12 inç mi yoksa 14 inç pullukmu daha uygun

arkadaşlar 12 inç pulluğa göre 14 inç pullukların traktörü daha az yorduğu söyleniyor çünkü 12 inç lerden toprak sıkıştığı için rahat akamıyormuş benim 12 inç turan pulluğum var onu verip 14 inç turan almak istiyorum traktörüm td 80 d bu konuda benden daha fazla deneyimi olan arkadaşım bilgi verirse sevinirim traktörü bu yıl aldım hemen 5 saatte nadasa girdim 80 66 dan kalan 4 lüyü takıyorum çok rahat gidiyor ama arkadaşlarım 4 lü 14 inç tavsiye ettiler yorumlarınızı bekliyorum

Ynt: 12 inç mi yoksa 14 inç pullukmu daha uygun

CAGLAR BIYIK link=topic=50169.msg500141#msg500141 date=1325081479' Alıntı:
arkadaşlar 12 inç pulluğa göre 14 inç pullukların traktörü daha az yorduğu söyleniyor çünkü 12 inç lerden toprak sıkıştığı için rahat akamıyormuş benim 12 inç turan pulluğum var onu verip 14 inç turan almak istiyorum traktörüm td 80 d bu konuda benden daha fazla deneyimi olan arkadaşım bilgi verirse sevinirim traktörü bu yıl aldım hemen 5 saatte nadasa girdim 80 66 dan kalan 4 lüyü takıyorum çok rahat gidiyor ama arkadaşlarım 4 lü 14 inç tavsiye ettiler yorumlarınızı bekliyorum
Fark etmez kardeşim senin traktör 12inç 14 inç te rahat çeker bence değiştirmene gerek yok :)

12 ile 14 arasında ne fark olur ki derin sürmeyeceksen.. traktörü kasıyor diyorsan o da tahtaların arasındaki mesafeden dolayı olabilir bizde 12 no kullanıyoruz ama sanayi yapımı olduğundan araları hazırlara göre biraz daha geniş.. motor rahat gidiyorsa masraf etmene gerek yok zaten 12 14 bişi farketmicek.

bendede td 80 dt newholland var pulluğumda turan 5 li 12 inç hiç tıkanma kasma yapmıyor eğer pulluğum bana küçük geliyor diyorsan bacak sayısını artırabilirsin masraf edip değiştirmene gerek yok bence 14 inçle 12 inç arasında pek fazla fark yok

bende td80 var 12li ünlü vardı verdım çünkü traktorü kasıyor çizılerı tam acmadıgından rahat gıtmiyor
verdım 14 alpler agır mazeme aldım düz birle rahat gidiyor