YENİ NESİL JOHN DEERE

Ynt: YENİ NESİL JOHN DEERE

768 link=topic=50105.msg499108#msg499108 date=1324945375' Alıntı:
465 litrelik bir yakıt tankı olduktan sonra başka bir yakıta ihtiyaç duymasa da olur. )))
düşüncenize saygım var. deposu büyük olan çok yakar diye bir kural yok.
örnek : wv caddy 70 lt depo kapasitesi ortalama yakıt : 5,4 lt/100 km
: fiat fiorino 45 lt depo kapasitesi ortalama yakıt : 6,5 lt/100 km
:)

oap*-s
korku351 link=topic=50105.msg499368#msg499368 date=1324998108' Alıntı:
sürücü yönledirmesine ihtiyaç duymayan, kendi kendine uydu yardımı ile tarlada çalışan John Deere zatenvar. onuda yaptılar )))

Doya doya traktör kullanmayacaksam, o traktörün sunduğu konfordan faydalanmayacaksam çiftçilik de yapmam. Ben böyle düşünüyorum yani, evde bilgisayar başında oturarak çift sürmek istemem. :D

korku351 link=topic=50105.msg499368#msg499368 date=1324998108' Alıntı:
sürücü yönledirmesine ihtiyaç duymayan, kendi kendine uydu yardımı ile tarlada çalışan John Deere zatenvar. onuda yaptılar )))
onu biliyorum zatende .hepsinde olacak gibi böyle giderse .evden yollayacaksın tarlaya , şu tarlayı sür gel diye ,sen kahvede okey çevirirken ,o işi bitirip gelecek.ah bide araçlardaki park sensörü gibi sensör olsada ,ekipmanı kendisi taksa daha iyi olacak ;D

bu hidrolik sorununu sevis ççözüyor basınc veriyor alyan anahtarla bak nasıl kaldırıyor....hidrolikler zorlanmasın diye o kadar basınç veriyorlar bizdede 5625 var aldık düşüktü şimdi maşşallah süperr...

yahya link=topic=50105.msg499756#msg499756 date=1325017790' Alıntı:
evet şu anda basıncı düşük ama 6 defa şanzumanı açtırdık yedek piston sipariş verdim oldu oldu yoksa yaza güle güle
iyi bir işçilik ve kaliteli yardımcı piston ile sıkıntının giderileceğinden eminim için rahat olsun.
aslında traktörlerde tasarım olarak pek sıkıntı yok. traktörün üzerindeki motor güçlü ve sağlam. arkaya ne takarsan tak gider. bu yüzden bu traktörlere gereğinden büyük ekipman takılmak isteniyor. bilirsiniz işte herkeste aynı düşünce vardır, ' ' buna ben 5 li takayım bir vites düşer, yine giderim ' ' gibi.
anca üzülerek söylüyorum ,ekipman sanayinde hala eski ustalık devam ediyor.ama onlarada hak veriyorum, maliyet hesabı yapıyorlar. ekipman sağlam olsun diye hep şasileri, kulakları kalın yaparlar. e sonucunda da 5 li pulluk 1 ton ağırlığa kadar çıkıyor. kimse mühendislik hesabı yapmaz,gerek duymaz.
örneğin ; alman kunh marka 4 lü dönerli ve ek kulak tablalı pulluk 16 inç , 450 kg falan geliyor. fiyatı 10.000 euro ya yakın.

velhasıl John Deere ' nin bir lafı vardır. TEKNOLOJİ ÖDEDİĞİN PARA KADARDIR. *098*-

Ahmed Gülsu link=topic=50105.msg499371#msg499371 date=1324998270' Alıntı:
oap*-s
Doya doya traktör kullanmayacaksam, o traktörün sunduğu konfordan faydalanmayacaksam çiftçilik de yapmam. Ben böyle düşünüyorum yani, evde bilgisayar başında oturarak çift sürmek istemem. :D

Bu sistemin gösteriş amaçlı yada insan faktörünü ortadan kaldırma amaçlı yapıldığını sanmayın. insan her zaman makinadan üstündür. çünkü onu yapan insandır nihayetinde.
bu sistemin asıl amacı insan hatası ile fazladan yapılan işi yada eksik yapılan işi en aza indirmek.
hani ekin ekerken tarla boş kalmasın diye hep 2 karış içerden gideriz ya. ekinler çıktığında ' ' tarlada soğan yeri bırakmışın ' ' diye alay ederler hani kahvede :D. işte o fazladan attığın tohumu,gübreyi, fazladan harcadığın mazotu,boşuna eskittiğin lastiği vs. bunları min. indirmek için yapılmıştır. saygılar.