yeni traktor alacam ama kararsızım

sa arkadaşlar ben 55 ile 65 beygir arası çift çeker bi traktor alıcam ama kararsızım hattatla erkunt birde same argonu düşünüyorum ama sizce hangisini almalıyım yardımlarınız için teşekkürler :S

Ynt: yeni traktor alacam ama kararsızım

hattat h 55 4wd ve h65 4wd yakıt ve performans açısından kısmet 55 4wd ve bereket 60 4wd ye göre nasıl ve ben traktorü çift sürmek için alıyorum bizim buraların toprakları biraz serttir onuda göz önünde bulundurmamız gerek

demir45 link=topic=50109.msg499203#msg499203 date=1324980632' Alıntı:
Ustam adam gibi yer sürecem diyorsan bence 65 hp motorlara bak.Erkunt Nimet 70/e güzel olur..Bereket 60-Kısmet 55 ikiside 50hp...
e serisi olacaksa erkuntun ne anlamı kaldı ? erkunt pahalı bereket 60 alacağı paraya tt75 td65 td80 bile alablir... erkuntun nimet ve servetinde turbo intercooler var eğer tercih erkunt olacaksa bereket ve kısmetten uzak durun, newholland case ve tümosanda tüm modellerde turbo intercooler var tümosanın bir dez avantajı biraz torku düşük birde ufak modellerde senkromeş yok...hattat ile koonuşmadan karar vermeyin başaklarda çok güzel

peki arkadaşlar hattat a 78 4 wd var biyerde satılık 1400 satte 35 binlira istiyor bu traktorler nasıl çekiş yönünden yakıt yönünden bilgisi olan varmı ayrıca parası nasıl ilginize teşekkür ederim :S

hattat konusunda bende bi ara karışıklık yaşadım bende alacam ve hattat a78 e baktım burdaki arkadaşlardan hiç sağlıklı cevap gelmedi ben de erkuntta karar kıldım bu ay içinde alacam hatta aldım sayılır

(erkunt 70e) (erkunt 70t) (deutz agrolux 70) (case ih jx 70) (new holland td65s) ( tümosan 70 70) bunlara bi bak derim özellikle erkunt ile caseye bak derim seri yol işi çok olacaksan case yada erkunt 70e al çok çok agır işler olacaksa 70t al derim . tabi bu benim düşüncem ok-*-s

kesınlıkle same argon 65 derım 15 ılerı 15 gerı vıtes onlerde dısk fren ve avrupa olması bıde 75i var turbo intercoolerlı.yakıtta sana önerılen motorlardan daha az yakar ve daha cok iş yapar.alırken motor bı defa alınır kesınlıkle pişmanlık yaratır