AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, çeşitli afetler nedeniyle zarar gören üreticilerin, kredi borçlarının Bakanlar Kurulu Kararıyla ertelenmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Eylül ve 20 Ekim 2011 tarihleri arasında Çameli, Tavas, Kale, Buldan, Akköy, Sarayköy ve Honaz ilçelerinde ve köylerde meydana gelen sel felaketinden balık üreticilerinin olumsuz etkilendiğini kaydetti.

Afet sonrası maddi boyutu yüksek olan kayıpların meydana geldiğini belirten Yüksel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'AK Parti Denizli milletvekilleri olarak bizler de afet bölgelerinde incelemelerde bulunarak sorunları çözümüne ilişkin çalışmalar gerçekleştirdik. Bu yaşanan afet sadece ilimizde değildir. Birçok illerimizde de aynı tarihlerde çeşitli afetler yaşandı ve vatandaşlarımız yaşanan bu afetlerde ciddi manada zarara uğradılar ve ürünlerini afette kaybettiler. İktidarımız bu manada oluşan her türlü zararın temini noktasında kolaylıkların oluşturulması için hemen işe koyuldu ve nelerin yapılabileceğinin tespitini yaptı. Afetler nedeniyle zarar gören üreticilerin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine kararlaştırılmıştır.'