli 4tekerlininkini yapamaz. 10tonluk tır tipi römorkla sılajı yap bakalım tek traktörle nasıl yapacaksan :) makınanın arkasına bağlasan motorun kollarını kırar :D

arkadaslar bilgileriniz icin tesekkur ederim bayagi yardimci oldunuz dedem slaj makinasi veya baska bisey baglamiyo sadece arpa bugday tasiyo ona tir tipi daha iyi hic olmassa devrilme riski olmaz. ellerinize saglik.

sen bölgeni arazini söylesen daha iyi yardımcı olabirz. konyanın bildiğim kadarıyla geneli düzlük
anayurtlu oldukça ifade etmiş.
düz arazide 4 teker daha fazla iş yapar - yönleri ise geri geri yanaşamazsın. rampada motoru tutar inerkende iter. +yönü düzlükte motoru yormaz rahat gidersn. yanaşırken rahatlık olur kafası oynadığı için kollara ayarlarsın ama tek kişi takması zor oluyor oku çıkarınca yere düştüğü için mesafeyi ayarlaması zor oluyor. arka arkaya 3 5 tane bağlama şansın fln olur vs.
----------
tır tipi +yönleri=yanaşırken ok sabit ve havada olduğu için bir seferde yanaşabilrsn.rampa aşağı giderken fazla itmez arka tekerlere yük biner.rampa çıkarkende motoru fazla tutmaz 1 vites fark eder.yanaşmada büyük kolaylık sağlar.
bzm bölgede 2 teker gider yani tır tipi. kendi fikrn uygun olanını seçip al :)